Apple iPhone SE 64GB telefón do 500 eur – recenzia

Telefón so 6-jadrovým procesorom Apple A13 BIonic s 2,65 Ghz. Operačná pamäť má 3 GB operačná pamäť, ale je perfektne optimalizovaná. Poteší certifikát IP67 a zvýšená odolnosť. Úložisko má 64 GB, nechýba čítačka odtlačkov prstov. Zamrzí výdrž batérie – 1 821 mAh.

Publikované: 31.05.2021
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

Apple iPhone SE 64GB

Procesor Apple A13 Bionic, 3 GB RAM, 64 GB interná pamäť, odolnosť IP67, výdrž batérie 1 821 mAh, 12 Mpx fotoaparát.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Najdostupnejší iPhone všetkých čias? Aj takýto prívlastok dostal mobil iPhone SE 64GB (2020). Príchod nového iPhonu vždy sprevádza veľká šou a očakáva sa, že pôjde o novinku, ktorá bude dosahovať úspechy a v tomto prípade tomu tak je. Pre tých, ktorých Android nebaví, bude iPhone SE (2020) vykúpením. Srdcom telefónu je 6-jadrový procesor Apple A13 BIonic s 2,65 Ghz. Áno, Snapdragony a dokonca aj Exynos sú 8-jadrové, no v tomto prípade číslo nehrá rolu. iOS je už štandardne dobre vyladený a svižnosťou systému, reakciami a dlhodobým správaním sa bez problémov vyrovná výkonnejším procesorom alebo ich prekoná. Odradiť by mohla 3 GB operačná pamäť, no nie je dôvod. Výkon je perfektne optimalizovaný.

Malá obrazovka s kvalitným obrazom

Nezvykom už dnes môže byť menší displej. 4,7-palcová uhlopriečka sa už dnes môže javiť generačne zaostalá, hoci IPS LCD Retina displej podá obraz kvalitne, na nejaké to pohodlné pozeranie videí a nedajbože čítanie titulkov to nebude. Do ruky však padne perfektne, čo podčiarkuje aj kombinácia skla a plastov. Apple vsadilo na známy dizajn a nič nepokazilo. Navyše má telefón certifikát IP67 a zvýšená odolnosť určite poteší. 64 GB úložisko už takisto nie je žiadna výhra a keďže nemáte k dispozícii SD slot na pamäťovú kartu, spoľahnúť sa v prípade vlastných dát musíte na externé úložisko (iCloud). Model iPhone SE je vybavený čítačkou odtlačkov prstov. Na 3,5 mm jack už v prípade Apple asi bude lepšie zabudnúť. Najlepšie iPhony ani Samsungy iPhone SE stíhať nebude, ale iOS stále plní svoju úlohu na výbornú a sľúbená softvérová podpora od Apple je veľmi potešujúca.

Apple iPhone SE 64GB recenzia

Slabá batéria

No v čom trestuhodne iPhone „horí“, je výdrž batérie – 1 821 mAh znie ako náhodne zvolené číslo. Ak s mobilom vydržíte jeden deň, určite budete radi. Slabá batéria sa vybíja rýchlo, čo má na svedomí aj výkonný chipset. Nabíjať teda budete bez pochyby každý deň. NFC určite oceníte, no nezabúdajme, že platiť pomocou tejto funkcie môžete iba ak je podporovaná služba Apple Pay. Spotrebitelia si už odvykli od fotomobilu s jedným objektívom. A ak má mať „len“ 12 Mpx, niečo nebude tak ako má. Kým je dosť svetla, s týmto objektívom si bohato vystačíte, no čím je svetla menej, tým je kvalita snímok horšia. 7 Mpx predná kamera veľa vody nenamúti, tragédia to však určite nie je. iPhone SE (2020) 64GB sa trocha vracia k základom, ale dodáva im príjemnú nadstavbu.

Skúsenosti a recenzie

Apple iPhone SE hodnotia spotrebitelia ako malý, rýchly telefón, ktorý robí skvelé fotografie. Oceňujú bezdrôtové nabíjanie i vodoodolnosť. Ako nedostatok sa v recenziách častejšie spomína malá výdrž batérie.

Recenzie a skúsenosti s mobilným telefónom Apple iPhone SE 64GB

Apple iPhone SE 64GB kamera

Apple iPhone SE 64GB farby

Klady a Zápory

Bezdrôtové nabíjanie
Kvalita záberov a videa
Dobre optimalizovaný výkon a OS

Malý displej oproti konkurencii
Len 64 GB úložisko
Absurdne malá výdrž batérie

Veľkosť uhlopriečky: 4,7" ● Rozlíšenie displeja: IPS LCD Retina – 1 334 x 750 px ● Operačný systém: iOS 13.5.1 ● Procesor: Apple A13 Bionic ● Interná pamäť: 64 GB ● Operačná pamäť: 3 GB ● Hlavný fotoaparát: 12 Mpx ● Predný fotoaparát: 7 Mpx ● Dual SIM: áno/nanoSIM+eSIM/bez slotu na SD kartu ● Kapacita batérie: 1 821 mAh ● Hmotnosť: 148 g


Hodnotenie:
(78.4%)