Concept LO7027 odstredivý odšťavovač – recenzia

Odšťavovač Concept LO7027 s 1 000 W elektromotorom a 2 rýchlosťami zvládne odšťaviť aj tvrdšie ovocie. Sitko je nerezové, nádoba na šťavu, ktorá je súčasťou balenia, má 1 liter. Nádoba na odpad má kapacitu 1,8 litra. Prítomný je AntiDrip systém aj protišmykové nožičky.

Publikované: 20.12.2021
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

Concept LO7027

Príkon 1 000 W, dve rýchlosti, 1,8-litrová nádoba na odpad, litrová nádoba na šťavu, AntiDrip systém

Pozrieť najlepšiu ponuku

Spomedzi strednej cenovej triedy nás zaujal odšťavovač Concept LO 7027. Model z dielne českého výrobcu nesklame výkonom. Elektromotor produkuje dostatok otáčok. Antikorové sitko sa občas častejšie upcháva, no výťažnosť je na dobrej úrovni. Aby šťava po odkvapkávaní neskončila na kuchynskej linka, využíva aj AntiDrip systém.

Odšťavuje a ľahko sa umýva

Od odšťavovača ani nič viac očakávať netreba. Na základe recenzií panuje sa procesom odšťavovania v tomto prípade spokojnosť. 1 000 W elektromotor a dve rýchlosti sa postarajú o vysokú efektivitu. Rovnakú zásluhu má na tom aj antikorové – nerezové sitko, ktoré sa pri procese odšťavovanie upcháva. Zvyčajne však závisí aj od toho, aké plodiny a suroviny odšťavujete. Chod nie je prehanne hlučný, hoci v porovnaní s odšťavovačom Sage BJE 410 je hluk citeľnejší. Nádoba na šťavu je súčasťou balenia a má jeden liter. Dužina sa zberá do odpadovej nádoby s kapacitou 1,8 litra.

Concept LO7027 recenzia

Odstredivý odšťavovač má bezpečnostný uzáver, takže sa nespustí, ak veko dobre nesedí a nie je mechanizmus utesnený, aby odstredivá sila bola, čo najviac efektívna. Využiť možno aj AntiDrip systém, ktorý uzavrie výpust, aby šťava nekvapkala mimo nádoby po skončení odšťavovania. Rýchlosti ovládate za pomoci smerového regulátora. Neabsentujú ani protišmykové nožičky. Rozoberateľné časti sú vhodné aj do umývačky riadu.

Skúsenosti s Concept LO7027

Vďaka dostatočným otáčkam zvládne odstredivý mixér spracovať aj pevnejšie ovocné plody a zeleninu. Plniaci otvor má priemer 72 mm a suroviny tak nemusíte krájať na tak malé kúsky a odšťavovač si s nimi poradí. Spotrebitelia viac kritizujú mene odolné plasty, hoci plast nemá obsahovať žiadne toxické látky, čo je pozitívom. Pri niektorých surovinách sa stáva, že sa sitko upcháva a je potrebné ho častejšie čistiť. Praktickým prvkom ja AntiDrip systém.

Recenzie a skúsenosti s odšťavovačom Concept LO7027
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s odšťavovačom Concept LO7027 Mall
Zdroj: Mall.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

AntiDrip systém
Dostatočný výkon
Veľký plniaci otvor

Negatíva

Občasné upchávanie sitka
Menej kvalitné plasty

Príkon: 1 000 W ● Počet rýchlostí: 2 ● Objem nádoby na šťavu: 1 l ● Objem nádoby na odpad: 1,8 l ● Hmotnosť: 4,5 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(80.8%)