Sencor Scooter One elektrická kolobežka – recenzia

Medzi konkurenciou sa s cenou snaží preraziť elektrokolobežka Sencor vybavená tempomatom a rekuperáciou, ktorá je menej efektívna. Približný dojazd dosahuje hodnotu 25 km. Nosnosť kvalitnej konštrukcie je až 120 kg a maximálna rýchlosť 25 km/h. Napriek priaznivej obstarávacej cene nechýba LED osvetlenie.

Publikované: 30.06.2021
Aktualizované: 05.05.2022
Obsah článku:

Sencor Scooter One

Elektromotor s výkonom 350 W, kapacita batérie 7 500 mAh, dojazd 25 km, max. rýchlosť 25 km/h, tempomat, LED Osvetlenie, chýba odpruženie.

Pozrieť najlepšiu ponuku

S ohľadom na nízku cenu je elektrokolobežka z dielne spoločnosti Sencor veľmi vydareným kúskom, čo vyhodnotilo aj množstvo spotrebiteľov. V prvom rade musíme konštatovať, že elektrickej kolobežke Sencor Scooter One výkon rozhodne nechýba. Elektromotor má 350 W a batéria poteší vcelku solídnou rýchlosťou 25 km/h. Pri hmotnosti nad 90 kg je rýchlosť zhruba o 5 km/h nižšia. Veľmi potešujúca je aj doba nabíjania 7 500 mAh Li-Ion akumulátora, do plného stavu to batérii trvá zhruba 4 až 5 hodín. Pri brzdení či jazde z kopca kolobežka dokáže aj rekuperovať, hoci spotrebiteľské testy avizovali, že efektivita je veľmi nízka. Dojazd je na úrovni 25 km, viac vám ponúkne elektrická kolobežka Xiaomi Mi Pro 2.

Nechýba tempomat

Dostupná je aj aplikácia Sencor Scooter, avšak spotrebitelia jej funkcionalitu hodnotia pomerne negatívne. V občasných prípadoch sa s elektrickou kolobežkou nepodarilo prostredníctvom Bluetooth ani spárovať. LED displej kolobežky je podsvietený a zobrazuje rýchlosť i stav batérie. Súčasťou je aj osvetlene. Kolobežka má dvojitú zadnú brzdu – elektrickú a mechanickú (kotúčovú). Rýchlosť možno zastabilizovať tempomatom. V režime jazdy môžete voliť z dvoch režimov – štandard pre šetrenie batérie alebo šport s maximálnou rýchlosťou.

Sencor Scooter One recenzia

Na jazdu po pevnom povrchu

Lacné riešenie sa objavilo na podvozku. Predné koleso nemá odpruženie a 8,5-palcové kolesá sú bezdušové, čo komfort jazdy mierne zhoršuje. Preto odporúčame jazdiť výhradne po pevnom povrchu. Samozrejmosťou je aj LED osvetlenie na riadidlách a zadné červené osvetlenie. Platforma je protišmyková a plusom je aj integrovaný stojan. Kolobežku je možné zložiť, hmotnosť je len 12,5 kg a nosnosť až 120 kg, čím prekonáva aj drahšie modely. Kvalita konštrukcie je solídna, sťažnosť spotrebiteľov smeruje len k plným kolieskam a zadnému blatníku, ktorý je z lacného plastu a vydáva pri nerovnostiach praskavé zvuky. Za rozumnú cenu pre nenáročného jazdca pre presuny po meste ide o ideálny výber.

Skúsenosti so Sencor Scooter One

Pomer cena/výkon, výdrž batérie, tempomat, aplikácia – kolobežka Sencor Scooter One ponúka veľa muziky za málo peňazí. Podľa spotrebiteľov ide o spoľahlivý stroj s pekným dizajnom. Dĺžka nabíjania nie je najkratšia, žiaľ, s kapacitou klesá aj rýchlosť a výkon. Zadný blatník sa na nerovnom povrchu dosť trasie.

Recenzie a skúsenosti s elektrickou kolobežkou Sencor Scooter One
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Priaznivá cena
Rýchle nabíjanie akumulátora
Výkon elektromotora

Negatíva

Neprehľadná aplikácia
Nemá nastaviteľnú výšku riadidiel
Menšia kapacita batérie

Približný dojazd: 25 km ● Max. rýchlosť: 25 km/h ● Kapacita batérie: 7 500 mAh ● Výkon elektromotora: 350 W ● Doba nabíjania: 4-5 hod. ● Hmotnosť: 12,5 kg ● Nosnosť: 120 kg ● Tempomat: áno

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(79.4%)

Komentáre
Ivan
07.09.2022 19:52

A hlavne náhradné diely nesú.dostupne okrem zadného blatníka

Odpovedať