Blumfeldt Savage 2.0 záhradné prenosné ohnisko – recenzia

Kompletne oceľové ohnisko do záhrady je z viacerých hľadísk skôr vhodné pre náročných. Priemer ohniska 60 cm neohromí, ale ani neurazí, no zaujímavý dizajn hlbokej misy dokáže ulahodiť nejednému esteticky zameranému spotrebiteľovi. Odradiť môže vyššou hmotnosťou 25,5 kg, no ak sa pozrieme na pozitívny prínos tejto váhy vo forme lepšej stability a odolnosti, tak naozaj stojí za zváženie.

Publikované: 05.12.2022
Aktualizované: 05.12.2022
Obsah článku:

Blumfeldt Savage 2.0

Záhradné ohnisko z ocele s hmotnosťou 25,5 kg, ako palivo sa dá použiť drevo a drevené uhlie, využiteľné ako gril, grilovací kruh a ochranný kryt v balení

Pozrieť najlepšiu ponuku

Maximálna odolnosť pre dlhšiu životnosť

Okrúhle ohnisko s grilom slúžiace ako veľký zdroj tepla pôsobí robustne už na prvý pohľad. Zapríčiňuje to použitý materiál – oceľ s hrúbkou 2,75 mm. Výrobca sa tak snažil vytvoriť čo najodolnejšie ohnisko, ktoré prekoná akékoľvek počasie s dlhotrvajúcou životnosťou. Konštrukcia je chránená pred mrazom i vodou. Pevnosť materiálu síce v porovnaní s ohniskom totožnej značky Blumfeldt Wood Stock 2 v 1 značne zvyšuje hmotnosť, no ak vám má ohnisko vydržať niekoľko sezón, tak by malo byť rozhodne skonštruované z čo najkvalitnejších materiálov.

Blumfeldt Savage 2.0 recenzia

Jednoduché použitie, ľahká údržba

Rovnako ako Blumfeldt Wood Stock 2 v 1 aj model Savage 2.0 disponuje v spodnej časti úložným priestorom na palivové drevo. Dizajnu ohniska to pridáva na kráse a praktické využitie takéhoto úložného priestoru tiež nie je na škodu. Záhradné ohnisko má viac účelov ako len jednoduchý zdroj tepla a svetla vytvárajúci romantickú hrejivú atmosféru. Vďaka priloženému grilovaciemu kruhu z nehrdzavejúcej ocele si môžete v pohodlí vychutnať grilované pochúťky. Úžasným bonusom je ochranný kryt, ktorý sa postará o bezpečné používanie prenosného ohniska. Potešiť vás môže aj jednoduchosť čistenia za pomoci obyčajnej špongie.

Skúsenosti s Blumfeldt Savage 2.0

Pekný dizajn, robustnosť a priestrannosť misy. To všetko robí z tohto produktu ukážkové záhradné ohnisko. Avšak nevýhodu môžete nájsť v chýbajúcom odvodňovacom otvore v spodnej časti misy a príliš hlbokom ohnisku, čo môže skomplikovať využitie ohniska na gril, keďže oheň musíte dôkladnejšie sledovať, aby sa vám pokrmy na grilovacom kruhu poriadne prepiekli alebo naopak nespálili. Prenášanie ohniska z miesta na miesto je pre vyššiu hmotnosť komplikovanejšou záležitosťou.

Záhradné ohnisko Blumfeldt Savage 2.0 recenzia

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dobrá kvalita spracovania
Priestranné ohnisko
Stabilný vďaka vyššej váhe

Negatíva

Nemá otvor na dažďovú vodu
Príliš hlboká misa
Oheň ďaleko od grilovaného jedla

Materiál: oceľ ● Priemer ohniska: 60 cm ● Hmotnosť: 25,5 kg ● Využiteľné palivo: palivové drevo, drevené uhlie ● Tvar: misa ● Využitie: otvorený oheň, gril ● Príslušenstvo: grilovací kruh (priemer 59,5 cm), ochranný kryt

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.6%)