Camp Ice Master mačky na turistiku do snehu – recenzia

Nesmeky Camp Ice Master zaujmú nielen dostupnou cenou, ale aj nenápadným dizajnom. Málokto si totiž všimne, že máte na topánkach niečo navyše. Oceľové nesmeky majú 13 hrotov dlhých 15 milimetrov, ktoré zaručujú bezpečnú prechádzku po ceste s námrazou, ľadom či snehom. Sú dokonale univerzálne a ľahké nielen pri chôdzi po rovine, ale i do kopca. Ako aj pri nesmekoch Climbing Technology Ice Traction Plus, tak aj v prípade tohto modelu platí, že nenahrádza funkciu riadnych rámových mačiek. To znamená, že ich neodporúčame nosiť vo vysokohorskom teréne.

Publikované: 24.11.2022
Aktualizované: 02.12.2022
Obsah článku:

Camp Ice Master

13-hrotové nesmeky z pozinkovanej ocele a solikónu, vhodné na cesty s námrazou, ľadom či snehom, veľkosť topánky 35 až 47

Pozrieť najlepšiu ponuku

Farebné zjednodušenie výberu veľkosti

Na hmotnostnej škále patria nesmeky Camp Ice Master k ultra ľahkým modelom. Sú tiež vyrábané v 4 veľkostných, resp. hmotnostných prevedeniach, ktoré sú rozlíšené farbou. Veľkosť (35 až 38) označená šedou farbou disponuje hmotnosťou 445 gramovveľkosti M (39 až 41) označené oranžovou farbou vážia 470 gramov, červená charakterizuje veľkosť L (42 až 44) s hmotnosťou 480 gramov, pričom modrou farbou sa vyznačujú veľkosti XL (45 až 47) vážiace 495 gramov.

Camp Ice Master recenzia

Nesmeky Camp Ice Master sú vyrábané aj v prevedení Light, pričom podstatný rozdiel medzi týmito dvomi verziami je ich hmotnosti, a teda kompaktnosti. Protišmykové návleky Camp Ice Master Light sú takmer o polovicu ľahšie. Tiež sú dostupné v 4 farebne odlíšených veľkostiach. Červená farba patrí veľkosti S (36 až 38) vážiacej 270 gramov, zelenou farbou sa označuje veľkosť M (39 až 41) s hmotnosťou 278 gramov, veľkosť L (42 až 44) modrej farby má 292 gramov veľkosť XL (45 až 47) vážiaca 302 gramov je na trhu dostupná v oranžovej farbe.

Bezpečnosť spotrebiteľa i samotnej výbavy

Čo sa týka materiálu, použitá je z veľkej časti oceľ. Reťaze sú ošetrené pozinkovaním z dôvodu ochrany proti predčasnej korózii, no pri častejšom nosení sa môžu veľmi ľahko opotrebovať. Podrážka s hrotmi je vyrobená z odolnej nerezovej ocele. Gumový elastický návlek sa ťažšie nazúva na topánky, avšak je dostatočne ohybný aj pri veľmi nízkych teplotách. Konštrukcia sa pohodlne upevňuje na akúkoľvek pevnú obuv a prispôsobuje sa tiež anatómii chôdze.

Keďže ide o protišmykové návleky, viazanie, resp. nazutie je dostatočne rýchle a jednoduché. Upevnenie však zabezpečuje stabilný a bezpečný pohyb v ťažších poveternostných podmienkach, a to vďaka poistnému priehlavkovému strmeňu na suchý zips, ktorý zabraňuje možnej strate mačiek. Presvedčiť vás môže i špeciálne puzdro na prepravu v cene návlekov.

Skúsenosti s Camp Ice Master

Obe prevedenia tejto zimnej výbavy disponujú na základe nášho prieskumu veľkými výhodami, avšak odradiť vás môže spomínaná náchylnosť reťazí na poškodenie po opakovanom použití. Treba rátať s tým, že za danú cenu nemôžete očakávať prevratnú kvalitu, no na bežné nosenie na často nedostatočne obstaraných mestských a obecných komunikáciách s námrazou sú viac než dostačujúce. No ako sme už vyššie spomínali, zaručene nenahrádzajú kvalitné mačky. Ak sa teda chystáte na túru do hôr, voľte radšej riadne turistické mačky do snehu, ktoré vám zabezpečia to, čo potrebujete.

Recenzie a skúsenosti s nesmekmi Camp Ice Master
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Tvrdý prenosný obal
Nevyzúvajú sa vďaka vrchnému popruhu
Veľké hroty

Negatíva

Zlý materiál reťazí
Pre niekoho možno ťažké nazúvanie
Trochu sa na ne lepí sneh

Typ: nesmeky ● Počet hrotov: 13 ● Materiál: pozinkovaná oceľ, silikón ● Hmotnosť: 445-495 g (Light verzia: 270 až 302 g) ● Veľkosť topánky: 35 až 47

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81%)