Amazfit Verge dámske smart hodinky – recenzia

Na našom trhu je Amazfit Verge už preverenou kvalitou. Ide o unisex smart hodinky vhodné pre mužov i ženy. Ich najväčšou devízou je komplexnosť, ktorou disponujú. Hodinkami je možná bezkontaktná platba, vstavaná je i GPS a k tomu všetkému, tento model je dokonalým spoločníkom pre športové aktivity.

Publikované: 15.03.2022
Aktualizované: 25.05.2022
Obsah článku:

Amazfit Verge

Vodoodolné smart hodinky, dotykový AMOLED displej, uhlopriečka 1,3“, hmotnosť 46 g, výdrž batérie 5 dní

Pozrieť najlepšiu ponuku

Nielen tak sú Amazfit Verge považované vo svete samrt hodiniek za skutočného priekopníka. V pomere ceny a kvality totiž len ťažko nájdete smart hodinky, ktoré by dokázali spojiť toľko praktických funkcií a zároveň plniť i úlohu športtesteru. Vo výbave nechýbajú senzory, ako akcelerometer, gyroskop, barometer, krokomer alebo snímač srdcového tepu. Nesnímajú len hodnotu saturácie kyslíka v krvi. Ďalej však dokážu merať vzdialenosť, kroky, spálené kalórie, monitorujú dokonca aj váš spánok. Na výber potom máte 12 konkrétnych športových režimov. Spolupracujú s operačnými systémami iOS a Android. A umožňujú jednoduché spárovanie sa s telefónom. Využívajú aplikáciu Zepp, ktorá vám zobrazí všetky namerané hodnoty a môžete si takisto vybrať vzhľad ciferníka a robiť individuálne nastavenia.

Vhodné na plávanie

Dotykový AMOLED displej reaguje skvele a problémom nie je ani viditeľnosť na slnku. Šírka puzdra je 43 mm, no na dámskom zápästí nepôsobia vôbec zle, hoci je faktom, že ide skôr o športový dizajnUhlopriečka má 1,3 palca a displej je chránený Gorilla glass. Rozlíšenie je 360 x 360 a veľmi vydarené je i farebné podanie. Nechýba ani prehrávač hudby s interným úložiskom 4 GB, reálne však ide o 1,9 GB, keďže zvyšok zhltne systém a ostatné funkcie. Nastavenie systému je jednoduché a rovnako tak to platí aj o ovládaní menu či ovládaní aplikácie. Remienok je silikónový. Hodinky disponujú stupňom ochrany IP68 (5 ATM), odolajú vlhkosti, je možné sa s nimi osprchovať či zaplávať si v bazéne (povrchové plávanie).

Amazfit Verge recenzia

Možnosť telefonovania i bezkontaktnej platby – ale?

Čím prekvapia aj vzhľadom na cenu, pretože v danom segmente ide skôr o výnimku, než pravidlo, je možnosť telefonovania. Hovory teda môžete prijať alebo odmietnuť, no vďaka synchronizácií s Bluetooth môžete na dané číslo aj zavolať a telefonovať priamo cez hodinky. Hoci je zvuk mierne oneskorený a neodporúčame hodinky kupovať výhradne pre túto funkciu, telefonovanie je možné a oproti konkurentom tak spĺňajú aj túto často žiadanú požiadavku.

Medzi takú patrí aj možnosť platenia cez hodinky, NFC je prítomné a bezkontaktné platby sú možné, no len cez Alipay, ktorých služba u nás nie je prevádzkovaná, takže v praxi to nie je tak úplne možné. Dizajnom hodinky dámske publikum zrejme neohúria, no možno budú sympatické tým, ktorí hľadajú športové hodinky s naozaj perfektnou funkcionalitou a zároveň chcú maž aj športového asistenta, ktorý bude monitorovať ich tréning. Opomenúť nesmieme ani výdrž batérie. Tá je zhruba 3 dni, no dostať sa môžete aj na 5-dňovú hranicu, avšak obmedziť musíte niektoré merania. Nabitie batérie trvá približne hodinu.

Skúsenosti s Amazfit Verge

Zo skúseností zákazníkov je zrejmé, že smart hodinky Amazfit Verge sú vo svojej podstate na trhu jedinečným kúskom. Spotrebitelia často spomínajú na pomer ceny a funkcionality, pretože hodinky v sebe spájajú praktické manažérske funkcie a zároveň plnia aj úlohu športtesteru. Pochváliť musíme vydarený AMOLED displej. Zákazníci oceňujú, že je možné telefonovanie priamo cez hodinky, čo v danom segmente nie je samozrejmosťou. Veď telefonovať vám umožňujú napríklad smart hodinky Samsung Galaxy Watch 3, ktoré sú však v úplne inej cenovej kategórii. Veľmi presné je aj meranie bežných aktivít. Niektorí spotrebitelia občas hlásili vypadávanie signálu GPS či pomalšie pripájanie.

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami Amazfit Verge
Zdroj: Heureka.sk

Ide o unisex model, no dámske publikum môže odradiť čisto športový dizajn. Plastové vyhotovenie nepôsobí extrémne kvalitne, no odolnosťou na tom nie sú tak zle. Podobne ako konkurenti disponujú odolnosťou IP68. Hodinky sú veľmi ľahké. Výdrž batérie (390 mAh) je na úrovni 3 až 5 dní, zleží od spôsobu používania a pokojne sa môžete dostať aj na týždeň. V pomere ceny a kvality sú tak v tomto prípade tieto smart hodinky dokonalým príkladom toho, že všetky potrebné funkcie je možné spojiť a ponúknuť za relatívne dostupnú cenu. Ak chcete hodinky, ktoré budú zástupcom strednej cenovej kategórie, spojením športu a praktických funkcií, smart hodinky Amazfit Verge sú jedným z vážnych kandidátov.

Klady a Zápory

Pomer ceny a funkcionality
AMOLED displej
Možnosť telefonovania z hodiniek

Občas nepresná a pomalá GPS
Skôr športový dizajn
Bez podpory slovenského jazyka

Smart hodinky Amazfit Verge recenzia

Smart hodinky Amazfit Verge

Smart hodinky Amazfit Verge senzor

Amazfit Verge aplikácia

Výdrž batérie: 5 dní ● Displej: AMOLED /dotykový ● Rozlíšenie displeja: 360 x 360 px ● Priemer ciferníka: 43 mm ● Uhlopriečka displeja: 1,3“ ● Typ skla: Gorilla glass ● GPS: áno ● Bluetooth: áno ● WiFi: áno ● Bezkontaktná platba: áno ● Telefonovanie: áno ● Hmotnosť: 46 g ● Vodoodolnosť: 5 ATM ● Materiál puzdra: plast ● Remienok: silikónový


Testované produkty

Hodnotenie:
(81.2%)