Braun J500 odstredivý odšťavovač – recenzia

Odšťavovač Braun J500 s tichým elektromotorom s príkonom 900 W dosahuje vysokú efektivitu pri extrakcii šťavy. Nádoba na dužinu má dva litre, nádoba na šťavu má objem 1,25 litra. Nechýba systém AntiDrip.

Publikované: 20.12.2021
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

Braun J500

Príkon 900 W, dve rýchlosti, 2-litrová nádoba na odpad, 1,25-litrová nádoba na šťavu, nerezové sitko, AntiDrip systém

Pozrieť najlepšiu ponuku

V danom segmente kuchynských spotrebičov je Braun určite menej tradičným výrobcom, no v našom porovnávacom teste je tento model z dôvodu pozitívnych ohlasov. Parametrami rozhodne nezaostáva. Ponúka dostatočný výkon a takisto veľmi dobré výsledky z pohľadu výťažnosti. Efektivita odšťavovania je tak silným argumentom, prečo sa oplatí nad odšťavovačom Braun rozmýšľať.

Motor potrebuje pauzu – vysoká efektivita

Elektromotor s príkonom 900 W má dostatok sily a produkuje aj dostatočné množstvo otáčok. Extrakcii napomáha aj nerezové sitko s veľmi hustým dierkovaním. Samotný motor však nie je určený na dlhodobú záťaž a po viac ako 15 minútach odporúčame dať aspoň na päť minút prestávku. Dôvodom je možné prehrievanie. Motor však je veľmi tichý. Spotrebiteľov a aj nás veľmi teší vysoká efektivita pri extrakcii šťavy. Dužina je naozaj takmer suchá a dosahuje podobné výsledky ako odstredivý odšťavovač Sage BJE 410, ktorý však zvládne vyššiu záťaž.

Braun J500 recenzia

Kvalita spracovania, ako spomíname v úvode, je na veľmi solídnej úrovni. Plastové prevedenie síce pôsobí obyčajne, no s nerezovými prvkami dostáva dávku elegancie. O kompaktnom spotrebiči však reč byť nemôže, váži takmer 5 kg. Objem nádoby na dužinu sú dva litre, nádoba na šťavu má objem 1,25 litrov. Výpust je takisto vybavený inovatívnym systémom AntiDrip. V prípade, že niektorý z komponentov nesedí na svojom mieste, bezpečnostný systém motor po pár sekundách vypne.

Skúsenosti s Braun J500

Hoci Braun nie je typickým výrobcom kuchynských spotrebičov tohto druhu, odstredivý odšťavovač je vydareným kúskom. Po dizajnovej stránke možno nenadchne, nie je taký kompaktný, no výkon mu nechýba. Predovšetkým poteší vysoká efektivita odšťavovania a rýchly proces, čo spotrebitelia často oceňujú. Prístroj sa ľahko rozoberá a odnímateľné časti je možné umývať v umývačke riadu. Pomer ceny a kvality je na dobrej úrovni. Pozor však na dlhšiu činnosť elektromotora, ľahšie sa prehrieva.

Recenzie a skúsenosti s odšťavovačom Braun J500

Klady a Zápory

Kvalita materiálov
Skvelá výťažnosť (suchá dužina)
Rýchlosť odšťavovania

Motor potrebuje prestávky (max 15 min.)
Väčšie rozmery

Odšťavovač Braun J500

Odšťavovač Braun J500 recenzia

Odstredivý odšťavovač Braun J500

Príkon: 900 W ● Počet rýchlostí: 2 ● Objem nádoby na šťavu: 1,25 l ● Objem nádoby na odpad: 2 l ● Hmotnosť: 4,7 kg


Testované produkty

Hodnotenie:
(81.2%)