Dyson V12 Detect Slim Absolute tyčový vysávač – recenzia

Kompaktnejší model z radu vysávačov Dyson zaujme nižšou hmotnosťou a vysokým výkonom. Tradične využíva cyklónovú technológiu na produkovanie účinnej odstredivej sily. Bezdrôtové prevedenie ponúka dostatočnú výdrž. Vysávač má odnímateľnú ručnú jednotku. Novinkou tejto generácie je vstavaný LCD displej. Tradične nechýba dostatok príslušenstva.

Publikované: 14.11.2022
Aktualizované: 23.04.2024
Obsah článku:

Dyson V12 Detect Slim Absolute

Bezvreckový tyčový vysávač, doba nabíjania 3,5 hod., doba prevádzky 60 min., objem zbernej nádoby 350 ml

Pozrieť najlepšiu ponuku

Sací ťah na rozdávanie

Dyson V12 Detect Slim Absolute ostáva verný overeným technológiám. Digitálny motor Dyson Hyperdymium využíva silu otáčok a produkuje odstredivú silu. Táto cyklónová technológia je veľmi účinná na všetkých povrchoch. Bez problémov si poradí s nečistotami od veľkosti 0,3 mikrónu. Problém mu nerobia ani hlina či zvieracie chlpy. Vysávač ostáva prilepený k podlahe a vďaka hubici s rotačnými kefami dokáže povysávať prach aj z kobercov s vyšším vlasom. Výkon je pritom možné regulovať v troch úrovniach – ECO, Medium, Boost. HEPA filter je umývateľný a celý systém vrátane zbernej nádoby je dokonale utesnený.

Dyson V12 Detect Slim Absolute recenzia

Keďže ide o Slim prevedenie, potrebné je rátať s menšou zbernou nádobou. Jej objem je len 350 mlVysýpanie je bezdotykové za pomoci jednoduchého tiahla, ktorým uvoľníte dno nádoby a jednoducho nečistoty vysypete. Na ťažko prístupné miesta sa dostanete s ručným vysávačom. Pohodlne ho môžete využívať aj v aute. Dodávaná je hubica s kónickou kefou na ručné vysávanie matracov alebo čalúnenie. Pri vysávaní nie je nutné držať žiadne tlačidlo, chod je automatický.

LCD displej a vymeniteľná batéria

V režime ECO batéria zvládne 60 minút prevádzky. S vyšším výkonom klesá i výdrž batérie. Doba nabíjania úplne vybitého akumulátora je 3,5 hodiny. Vítanou zmenou je vymeniteľná batéria, ktorá už nie je vstavaná. Náhradná batéria je však pomerne drahá. Zaujímavosťou modelovej rady V12 je LCD displej, ktorý používateľa informuje o zvolenom výkonnostnom stupni. Zároveň v reálnom čase informuje o stave batérie a zobrazuje čas do jej vybitia. V prípade plnej nádoby taktiež signalizuje nutnosť údržby.

Tyčový vysávač Dyson V12 Detect Slim Absolute

Ide o inovatívny a praktický prvok, s ktorým však Dyson rozhodne neprichádza jediný a mnohí konkurenti displeje používajú. Okrem jednoduchého vyprázdňovania nádoby je umývateľný aj filter samotný. Vodou je možné umývať i jednotlivé nadstavce a kefy. V balení je iluminačná podlahová hubica s priamym pohonom. Má mäkkú nylónovú tkaninu a určená je na tvrdé podlahy. Na koberce môžete použiť univerzálnu hubicu. V balení je aj štrbinová hubica, kombinovaná hubica, hubica s kónickou kefou alebo adaptér na vysávanie pod nábytkom. Dyson je dodávaný s úchytom na stenu a s držiakom na príslušenstvo.

Skúsenosti s Dyson V12 Detect Slim Absolute

Vysávač Dyson V12 Detect Slim Absolute nepatrí k najpredávanejším tyčovým vysávačom. Dôvodom je jeho vyššia cena. Okrem toho však zákazníci chvália efektivitu vysávania na podlahách i kobercoch. Veľkým plusom tejto generácie je vymeniteľná batéria. Druhý kus je možné dokúpiť samostatne. Príslušenstvo je už tradične bohaté. Vysávač má menšiu zbernú nádobu len 350 ml, čo znamená častejšie vysýpanie. Na druhej strane ide o Slim prevedenie. Vysávač je tak ľahší a má menšie rozmery.

Recenzie a skúsenosti s tyčovým vysávačom Dyson V12 Detect Slim Absolute
Zdroj: Mall.sk

Spotrebitelia si pochvaľujú i ergonómiu. Praktickou novinkou je LCD displej, ktorý zobrazuje dôležité údaje. Výdrž batérie je dobrá. Zvoliť si môžete z troch výkonnostných stupňov – ECO, Medium a Boost. V rámci príslušenstva je dodávaná aj kónická kefa na matrace a čalúnenie. Na skvelej úrovni je aj kvalita spracovania. Nemá parkovaciu polohu, no možno ho skladovať veľmi kompaktne vďaka stojanu na stenu.

Recenzie a skúsenosti s tyčovým vysávačom Dyson V12 Detect Slim Absolute
Zdroj: Alza.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Účinnosť vysávania na podlahe/koberci
Príslušenstvo
Vymeniteľná batéria

Negatíva

Menšia zberná nádoba
Vysoká cena

Konštrukcia: tyčový vysávač + ručný vysávač ● Typ: bezvreckový ● Napájanie: Li-ion akumulátor/vymeniteľný ● Max. sací výkon: 150 AW ● Doba prevádzky: 60 min. ● Doba nabíjania: 3,5 hod. ● Objem zbernej nádoby: 350 ml ● Filtrácia: HEPA filter ● Hmotnosť: 2,2 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.2%)