Práčky

Spotreba vody a energie, kapacita pracieho bubna, typ konštrukcie, ale aj pomer ceny a kvality. Aj tieto parametre zohrávajú prí výbere práčky veľkú rolu. My sme po rozsiahlom prieskume stoviek modelov práčok a ich porovnávaní našli tie, ktoré vyhovujú požiadavkám väčšiny spotrebiteľov. Na základe výsledkov odborných testov sme vybrali tie najlepšie práčky plnené spredu i tie s plnením zhora. Z pohľadu spotrebiteľov sme mysleli aj na rozmery a pozreli sa na malé i vstavané práčky či kombinované práčky so sušičkou.

Práčky plnené spredu

Najpredávanejšie práčky plnené spredu 2024 + recenzie

Spomedzi nami porovnávaných modelov spredu plnených práčok sme vybrali víťaza, ktorým sa stala práčka Samsung WW90T554DAE, ktorá ponúka parnú funkciu a WiFi pripojenie.
Zhora plnené práčky

Najlepšie zhora plnené práčky 2024 + recenzie

Po hodinách analyzovania a porovnávania sa tou najlepšou voľbou stala práčka Whirlpool TDLRB 6252 BS EU/N s kapacitou 6 kg, ktorá vyniká nielen tichou...
Práčky LG

Práčky LG – recenzie, skúsenosti, cena

Náš porovnávací test práčok najlepšie ohodnotil model LG FLR5A92WS s WiFi pripojením a funkciou parného prania. Ako dopadli ďalšie testované produkty?
Práčky Electrolux

Práčky Electrolux – recenzie, skúsenosti, ceny

Najlepšie kvality s ohľadom na cenu v porovnaní preukázala práčka Electrolux EW7WO448WC. Náš test vám predstaví tie najlepšie práčky, ktoré výrobca Electrolux aktuálne ponúka.
Parné práčky

Najlepšie parné práčky 2024 + recenzie

Okrem víťazky testu, parnej práčky Samsung WW90TA046AE, sme si posvietili aj na niekoľko ďalších zaujímavých a kvalitných produktov.
Práčky Bosch

Práčky Bosch – recenzie, skúsenosti, test

Porovnávaniu práčok sme venovali cez 60 hodín, analyzovali sme ponuku i dôležité parametre. Za víťaza nášho porovnávacieho testu sme určili práčku Bosch WGG14202BY.
Práčky so sušičkou

Najlepšie práčky so sušičkou 2024 + recenzie

Po desiatkach hodín testovania sme vybrali víťaza testu kombinovaných práčok so sušičkou, stal sa ním model LG F2DV5S8S1.
Práčky Beko

Práčky Beko – recenzie, skúsenosti, cena

Náš porovnávací test vám detailnými recenziami priblíži rôzne modely práčok značky Beko. Najlepšie hodnotenie si vyslúžila práčka Beko EWUE86261CSH1W
Práčky Whirlpool

Práčky Whirlpool – recenzie, cena, návod

Premýšľate nad kúpou automatickej práčky Whirlpool? náš test je určený práve pre vás. Nájdete v ňom nielen podrobnú recenziu jeho víťazky, práčky Whirlpool W6X W845WB EE.
Najčastejšie poruchy práčky

Najčastejšie poruchy práčky: je príliš hlučná, nevypúšťa alebo neohrieva vodu, nežmýka, bubon sa netočí

Prinášame prehľad najčastejších porúch práčok a ich predpokladané príčiny, ktoré sa niekedy dajú opraviť svojpomocne, no inokedy je vhodné obrátiť sa na autorizovaný servis.
Symboly na práčke

Symboly na práčke Whirlpool, Samsung, Electrolux, LG, Candy, Beko, Bosch alebo Indesit. Čo znamenajú?

Moderné práčky disponujú nastaveniami, prostredníctvom ktorých si navolíte ideálny prací program pre daný materiál. Orientujete sa v nich?
Symboly prania/značky na pranie

Symboly prania/značky na pranie: Čo znamenajú symboly na oblečení?

Všetky fázy prania, resp. údržby textílií majú svoj základný symbol. Poznáte ich význam?
Ako vyčistiť práčku

Čistenie práčky octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou. Ako vyčistiť práčku od plesne a usadenín?

V útrobách práčky sa hromadí vlhkosť, nečistoty z oblečenia alebo zvyšky pracieho prášku. Usádza sa v nich vodný kameň. Ako práčku vyčistiť?

Testované produkty