AEG ProSteam L7FBE48SC spredu plnená práčka – recenzia

Naším tipom je aktuálne spredu plnená práčka AEG, ktorá sa síce uvedie väčšou spotrebou vody, ale inak ponúkne vysokú kvalitu a štedrú funkcionalitu. V odborných testoch dlhodobo dosahuje kladne hodnotené výsledky pri praní i odstreďovaní. Doménou je unikátna parná funkcia a veľmi tichý chod.

Publikované: 03.03.2021
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

AEG ProSteam L7FBE48SC

Skvelé výsledky v odborných testoch, tichý chod, kvalitné odstreďovanie a veľmi účinná parná funkcia.

Pozrieť najlepšiu ponuku

V roku 2019 sa dostala spredu plnená práčka AEG ProSteam L7FBE48SC medzi finalistov produkt roka na portáli Heureka. Dnes ide stále o veľmi žiadaný model, ktorý dosahuje perfektné výsledky v odborných spotrebiteľských testoch. V porovnávacom teste si vyslúžil miesto aj vďaka množstvu kladných používateľských referencií. Práčka zaujme aj unikátnym dizajnom predného panelu. Tomu dominuje otočný regulátor a LED displej s dotykovými tlačidlami a českými/slovenskými popismi.  Ovládanie je hodnotené používateľmi ako veľmi intuitívne a nie je nutné ani použitie návodu. Displej zobrazuje aj zostatkový čas pracieho programu. Kapacita pracieho bubna je 8 kg a spredu plnená práčka patrí veľkosťou medzi štandardné.

Parná funkcia ProSteam

Predovšetkým však AEG ProSteam L7FBE48SC poteší výsledkami prania i odstreďovania. V ponuke je množstvo programov. Mimo základných je tu však veľmi efektívna parná funkcia ProSteam. Používatelia avizujú, že po jej použití je bielizeň nadýchaná a ľahko sa narovnáva. Zároveň para odstráni alergény a baktérie a práčka AEG je teda ideálnou voľbou pre alergikov a pranie detskej bielizne.

AEG ProSteam L7FBE48SC recenzia

Technológia ProSense je ekvivalentom 6. zmyslu a stará sa o optimalizáciu pracích cyklov na základe množstva bielizne. Nevýhodou je niekedy dĺžka programov, ktorá presahuje často aj 180 minút. Program je však možné skrátiť. V ponuke je aj krátky 20-minútový program alebo program predprania. Ak sa vám zdá oblečenie mokré AEG má tiež samostatný program odstreďovania s nastavením otáčok. Aktivovať možno i odložený štart.

Úsporná a bez porúch

Pred únikom vody chráni práčku systém AquaControl. Zaujímavá je aj funkcia SoftPlus, ktorá sa stará o rovnomerné dávkovanie aviváže počas prania. Nechýba ani detský zámok, ktorého zapínanie je však trocha komplikovanejšie. Skôr však ide o zvyk. Veľmi tichý je motor ÖKOInvertor. Ten produkuje minimum hluku pri praní i odstreďovaní. Práčky od výrobcu AEG patria tiež medzi najmenej poruchové. Spotrebič nezaostáva ani v úspornosti, radí sa do energetickej triedy A+++, no spotreba vody pri štandardnom pracom cykle dosahuje hodnotu, nie oslnivých, 54 litrov. Dvierka práčky sa otvárajú úplne o 180 °.

AEG ProSteam L7FBE48SC ovládanie

Skúsenosti a recenzie

Práčka AEG ProSteam L7FBE48SC je zo strany spotrebiteľov veľmi dobre hodnotená. Tichý motor, kvalita prania, jednoduché ovládanie, veľa programov, funkcia pary sú oceňované najčastejšie. Žiadne výraznejšie mínusy práčka nemá, nie všetky programy sa dajú použiť na 8 kg bielizne, ale ide len o zvyk.

Recenzie a skúsenosti s práčkou AEG ProSteam L7FBE48SC

AEG ProSteam L7FBE48SC rozmery

Práčka AEG ProSteam L7FBE48SC

AEG ProSteam L7FBE48SC hadica na vodu

AEG ProSteam L7FBE48SC energetický štítok

AEG ProSteam L7FBE48SC XXL bubon

AEG ProSteam L7FBE48SC bubon s parnými dýzami

Automatická práčka AEG ProSteam L7FBE48SC

Klady a Zápory

Parná funkcia ProSteam
Technológia ProSense
Samostatná funkcia odstreďovania

Vyššia cena
Väčšia spotreba vody
Dĺžka niektorých programov

Trieda účinnosti prania/odstreďovania: A/B ● Energetická trieda: A+++ ● Max. kapacita naplnenia: 8 kg ● Max. počet otáčok: 1 400 ot./min. ● Hlučnosť prania/odstreďovania: 51/75 dB ● Parná funkcia: áno ● Odložený štart: áno ● Smart funkcie: nie ● Rozmery: 60 x 85 x 57,1 cm (ŠxVxH)


Hodnotenie:
(81.8%)