Eco-Worthy 120W/20A solárna nabíjačka – recenzia

Výkonná skladateľná solárna nabíjačka dodávaná aj s regulátorom napätia, vďaka ktorému dokážete nabíjať ešte efektívnejšie. Konštrukcia solárnej nabíjačky je navyše vodeodolná. Skladá sa zo štyroch solárnych panelov, ktorých články sú z monokryštalického kremíka. Súčasťou balenia sú aj DC adaptéry pre solárny generátor.

Publikované: 12.05.2022
Aktualizované: 12.05.2022
Obsah článku:

Eco-Worthy 120W/20A

120 W solárna nabíjačka odolná proti vode, výstupné napätie 18 V, konektivita 2 USB

Pozrieť najlepšiu ponuku

Eco-Worthy ponúka celkový výkon až 120 W. Solárna nabíjačka sa skladá zo štyroch solárnych panelov, z ktorého každý má menovitý výkon 30 W. Články sú z monokryštalického kremíka a výrobca garantuje, že výkon týchto článkov je o 20 % vyšší než u konkurenčných modelov. Solárny port má napätie 18 V, napájací DC port má 12 V. Solárny panel pripojíte cez DC adaptér ku káblu a následne k solárnemu výstupu.

8 DC adaptérov v balení

Solárna nabíjačka je kompatibilná aj so solárnymi generátormi, ktoré si viete zakúpiť a využiť ich tak pre praktickejšie napájanie. Súčasťou balenia je až 8 DC adaptérov, stačí si vybrať kompatibilný. Regulátor, ktorý automaticky deteguje elektrické napätie, nedokáže súčasne napájať DC adaptér a port pre batériu. Nemôžete tak súčasne napríklad nabíjať laptop a 12 V batériu. Všetko je veľmi dobre vysvetlené v pribalenom návode od výrobcu.

Eco-Worthy 120W/20A recenzia

Pre všetky typy aktivít

Vďaka svojmu vysokému výkonu je solárna nabíjačka vhodná na turistiku, kemping alebo pre podporné nabíjanie 12 V akumulátora v aute. V balení nájdete taktiež upínacie svorky. Dôležité je spomenúť aj parametre regulátora. Ten dokáže automaticky detegovať 12/24 V napätie a vybavený je LCD displejom, kde zobrazuje výšku el. napätia. Maximálny zaťažovací a nabíjací prúd je 20 A. Práve na regulátore sa nachádzajú dva USB porty 5 V/2 A.

Solárnej nabíjačke neprekáža ani dážď. Konštrukcia je vodoodolná a potiahnutá špeciálnou ochranou textíliou. Možné je pripevniť ju i na batoh. Samotná nabíjačka váži 3,86 kg. Pre turistov trochu vyššia hmotnosť, no vzhľadom na rozmery je primeraná. V rámci príslušenstva dostanete potrebné adaptéry, spomenutý regulátor a tiež 55-palcový kábel s objímkami na batérie.

Skúsenosti s Eco-Worthy 120W/20A

Výhodou nabíjačky je nielen vysoký výkon a široké možnosti využitia, ale taktiež skladacia konštrukcia. Eco-Worthy má navyše konštrukciu odolnú proti vode a má aj špeciálnu textilnú úpravu. Spotrebiteľov teší príslušenstvo, ktoré je súčasťou dodávky. Nabíjačka sa podľa viacerých ľahko používa. Veľkou výhodou je práve regulátor napätia s USB portami. Samozrejme, potrebné je myslieť na to, čo chcete nabíjať a nezabúdať, že nabíjačka pracuje vďaka slnečnému UV žiareniu – nezabúdajte na vhodné umiestnenie. Celkovo ide o štyri prepojené solárne panely, každý má výkon 30 W. Pozitívom je podľa zákazníkov tiež kvalitné prevedenie a dobre riešené spoje konštrukcie.

Recenzie a skúsenosti so solárnou nabíjačkou Eco-Worthy 120W/20A
Zdroj: Heureka.sk

Klady a Zápory

Skladateľná konštrukcia
Dodávaná s regulátorom
Rýchle nabíjanie

Vyššia cena

Eco-Worthy 120W/20A USB

Solárna nabíjačka Eco-Worthy 120W/20A

Výkon: 4x30 W ● Napájací port: 12 V DC ● Výstupné napätie: 16-18 V ● Integrovaná batéria: nie ● Kapacita batérie: - ● Konektivita: 2x USB/2 A/5 V ● Hmotnosť: 3,86 kg ● Rozmery: 157 x 54,6 x 50 cm (rozložené)


Testované produkty

Hodnotenie:
(80.8%)