Jackery SolarSaga solárna nabíjačka – recenzia

Výkonný solárny panel vybavený dvoma výstupmi – USB-A i USB-C. Výkon solárneho panelu s monokryštalickou štruktúrou je až 100 W. Poteší nízkou hmotnosťou 4,69 kg a kompaktnými rozmermi. Pýši sa vysokou energetickou účinnosťou až 23 %. Kompatibilný je aj s výkonnými nabíjacími stanicami Jackery Explorer. Má tiež ochranu proti prepätiu a prebíjaniu.

Publikované: 18.11.2022
Aktualizované: 26.04.2024
Obsah článku:

Jackery SolarSaga

100 W solárna nabíjačka bez integrovanej batérie, výstupné napätie 18 V, konektivita USB-A a USB-C

Pozrieť najlepšiu ponuku

Prenosný solárny panel ideálny na kempovanie, ale taktiež ako spoločník na dlhé túry spolu so stanovaním. Pozor, solárny panel nie je vodoodolný. Jeho hlavnou devízou je vysoká efektivita monokryštalického solárneho panelu v spojení s vysokou účinnosťou. Zariadenie vybavené dvoma výstupmi – USB-A aj USB-C. V zloženom stave má panel rozmery 61 x 53,5 x 3,5 cm.

Jackery SolarSaga recenzia

Výkon a účinnosť

Výkon jedného solárneho panela Jackery SolarSaga je až 100 W, pričom výrobcom nameraná účinnosť je za ideálnych podmienok až 23 % odovzdanej elektrickej energie. Oproti bežným monokryštalickým solárnym panelom je tak efektivita čerpania energie zo slnečného žiarenia vyššia. Výstupné napätie je 18 V a výstupný prúd až 5,5 A. Solárny panel však nie je vodotesný a nemá integrovanú batériu pre uchovávanie energie. Zvládne však fungovať aj v podmienkach mrazu či pri vysokých teplotách. Nabíja len v okamihu, keď je vystavený slnečným lúčom. Vhodný je na nabíjanie drobnej elektroniky – mobilné telefóny, fotoaparáty, tablety, Bluetooth slúchadlá či smart hodinky. Panel je vybavený ochranou proti prebíjaniu i prepätiu.

Kompatibilita a kompaktnosť

Výhodou je kompatibilita s externou powerbankou Jackery Explorer 240 alebo Jackery Explorer 500. Panel dokáže tento generátor napájať a on následne kumuluje energiu. Menší z dvojice nabíjacích staníc nabije za približne 6 až 8 hodín pri väčšom je doba nabíjania okolo 10 až 12 hodín. Získate tak relatívne veľký zdroj energie. O stave nabíjania informuje LED indikátorom. Oproti menšiemu 40 W Jackery SolarSaga panelu je tento model vybavený samostatnými výstupmi. Jeden vstup generácie USB-A 5 V/2,4 A a druhý USB-C 5 V/3 A.

Solárna nabíjačka Jackery SolarSaga recenzia

Solárny panel je veľmi kompaktný. Hmotnosť pomerne rozľahlého panelu je 4,69 kg a v rozloženom stave má na šírku 122 cm, na výšku 53,5 cm. Používateľom sa veľmi páči systém skladania, ktorý je veľmi šetrný voči samotnému panelu. Výhodou solárneho panelu je držiak na zadnej stene, ktorý poskytuje dostatočnú oporu.

Skúsenosti s Jackery SolarSaga

Spotrebitelia si solárny panel obľúbili. Dôvodom je predovšetkým jeho výkon a efektivita, ktorú ponúka. Samotný panel Jackery SolarSaga je kompatibilný taktiež so systémom Jackery Explorer 500, čo je prenosná externá batéria, resp. nabíjacia stanica (powerbanka). Takáto sústava je vhodná aj pre dlhšie kempovanie či túry. Škoda len, že nie je panel vodotesný. Celkovo je však solárny panel kompaktný a používateľom ponúka výkon až 100 W. Pričom ide o dva monokryštalické bloky.

Recenzie a skúsenosti so solárnym panelom Jackery SolarSaga
Zdroj: Heureka.sk

Poteší prítomnosť dvoch USB vstupov – USB-A aj USB-C. Ak chcete vstupov viac, riešením je USB hub. Jackery SolarSaga 100 W má ochranu proti prebíjaniu i prepätiu. Nehrozí tak žiadny skrat ani pri nabíjaní drobnej elektroniky. Zahraničné recenzie poukazujú taktiež na rýchle nabíjanie. Solárny panel využívajú zahraniční klienti aj na dobíjanie akumulátorov elektrického náradia pri práci v odľahlých oblastiach.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kompatibilita s nabíjacími stanicami
Kompaktnosť a vysoká efektivita
USB-A aj USB-C vstup

Negatíva

Vyššia cena

Výkon: 100 W ● Výstupné napätie: 18 V ● Integrovaná batéria: nie ● Kapacita batérie: - ● Konektivita: 1x USB-A/2,4 A/5 V – 1x USB-C/3 A/5 V ● Hmotnosť: 4,69 kg ● Rozmery: 122 x 53,5 x 0,5 cm (rozložené)

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(80.8%)