Bestway Lay-Z-Spa Miami nafukovacia vírivka – recenzia

Bestway Lay-Z-Spa Miami nás zaujala najmä pomerom medzi cenou, kvalitou a rozmermi. Do tejto vírivky sa pohodlne zmestia 4 osoby, je vybavená 120 vzduchovými tryskami, extrémne výkonným kartušovým filtračným systémom a má efektívny ohrev. Steny sú vyrobené z pevného a odolného PVC, montáž sa dá označiť za vyslovene jednoduchú a k plusom radíme taktiež bohaté príslušenstvo, ktoré zahŕňa i ochranný kryt a dávkovač bazénovej chémie.

Publikované: 30.06.2021
Aktualizované: 25.04.2024
Obsah článku:

Bestway Lay-Z-Spa Miami

Kruhová nafukovacia vírivka, pre 4 osoby, 120 vzduchových trysiek, vnútorný priemer 180 cm, kartušová filtrácia, ohrev vody do 40 °C.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Bestway Lay-Z-Spa Miami sa na prvý pohľad javí ako úplne obyčajná nafukovacia vírivka pre 4 osoby za primeranú, ale nijako obzvlášť nízku cenu. Pri druhom pohľade zistíte, že vyniká hneď v niekoľkých smeroch a vlastnostiach. Vzduchový systém hodnotíme ako dostatočne výkonný. Vo vírivke sa nachádza 120 vzduchových trysiek, čo je vzhľadom na jej veľkosť primeraný počet.

Automatický systém vyhrievania

Výhrevné čerpadlo má príkon 2 050 W. Vodu dokáže ohriať na teplotu 40 °C, a to rýchlosťou 1 až 2 °C/hod. Plusom je automatický systém vyhrievania Freeze Shield™ na ochranu vody pred zamrznutím, ktorý je možné nastaviť až na 40 dní dopredu, a úsporný režim s funkciou automatického vypnutia ohrevu v prípade nepoužívania vírivky.

Bestway Lay-Z-Spa Miami recenzia

Kartušová filtrácia v balení

Kartušovú filtráciu hodnotíme ako dostatočne výkonnú. Jej prietok dosahuje 1 325 l/hod., čo je vzhľadom na objem vírivky, 668 l viac než dosť, i keď v porovnaní s konkurenciou ide o menší podpriemer. Milou drobnosťou je, že v „balení“ nájdete aj dávkovač chemikálií (chlóru) ChemConnect™.

Výrobný materiál DuraPlus™ nie je vyslovene špeciálny. Ide o klasické laminované PVC pozostávajúce z 2 vrstiev polyvinylchloridu a 1 vnútornej vrstvy polyesterovej sieťoviny. Za obrovské plus pokladáme štruktúru I-beam, ktorá stojí za vysokou pevnosťou bočných stien a stabilitou vírivkyNa nafúknutie Bestway Lay-Z-Spa Miami slúži samotné vzduchové čerpadlo, jej „montáž“ preto hodnotíme ako bezproblémovú a jednoduchú. Oceňujeme, že súčasťou balenia je taktiež ochranný nafukovací kryt a set na prípadné opravy.

Skúsenosti s Bestway Lay-Z-Spa Miami

Nafukovaciu vírivku Bestway Lay-Z-Spa Miami spotrebitelia chvália pre mäkké dno a dostatok vzduchových trysiek na tvorbu bubliniek. Ide podľa nich o super kvalitu v pomere k cene, spokojní sú aj s rýchlou inštaláciou. Na negatívne recenzie sme v súvislosti s týmto modelom nenarazili.

Recenzie a skúsenosti s nafukovacou vírivkou Bestway Lay-Z-Spa Miami
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Pomer medzi cenou a kvalitou
Tuhé steny a dobrá stabilita vďaka štruktúre I-beam
Výkonný systém na ohrev vody

Negatíva

Menej výkonná filtrácia v porovnaní s konkurenciou

Počet osôb = 2 – 4 ● Objem = 669 l ● Vnútorný priemer/výška = 180 x 66 cm ● Hmotnosť = 33,5 kg ● Počet/typ trysiek = 120/vzduchové ● Typ/výkon filtračného systému = kartušový/1 325 l/hod. ● Ohrev vody = do 40 °C ● Výhrevnosť = 1 – 2 °C/hod. ● Príkon výhrevného čerpadla = 2 050 W ● Napájanie = 220 – 240 V ● Materiál = DuraPlus™

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(70.4%)