Climbing Technology Nevis Flex mačky na turistiku do snehu – recenzia

Turistické mačky disponujú 10 hrotmi a vyznačujú sa nízkou hmotnosťou 814 gramov. Vhodné sú ako pre začiatočníkov, tak i pre pokročilých turistov. Konštrukcia je vyrobená z tvrdenej lakovanej ocele, pričom fungujú na báze klasického remienkového viazania. Zaujmú tiež kompatibilitou s akoukoľvek zimnou obuvou a prepravným batohom v cene mačiek.

Publikované: 24.11.2022
Aktualizované: 02.12.2022
Obsah článku:

Climbing Technology Nevis Flex

10-hrotové mačky z kalenej ocele, vhodné na klasické horské výstupy, veľkosť topánky 34 až 47

Pozrieť najlepšiu ponuku

Turistické mačky Climbing Technology Nevis Flex v nás hneď na prvý pohľad vzbudili dojem ľahkosti a komfortu. Tieto dve vlastnosti sú v prípade mačiek, ktoré človek využíva na túrach v náročných terénoch, veľmi podstatné, pretože nik sa nechce vyčerpať hneď na začiatku treku pre ťažké a nepohodlné mačky.

Zaručená stabilita a komfort

Mačky disponujú 10 hrotmi, pričom dva predné body sú široké a vhodne tvarované pre lepší výstup na tvrdom snehu. Zadné 4 hroty sú tiež špeciálne tvarované tak, aby zaručili čo najlepšiu stabilitu pri chôdzi z kopca. Dostupné sú na topánky s veľkosťami 34 až 47. Svojimi 814 gramami patria skôr k ľahším mačkám, no aj napriek nižšej hmotnosti sú dostatočne pevné a stabilné.

Climbing Technology Nevis Flex recenzia

Tvrdená lakovaná oceľ, z ktorej sú mačky vyrobené, má nielen výbornú pevnosť, ale i životnosť, čo je pri opätovnom používaní tejto zimnej výbavy veľkou výhodou. Polmesiacovité košíky na päte i špičke sú z tvrdého plastu, pričom k zadnej chlopni je pripevnený popruh prispôsobiteľný každej zimnej obuvi

Pre začiatočníkov i pokročilých

Mačky fungujú na princípe klasického remienkového viazania, čo umožňuje ich používanie aj úplným začiatočníkom. Avšak tento typ upínania vplýva aj na terén, ktorý je v prípade týchto mačiek odporúčaný. Použiteľné a bezpečné sú najmä na klasických horských výstupoch s prevahou ľadu, avšak bez prudkých svahov. Vhodné sú i na jarné snehové polia v strednej nadmorskej výške.

Turistické mačky Climbing Technology Nevis Flex recenzia

Mačky majú kĺbovú konštrukciu, čo výrazne zvyšuje pohodlnosť pri ich nosení. Komfortu napomáha aj ich ľahké nazúvanie a nastavenie bez použitia náradia. Spoločnosť Climbing Technology tieto mačky dodáva s integrovanými podložkami Antisnow zabraňujúcim nabaľovaniu snehu, čím zvyšujú ich bezpečnosť. V cene však dostanete aj 2 spojovacie tyčky a praktické vrecko na suchý zips na uskladnenie a ľahkú prepravu mačiek.

Skúsenosti s Climbing Technology Nevis Flex

Turistické mačky Climbing Technology Nevis Flex vcelku hodnotíme ako veľmi vhodné mačky ako pre začiatočníkov, tak pre náročnejších milovníkov zimnej turistiky. Plusom je ich relatívne nízka hmotnosť, vďaka ktorej sa neunavíte hneď po prvých prejdených metroch, ale taktiež jednoduchý a rýchly spôsob nazúvania. Za dostupnú cenu tak získate pomerne dobrú kvalitu. Kompatibilita mačiek s akoukoľvek zimnou obuvou je faktor, ktorý môže pri vašej voľbe tiež zavážiť, ak netúžite po kúpe ďalšieho páru topánok.

Recenzie a skúsenosti s turistickými mačkami Climbing Technology Nevis Flex

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízka hmotnosť – ľahké
Rýchlo sa obúvajú
Kompatibilita s rôznou zimnou obuvou

Negatíva

Vhodné do menej náročných terénov bez prudkých svahov

Typ: turistické mačky ● Počet hrotov: 10 ● Materiál: tvrdená lakovaná oceľ ● Hmotnosť: 814 g ● Veľkosť topánky: 34 až 47

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(82.6%)