Finnlo Aquon WaterFlow veslovací trenažér – recenzia

Jediný vodný veslovací trenažér v našom teste sa cenovo výrazne vzďaľuje aj od drahších modelov, ako Concept2 RowErg, avšak veslovanie s vodným odporom za pomoci polykarbonátovej nádrže s touto tekutinou je nielenže najbližšou imitáciou reálneho veslovania na vodnej ploche, ale tiež vynikajúcou formou meditovania vďaka príjemnému naturálnemu zvuku žblnkania. Používateľ sa preto môže z domáceho prostredia myšlienkami preniesť rovno do prírody, čím posilňuje nielen fyzickú, ale aj mentálnu stránku svojho života.

Publikované: 03.07.2023
Aktualizované: 24.04.2024
Obsah článku:

Finnlo Aquon WaterFlow

Veslovací trenažér s vodným brzdným systémom, 4 stupne záťaže, nosnosť 150 kg, hmotnosť 42 kg.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Autentický pocit a pohodlie v jednom stroji

Výrobca myslel na autentickosť v podobe bezpečných, protišmykových nášľapov a ich odstupu, ktorý priam imituje rozostup nôh v súťažných vesliciach. Keďže má vodný brzdný systém pozitívny vplyv na myseľ človeka, je pochopiteľné, že by spríjemnenie cvičenia mohlo prichádzať aj v podobe pohodlných súčiastok. Tie sú v prípade tohto veslovacieho trenažéra realitou. Pohodlný a správny pohyb bez nadmerného zaťaženia zápästných svalov a oblasti podpazušia zabezpečujú špeciálne tvarované rukoväte, pričom ideálnym aspektom pre dlhšie tréningy je pohodlne tvarované sedadlo umiestnené na guľôčkových ložiskách zabezpečujúcich hladký pohyb po dostatočne dlhom pojazde stvorenom aj pre dvojmetrovú osobu.

Finnlo Aquon Waterflow recenzia

Robustný veslovací trenažér s manuálnym ovládaním

Vďaka kvalitnému spracovaniu v podobe tuhého a pevného rámu je veslovací trenažér Finnlo určený pre používateľov s vyššou hmotnosťou. Nosnosť je presných 150 kilogramov, čo je v rámci nášho testu najvyšší údaj v súvislosti s týmto parametrom. Aj napriek tomu, že je stroj imitujúci pohyby veslovania regulovateľný prostredníctvom manuálneho otočného kolieska, disponuje podsvieteným displejom, ktorý zobrazuje základné dáta týkajúce sa tréningu. Medzi tieto údaje patrí aj srdcový pulz, no ako u iných modelov (Concept2 RowErg či Hop-Sport HS-065AR Talon) ani veslovací trenažér Finnlo nemá k dispozícii hrudný pás. Ten je v prípade záujmu potrebné dodatočne dokúpiť.

Skúsenosti s Finnlo Aquon Waterflow

Elitný stroj na pohodlný a ergonomický pohyb je i napriek využitiu vodného elementu prekvapivo tichým pomocníkom pri cvičení. Hoci vysoká kvalita a ukážkové spracovanie z neho robia produkt neporovnateľný s lacnejšími modelmi, niektorí spotrebitelia nepovažujú jeho odpor za postačujúci. Čakali totiž od vodného trenažéra niečo viac. Tento fakt však nemení nič na tom, že ide o jedinečný zážitok a celkom inú úroveň veslovacieho tréningu v interiéri.

Finnlo Aquon Waterflow vodný brzdný systém

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vysoká kvalita hodná ceny
Funguje podľa predstáv
Veslovanie s vodou je výnimočné

Negatíva

Odpor je prekvapivo nízky

Brzdný systém: vodný ● Spôsob regulácie: manuálny ● Počet stupňov záťaže: 4 ● Nosnosť: 150 kg ● Hmotnosť: 42 kg ● Rozmery: 205 x 50 x 60 cm ● Dĺžka pojazdu: neuvedené ● LCD displej: áno ● Počet programov: neuvedené ● Telemetrický pás v balení: nie ● Transportné kolieska: áno ● Sklopné: áno ● Funkcie strojového počítača: zobrazenie času, počtu a frekvencie záberov, srdcového tepu, spálených kalórií, výkonu a vzdialenosti

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.8%)