AEG FSE73407P vstavaná umývačka riadu – recenzia

Veľmi tichá slim umývačka riadu AEG FSE73407P dokáže naraz umyť až 9 súprav riadu. Spotreba je priemerná, na jeden cyklus potrebuje 11 litrov vody. Na výber ponúka 7 programov, plusom je samočistiaci program, vodný senzor i odložený štart.

Publikované: 02.03.2021
Aktualizované: 22.09.2023
Obsah článku:

AEG FSE73407P

Veľmi tichá slim umývačka riadu určená pre 9 súprav riadu, odloženým štartom a efektívnym sušením.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Do porovnania sme zaradili aj umývačku riadu AEG FSE73407P. Ide o vstavanú umývačku riadu, ktorá získala v odborných testoch výsledné hodnotenie (A). Ako v prípade umývania, tak aj v prípade sušenia. Hoci nepatrí umývačka medzi najväčšie, pred domácnosti s dvomi či tromi členmi môže ísť o veľmi priaznivú voľbu. Vnútorný priestor umožňuje umyť 9 súprav riadu. Umývačka riadu je veľmi tichá, vďačí za to invertorovému motoru, na ktorý výrobca dáva záruku až 10 rokov. Rolu zohráva i kvalitné opláštenie (izolácia) a materiály. Umývačka riadu patrí do energetickej triedy D, čo značí vysokú úsporu. No uvádzaná priemerná spotreba 11 litrov na jeden cyklus je o 2 litre viac ako v prípade rovnako veľkej umývačky riadu Whirlpool WSBO 3O34 PF X (9 litrov). Výsledok v tomto smere teda patrí medzi horšie. Vysoká je však úspora el. energie.

Samočistiaci program

Funkcionalitu AEG rozhodne nezanedbal. Používateľovi ponúkne až 7 programov, medzi nimi aj ECO alebo rýchly 30-minútový program. Taktiež môžete pre lepšiu údržbu použiť aj samočistiaci program MachineCare. Niekto môže využiť aj odložený štart. O bezpečnosť sa stará vodný senzor a tiež systém proti pretečeniu. Komfortnému používaniu napomáha skrytý ovládací panel na hornej strane dverí. Zobrazuje tiež zostávajúci čas do konca umývacieho cyklu. Ak by vám to nestalo, umývačka riadu AEG FSE73407P tiež na podlahu premieta červené svetlo, ktoré vás tiež informuje o aktívnom stave, následne zelené svetlo napovie, že umývací cyklus skončil.

AEG FSE73407P recenzia

Automatické otváranie dverí

Úroveň sušenia je dobre hodnotená aj preto, že umývačka riadu využíva funkciu automatického otvorenia dverí AirDry. Zabezpečená je tak efektívna cirkulácia vzduchu a zvyšuje sa ňou sušiaci výkon. Vnútorný priestor je pomerne členitý, čo niekomu môže prekážať, no niekomu viac vyhovovať. Umývačka riadu nedisponuje zásuvkou na príbory. Zaujímavosťou sú gumové hroty určené pre poháre alebo krehký riad. Horný kôš možno výškovo regulovať. Na nedostatok soli či leštidla vás upozornia svetelné indikátory.

Skúsenosti s AEG FSE73407P

Umývačka riadu AEG FSE73407P má podľa spotrebiteľov skvelé umývacie schopnosti. Riad je čistý, umývačka riadu má samočistenie, tichý chod a dvere sa automaticky otvárajú po ukončení programu. Ovládanie je intuitívne a spotreba nízka.

Recenzie a skúsenosti s umývačkou riadu AEG FSE73407P
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s umývačkou riadu AEG FSE73407P na Mall
Zdroj: Mall.sk

Recenzie a skúsenosti s umývačkou riadu AEG FSE73407P na Alza
Zdroj: Alza.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Efektívne sušenie
Jednoduché nastavenie programov
Dobre riešený vnútorný priestor

Negatíva

Chýbajúca zásuvka na príbory
Menšia kapacita
Vyššia spotreba vody na jeden cyklus

Šírka: 44,6 cm ● Hĺbka: 55 cm ● Počet súprav riadu: 9 ● Počet programov: 7 ● Energetická trieda: D ● Spotreba vody: 11 l ● Hlučnosť: 44 dB ● Odložený štart: áno ● Detská poistka: nie ● Smart funkcie: nie

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.2%)