Honor Watch GS Pro smart hodinky – recenzia

Honor Watch GS Pro sú špičkové unisex hodinky so športovým dizajnom, ktoré potešia aj náročnejších používateľov. Disponujú viacerými športovými režimami a ďalšími užitočnými funkciami ako je sledovanie tepu, spálených kalórií, množstva kyslíka v krvi či nadmorskej výšky. Nechýba počet prejdených alebo zabehnutých kilometrov. Vysoká odolnosť a skvelá výdrž batérie z nich robia partnera pre každého športovca i bežného používateľa.

Publikované: 10.01.2022
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

Honor Watch GS Pro

Vodotesné smart hodinky, dotykový AMOLED displej, uhlopriečka 1,39“, hmotnosť 45,5 g, kapacita batérie 790 mAh

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Honor Watch GS Pro majú športový dizajn, preto sú vhodnou voľbou najmä pre osoby s aktívnym životným štýlom. K ich najväčším prednostiam patrí mimoriadna odolnosť. Už na prvý pohľad je zrejmé, že výrobca si dal záležať na použitých materiáloch a hodinky odolajú vysokým i mrazivým teplotám. Nevadí im vlhké alebo prašné prostredie a nezľaknú sa ani vysokej nadmorskej výšky. Masívna konštrukcia prešla viacerými testami a spĺňa vojenské štandardy odolnosti. Hodinky sú vodoodolné do 5 ATM.

Na výber sme mali 18 profesionálnych športových režimov a k tomu ďalších 85 cvičebných režimov. Dokopy je tak k dispozícii viac než 100 športových aktivít. Nechýbajú klasické športy (napr. cyklistika, plávanie, beh, joga) a ani menej tradičné aktivity (napr. brušné tance či šípky). Merania sú veľmi presné a batéria nestráca výdrž ani pri niekoľkohodinovom sledovaní športovej aktivity (napr. turistika). Čerešničkou na torte je lyžiarsky tréner, vďaka ktorému budete mať dokonalý prehľad o prejdenej vzdialenosti, maximálnej rýchlosti, klesaní, nadmorskej výške, ale aj srdcovej frekvencii a spálených kalóriách.

Dlhá výdrž batérie zaručuje bezproblémový chod v priebehu celej športovej aktivity. Na jedno nabitie zvládnu byť hodinky v pohotovostnom režime až 25 dní, výdrž sa, samozrejme, odvíja od toho, akým spôsobom ich používate. Pri zapnutej funkcii GPS sa výdrž skráti na cca 100 hodín, čo je podľa nás aj tak skvelý výsledok.

Honor Watch GS Pro recenzia

Hodinky sú ideálnym spoločníkom na turistiku a aj do divočiny, pýšia sa totiž nadštandardným množstvom potrebných informácií. Informujú o východe a západe slnka i mesiaca, fázach prílivu a upozornia aj na blížiace sa zlé počasie. Skvelým benefitom na potulkách je presný duálny navigačný systém, ktorý je riadený satelitom a podporuje funkciu Route Back. Vďaka tejto funkcii sa nemusíte báť, že zablúdite, pretože hodinky mapujú trasu a vždy vás bezpečne dovedú späť na začiatok trasy.

Potešil nás zabudovaný reproduktor a mikrofón, všetko dôležité sme tak mohli vybaviť pomocou hodiniek. Okrem toho, že sa na dotykovom 1,39-palcovom AMOLED displeji zobrazujú notifikácie, telefonické hovory sa dajú vybaviť bez nutnosti siahnuť po mobile. Počas športovej aktivity alebo turistiky si na spríjemnenie športovej aktivity môžete spustiť hudbu. Zariadenie má internú pamäť 4 GB a uchová až 500 skladieb. Poteší i obrovské množstvo ciferníkov, aby ste si vždy mohli vybrať taký, ktorý vám najviac vyhovuje.

Ako plus vnímame taktiež funkcie ako akcelerometer, gyroskop, barometer, kompas, snímač kyslíka v krvi, monitoring srdcového tepu, snímač okolitého osvetlenia či sledovanie spánku. Vďaka nim má používateľ komplexný prehľad o svojom zdraví.

Nevýhody produktu

Napriek bohatej výbave hodiniek sa predsa len môžete stretnúť s niečím, čo vám bude chýbať. Hodinky nemajú NFC, a preto nepodporujú bezkontaktné platby, čo je v dnešnej dobe štandardom mnohých konkurenčných značiek. Chýba im tiež Wi-Fi, preto na SMS správy neodpoviete priamo z hodiniek. SpO2 senzor sa nezapína automaticky a ak chcete poznať svoje hodnoty, musíte ho zapnúť manuálne.

Honor Watch GS Pro smart hodinky

Napriek tomu, že hodinky je možné spárovať so smartfónmi s operačným systémom Android aj iOS (iPhone), môžete sa stretnúť s obmedzenou funkcionalitou. Napríklad diaľkový ovládač na spúšť kamery bude fungovať len s mobilmi Huawei a Honor. V správach sa, žiaľ, nezobrazujú emotikony a aby notifikácie chodili korektne, je nutné mať aplikáciu Huawei Health spustenú na pozadí. Problémové sú taktiež aplikácie tretích strán, ktoré hodinky nepodporujú.

Parametre

Hmotnosť45,5 g
Uhlopriečka dispeja1,39 palcov
Obvod zápästia14 – 21 cm
Remienoksilikónový (vymeniteľný)
Kapacita batérie790 mAh
Výdrž batérie25 dní (bez GPS)
Typ displejaAMOLED
Dotykový displejáno
Podporovaný operačný systémAndroid, iOS
VodotesnosťÁno – 5 ATM/50 m
Bluetootháno
Wi-Finie
GPSáno
Bezkontaktné platbynie
Funkcia telefonovaniaáno
Notifikácieáno
Zabudovaný mikrofónáno
Zabudovaný reproduktoráno
Meranie tepovej frekvencieáno
Monitoring spánkuáno
Krokomeráno
Športové aktivity18 profesionálnych športov
Kapacita úložiska4 GB
Ovládaniekombinované
KonektivitaBluetooth, USB
Bezdrôtové nabíjanienie

Skúsenosti s Honor Watch GS Pro

Používatelia hodinky Honor Watch GS Pro väčšinou chvália a s negatívnymi reakciami sme sa stretli len občas. Vyzdvihujú najmä dlhú výdrž batérie, odolnú konštrukciu a dostatok športových režimov. Ako jedny z mála hodiniek majú tzv. búrkový alarm, čiže upozornenie na prudkú zmenu tlaku vzduchu, čo je dôležitá vec pri vysokohorskej turistike. Pochvalu si vyslúžil aj dobre čitateľný displej, jednoduché ovládanie, presnosť GPS a možnosť prijímať telefonické hovory cez hodinky. Za plus označili tiež kvalitný mikrofón a reproduktor a množstvo bezplatných ciferníkov.

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami Honor Watch GS Pro
Zdroj: Heureka.sk

K nevýhodám majitelia týchto hodiniek priradili komplikovanejšie nainštalovanie aplikácie Huawei Health. Vadilo im, že v správach sa nezobrazujú emotiky a barometer i výškomer majú drobné odchýlky. Skritizovali slabý manuál na obsluhu a nutnosť nechať spustenú aplikáciu Huawei Health na pozadí v mobile, aby chodili na hodinky notifikácie. Celkovo však boli používatelia s kúpou hodiniek spokojní.

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami Honor Watch GS Pro na Alza
Zdroj: Alza.sk

Alternatívy

Honor Watch GS Pro sú výborné hodinky s vysokou odolnosťou a skvelou výdržou batérie až 25 dní bez použitia GPS. Svojimi funkciami sa k nim približujú Honor MagicWatch 2, avšak tie nemajú natoľko odolnú konštrukciu a nehodia sa do extrémnych podmienok. Pomerne odolné hodinky sú aj Apple Watch Series 7 so sklíčkom Ion-X, no ich výdrž sa pohybuje len okolo jedného dňa.

Pokiaľ chcete hodinky primárne využívať na sledovanie športových aktivít, určite vás poteší automatické rozpoznanie športu. Toto ponúkajú Apple Watch Series 3 a tiež každý vyšší rad hodiniek od Apple. Najznámejšie športy spoznajú aj Amazfit GTR 2, avšak menej známe akvitiy si musíte zapnúť manuálne.

Pokiaľ chcete hodinky nosiť raz na ľavej a inokedy na pravej ruke, hodí sa funkcia otočenia displeja o 180 stupňov, tú nájdete pri modeli Amazfit GTS 2. Ak plánujete hodinky používať aj na bezkontaktné platby, vhodnou voľbou budú napríklad Apple Watch SE alebo Garmin Venu 2.

Honor Watch GS Pro majú internú pamäť 4 GB, pre viac pamäte siahnite po Samsung Galaxy Watch 3 s kapacitou úložiska 8 GB, prípadne po Apple Watch Series 7, ktoré sa pýšia až 16 GB, tie majú navyše kvalitnejší a hlasnejší reproduktor a podporujú aj aplikáciu Spotify.

Klady a Zápory

Dlhá výdrž batérie
Odolná konštrukcia
18 profesionálnych režimov
Vodoodolnosť do 5 ATM

Nepodporujú bezkontaktné platby
Nemajú Wi-Fi ani NFC
SpO2 treba spustiť manuálne
Slabý manuál na obsluhu

Honor Watch GS Pro výdrž

Honor Watch GS Pro tlačidlá

Honor Watch GS Pro telefonovanie

Honor Watch GS Pro športy

Honor Watch GS Pro displej

Honor Watch GS Pro senzor

Honor Watch GS Pro odolnosť

Honor Watch GS Pro hudba

Honor Watch GS Pro farby

Smart hodinky Honor Watch GS Pro recenzia

Kapacita batérie = 790 mAh ● Typ displeja = AMOLED ● Uhlopriečka displeja = 1,39“ ● Rozlíšenie displeja = 454 x 454 px ● Výdrž: 25 dní ● Interná pamäť = 4 GB ● Hmotnosť = 45,5 g


Testované produkty

Hodnotenie:
(81.4%)