Güde GS 1103 PI recenzia ponorného kalového čerpadla

Ponorné kalové čerpadlo Güde GS 1103 PI je vhodné na odčerpávanie čistej, ale i kalovej vody. Menovitý výkon motora je 1 100 W. Čerpadlo sa môže pochváliť slušnou priechodnosťou – zvládne prečerpávať častice s maximálnou veľkosťou 35 mm. Maximálny prietok vody je 20 000 litrov za hodinu.

Publikované: 16.07.2021
Aktualizované: 25.10.2021
Obsah článku:

Güde GS 1103 PI

Elektrické ponorné kalové čerpadlo s príkonom 1 100 W, výtlak 8 m, 7 m ponorná hĺbka, maximálny prietok 20 000 l/hod. priechodnosť častíc do 35 mm.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Ponorné kalové čerpadlo Güde so solídnym výkonom a za rozumnú cenu. Čerpadlo je určené na odčerpávanie čistej, ale i silno znečistenej – kalovej vody zo šácht, pivníc, výkopov, jazierok alebo záhradných rybníkov. Menovitý výkon motora je 1 100 W. S takýmto príkonom čerpadlo nepatrí do triedy najvýkonnejších, no spotrebitelia jeho ťah hodnotili veľmi pozitívne. Sieťový kábel má dĺžku 10 m.

Güde GS 1103 PI recenzia

20 000 litrov za hodinu

Pochváliť musíme aj slušnú priechodnosť čerpadla. Podľa výrobcu zvládne prečerpávať častice s maximálnou veľkosťou až 35 mm. Niekoľko výrobcov však avizovalo, že pevnejšie častice poškodili lopatku a následne muselo prísť k oprave. V danej cenovej triede je veľmi lákavým parametrom maximálny prietok vody – 20 000 litrov za hodinu je naozaj dosť a podľa pozitívnych referencií zákazníkov výrobca nezavádza. Maximálna dopravná výška je 8 m, hĺbka ponoru približne 7 m, čo sú vzhľadom na danú kategóriu primerané hodnoty. Z pohľadu pomeru výkonu a ceny nie je kalovému čerpadlu Güde GS1103 PI čo vytknúť.

Na menej znečistenú vodu

Horšie je to už s kvalitou spracovania. Kvalitne pôsobí samotné telo, ktoré je z nerezu. Spodná časť je z odolného plastu a presne z takého by mala byť aj rukoväť či ústie pre pripojenie spojky – hadice. Čerpadlo má univerzálnu hadicovú prípojku. Viacerí spotrebitelia kritizujú obežné koleso (lopatku), ktoré by malo byť z ušľachtilej ocele, no v skutočnosti je plastové a je teda pomerne náchylné na poškodenie. Lopatka čerpadla tak pri náraze s hrubšou časticou (kamienok) nemusí vydržať a praskne. Horšia je tak nielen priechodnosť väčších častíc, ale takisto kvalita materiálov. Kriticky tak musíme zhodnotiť, že čerpadlo síce podáva solídny výkon, no skôr je určené na odčerpávanie menej znečistenej vody, nie príliš kalnej s väčšími pevnými časticami.

Ponorné kalové čerpadlo Güde GS 1103 PI

Skúsenosti a recenzie

K najväčším plusom tohto modelu patrí pomer cena/výkon. Spotrebiteľom sa páči kvalita spracovania, tichý chod, max. výtlak.

Recenzie a skúsenosti s kalovým čerpadlom Güde GS 1103 PI

Kalové čerpadlo Güde GS 1103 PI

Ponorné kalové čerpadlo Güde GS 1103 PI recenzia

Kalové čerpadlo Güde GS 1103 PI recenzia

Klady a Zápory

Pomer cena/výkon
Kvalitný výrobca
Tichý chod

Menej odolné plasty
Horšia priechodnosť pevných častíc

Typ motora = elektromotor ● Príkon/menovitý výkon motora = 1 100 W ● Max. výtlak = 8 m ● Max. prietok = 20 000 l/hod. ● Max. ponorná hĺbka = 7 m ● Dĺžka prívodného kábla = 10 m ● Max. priemer pevných častíc = 35 mm ● Rozmery = 23,2 x 23,2 x 37,4 cm ● Hmotnosť = 5,4 kg


Najlepšie ponorné kalové čerpadlá 2021 + recenzie

Hodnotené parametre Náš  test ponorných kalových čerpadiel  nie je zameraný len na samotné recenzie jednotlivých modelov, ale taktiež na ich porovnanie medzi sebou. Práve vďaka porovnaniu mohli vybrané kalové čerpadlá obdržať jednotlivé štítky. Aby sme mohli túto úlohu splniť čo najzodpovednejšie,  museli sme si stanoviť niekoľko rozhodujúcich parametrov , na základe ktorých následne... Prečítať článok

Hodnotenie:
(82%)