Scalibor antiparazitný obojok – recenzia

K obľúbeným a dobre hodnoteným antiparazitickým obojkom patrí i Intervet Scalibor Protectorband. Ide o obojok obsahujúci účinnú látku deltametrín, ktorá je známa svojimi okamžitými odpudzujúcimi a rýchlo usmrcujícími účinkami. Látka sa uvoľňuje rovnako ako pri obojku Foresto postupne, vďaka treniu obojka o srsť.

Publikované: 08.04.2021
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

Scalibor obojok

Účinná látka deltametrín sa uvoľňuje postupne do tukovej vrstvy pokožky, účinnosť proti kliešťom, komárom a pakomárom je 6 mesiacov.

Pozrieť najlepšiu ponuku

K obľúbeným a dobre hodnoteným antiparazitickým obojkom patrí i Intervet Scalibor Protectorband. Ide o obojok obsahujúci účinnú látku deltametrín, ktorá je známa svojimi okamžitými odpudzujúcimi a rýchlo usmrcujícími účinkami. Látka sa uvoľňuje rovnako ako pri obojku Foresto postupne, vďaka treniu obojka o srsť.

100 % ochrana

Podobný je aj princíp fungovania – jeden až dva týždne trvá, kým sa cez tukovú vrstvu pokožky rozšíri látka po celom tele. Následne poskytuje 100 % ochranu pred kliešťami a komármi.

Antiparazitný obojok Scalibor recenzia

Ani tento obojok nezapácha, čo je spôsobené uvoľňovaním látok do tukovej vrstvy, nie do vzduchu. Ako výhodu vnímame vodoodolnosť obojka, ktorý prežije kúpanie v rybníku i prechádzky v dáždi. Trochu nás zamzrelo, že nie je vhodné kúpanie so šampónom. Obojok treba dať vždy dole. Ak máte okrem psa doma aj mačku, nie je Intervet Scalibor Protectorband pre vás vhodný. Obsiahnute látky sú totiž pre mačky nebezpečné.

Skúsenosti a recenzie

Používatelia majú s antiparazitným obojkom Scalibor veľmi dobré skúsenosti. Ako plusy označujú dlhodobé pôsobenie a účinnosť obojka, pomer cena/kvalita, ale aj to, že je neškodný voči deťom. Len málo majiteľov psíkov zaznamenalo alergickú reakciu a obojok neodporúča.

Recenzie a skúsenosti s antiparazitným obojkom Scalibor

Obojok proti kliešťom Scalibor

Antiparazitné obojky Scalibor

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Pomer cena/kvalita
Vysoká účinnosť proti kliešťom a komárom
Vhodný pre gravidné a dojčiace sučky

Negatíva

Neúčinkuje proti blchám

Typ: Obojok ● Účinnosť: 6 mesiacov ● Proti kliešťom: áno ● Proti blchám: nie ● Proti všenkám: nie ● Proti komárom: áno ● Vhodný pre gravidné a dojčiace sučky: áno


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(73%)