Xiaomi Mi Electric 1S elektrická kolobežka – recenzia

Spoľahlivá elektrická kolobežka s úsporným elektromotorom – 250 W a solídnym dojazdom na úrovni 30 km. Výhodou je rýchle nabíjanie akumulátora z 0 % na 100 % za 4 až 5 hodín. Kolobežka má nosnosť 100 kg, plusom je rekuperačný systém KERS a nafukovacie kolesá s rozmerom 8,5 palca. Medzi funkciami je aj Bluetooth a tempomat.

Publikované: 30.06.2021
Aktualizované: 05.05.2022
Obsah článku:

Xiaomi Mi Electric 1S

Elektromotor s výkonom 250 W, 7 800 mAh batéria, dojazd 30 km, max. rýchlosť 25 km/h, nosnosť 100 kg, LED displej, BLuetooth pripojenie, rekuperačný systém KERS.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Veľmi obľúbený model elektrickej kolobežky zaujme nielen technickými parametrami, ale aj kvalitným spracovaním. Elektrokolobežka ponúkne za rozumnú cenu výkonný elektromotor s 250 W. Dynamika je veľmi solídna, no pri osobách okolo 90 kg výraznejšie klesá. Kolobežka zvládne aj stúpanie, rátať však treba s kratším dojazdom. Ten je v optimálnych podmienkach až 30 km. Kolobežka má nosnosť len 100 kg, čo je vzhľadom na kvalitný hliníkový rám málo. 120 kg nosnosť má napríklad elektrická kolobežka Kugoo S1. Batéria má kapacitu 7 800 mAh a výhodou je pomerne rýchly čas nabíjania, 4 až 5 hodín.

Tri režimy jazdy

Riadidlá nie sú výškovo nastaviteľné, no nechýba na nich silné LED osvetlenie, to nechýba ani vzadu. Hmotnosť konštrukcie je 12,5 kg a kolobežka sa pohodlne zmestí aj do kufra auta vďaka sklápaciemu rámu. Vo výbave je takisto tempomat, ktorý automaticky udržuje vami zvolenú rýchlosť. Vybrať môžete aj z troch režimov jazdy pre šetrenie energie, štandardnú jazdu alebo pre športový výkon. Kolobežka disponuje Bluetooth pripojením a využiť možno aj aplikáciu Mi Home. Viacero spotrebiteľov však avizovalo časté problémy s vypadávaním pripojenia alebo neschopnosťou sa pripojiť. LED displej zobrazuje rýchlosť, stav batérie a jazdný režim.

Xiaomi Mi Electric 1S recenzia

Na nenáročné jazdy do mesta

Z nášho porovnávacieho testu vyplýva, že kolobežka je skôr určená pre nenáročné jazdy do mesta. Aj vďaka väčším 8,5-palcovým kolesám, ktoré majú dušu a jazda je tak komfortnejšia. Predné koleso nie je odpružené, takže pri nerovnostiach cítiť nestabilitu a odskakovanie riadidiel. Dobíjať batériu môžete aj pri brzdení alebo pri jazde z kopca, pretože kolobežka disponuje rekuperačným systémom KERS. Zadná brzda je kotúčová. V pomere ceny a výkonu kolobežka nepatrí medzi to najlepšie na trhu, no z hľadiska spoľahlivosti a výdrže batérie kolobežku Xiaomi Mi Electric 1S určite odporúčame.

Skúsenosti s Xiaomi Mi Electric 1S

Xiaomi Mi Electric 1S je cenovo dostupný model s kvalitným spracovaním. Robustná konštrukcia zaručuje stabilitu, ťah je plynulý, dojazd dostatočný. Ide o model vhodný pre deti a ľahších dospelých. Výkon považujú používatelia za výborný, kolobežka zvládne aj svahy. Má silné svetlá, tempomat a možnosť uzamykania cez aplikáciu. Kolesá sú tvrdšie, preto je kolobežka vhodnejšia na rovné plochy.

Recenzie a skúsenosti s elektrickou kolobežkou Xiaomi Mi Electric 1S
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s elektrickou kolobežkou Xiaomi Mi Electric 1S na Alze
Zdroj: Alza.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalitné LED osvetlenie
Tempomat
Rekuperačný systém KERS

Negatíva

Nižšia dynamika
Horší komfort jazdy – bez odpruženia
Nižšia nosnosť

Približný dojazd: 30 km ● Max. rýchlosť: 25 km/h ● Kapacita batérie: 7 800 mAh ● Výkon elektromotora: 250 W ● Doba nabíjania: 4-5 hod. ● Hmotnosť: 12,5 kg ● Nosnosť: 100 kg ● Tempomat: áno

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(83.4%)