Dyson Big Ball MultiFloor 2 vysávač – recenzia

Klasický sieťový vysávač v unikátnom futuristickom dizajnovom prevedení. Ponúka dostatočný výkon 600 W. Využíva patentovanú cyklónovú technológiu 2 Tier Radial Cyclon. Zberná nádoba má objem 1 800 ml a spotrebič ponúka akčný rádius 10,4 metra. Prívodný kábel má 6,5 metra. Dodávaný je aj s praktickým príslušenstvom. Nechýba ani samonavíjací systém elektrického kábla.

Publikované: 23.03.2022
Aktualizované: 14.11.2022
Obsah článku:

Dyson Big Ball MultiFloor 2

Klasický bezvreckový vysávač, objem zbernej nádoby 1 800 ml, akčný rádius 10,4 m, umývateľný doživotný filter

Pozrieť najlepšiu ponuku

Ide o špičkový bezvreckový vysávač, ktorý využíva cyklónovú technológiu 2 Tier Radial. Vysoký sací výkon je zárukou perfektnej čistoty akéhokoľvek povrchu, či ide o koberce, hladké podlahy alebo dlažby. Dyson Big Ball MultiFloor 2 má špeciálny guľatý tvar konštrukcie, nemusíte sa obávať prípadného prevrátenia. Zaujme tiež veľmi netypickým dizajnom.

Sacia sila Dysonu nechýba

Elektrický bezvreckový vysávač Dyson disponuje digitálne riadeným elektromotorom s menovitým príkonom 600 W. Veľmi pozitívnou vlastnosťou tohto elektromotora je tichý chod. O vysokú efektivitu vysávania kobercov alebo podláh sa stará cyklónová technológia 2 Tier Radial, ktorá zachytí aj najmenšie mikroskopické čiastočky. Veľká odstredivá sila funguje aj ako filtračný systém. Tento model je vybavený umývateľným filtrom, ktorý eliminuje alergény a vytvára veľmi nízke emisie prachu. Existuje aj výkonnejší model Dyson Cinetic Big Ball Multifloor 2. Vysávač je vhodný aj pre alergikov.

Dyson Big Ball MultiFloor 2 recenzia

Zberná nádoba má 1 800 ml a vyprázdňovanie je za pomoci systému Point and Shoot – jedným tlačidlom vysypete nečistoty bez toho, aby ste museli nádobu umývať či vytriasať. Vysávaču nechýba ani regulácia sacieho výkonu, čo takisto dodáva zariadeniu flexibilitu. Konštrukcia vysávača má špecifický tvar gule, ktorý však má svoje opodstatnenie. V prípade prevrátenia sa vysávať vráti do správnej polohy a nehrozí jeho poškodenie. Pod mohutnou plastovou konštrukciou sa ukrývajú aj kolieska.

Akčný rádius a príslušenstvo

Dĺžka prívodného kábla je len niečo okolo 6,5 metra a ide v zásade o štandardný parameter, no celkový akčný rádius vysávača je až 10,4 metra. Vysávač je navyše vybavený automatickým navíjaním kábla. Obsluha vysávača je veľmi komfortná. Sacia trubica je teleskopická a má až 125 cm, navyše veľmi pozitívne je aj rýchloupínanie nadstavcov, ktoré sú v balení. Pri používaní však určite oceníte aj flexibilné držadlo s otočným kĺbom až o 360 °, čo je pri manévrovaní veľkou výhodou. Základ tvorí pneumatická hubica, ktorej neujde žiadna smietka, vďaka vytváranému prítlaku.

Vysávač Dyson Big Ball MultiFloor 2 recenzia

Inak však k vysávaču dostanete aj ďalšie príslušenstvo – konkrétne ide o hubiicu na schody a kombinovaná hubicu s kefou a štrbinovým nadstavcom, ktorá je vhodná aj na čalúnenie. Dodávaný je aj praktický držiak na nadstavce. Hubice sú teiž vybavené rýchloupínacím systémom. Hmotnosť vysávača je 7,5 kg.

Skúsenosti s Dyson Big Ball MultiFloor 2

Ak hľadáte výkonný bezvreckový vysávač, ktorý vám pri vysávaní ponúkne veľmi dobrý komfort, je možné, že ste ho našli. Samozrejme, nejde o najlacnejší model na trhu. No vysávač spotrebitelia oceňujú predovšetkým kvôli vysokému saciemu výkonu. Zásluhu na tom však má aj pneumatická hubica a unikátna cyklónová technológia 2 Tier Radial. V rámci príslušenstva spotrebiteľov potešila aj náhradná hubica na schody. Pozitívne používatelia vnímajú aj jednoduchú obsluhu a oceňujú aj tvar konštrukcie a netypický dizajn vysávača.

Recenzie a skúsenosti s vysávačom Dyson Big Ball MultiFloor 2
Zdroj: Heureka.sk

Kábel má 6,5 metra, no akčný rádius je dostatočný až 10,4 metra. Bezvreckový vysávač Dyson Big Ball MultiFloor 2 je takisto pomerne tichý a opomenúť nemožno ani kvalitu spracovania. Spotrebiteľom prekáža len občas sa zadrhávajúci navíjací systém elektrického kábla. Potešia aj jeho malé rozmery, hoci kvôli tvaru môže byť náročnejšie nájsť mu miesto. Vysávač je na trhu už nejaký ten rok a vyslúžil si vo väčšine prípadov veľmi pozitívne hodnotenia a nie je preto pádny dôvod, prečo by nesplnil vaše očakávania. Ak by ste predsa len hľadali u konkurencie, veľmi dobrým výkonom disponuje klasický vysávač Miele Compact C1 PowerLine.

Recenzie a skúsenosti s vysávačom Dyson Big Ball MultiFloor 2 na Mall
Zdroj: Mall.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Perfektná sacia sila
Kvalitné spracovanie
Ergonómia a obsluha

Negatíva

Kratšia elektrická šnúra

Konštrukcia: klasický vysávač ● Typ: bezvreckový ● Príkon: 600 W ● Napájanie: elektrická sieť – 230 V ● Akčný rádius : 10,4 m ● Objem zbernej nádoby: 1 800 ml ● Filtrácia: umývateľný doživotný filter ● Dĺžka napájacieho kábla: 6,5 m Hmotnosť: 7,5 kg

Fotogaléria


Prečítajte si

Hodnotenie:
(80.4%)