Jamestown Dean hybridný gril – recenzia

Zaujme kvalitnou oceľovou konštrukciou a štedrou grilovacou plochou. Hybridný gril ponúka tiež 3 plynové horáky a jeden bočný plynový varič určený pre ohrev omáčok. Celkovo má až tri nezávislé ohniská. Ohnisko je výškovo nastaviteľné. Nechýbajú transportné kolieska i odkladacie plochy. Vo výbave je sú aj integrované teplomery, komín, teda aj možnosť údenia pokrmov.

Publikované: 18.06.2021
Aktualizované: 17.10.2022
Obsah článku:

Jamestown Dean

Konštrukcia zo smaltovanej ocele, tri nezávislé ohniská, bočný plynový varič, zberná miska na tuk, komín, vetracie otvory z hliníka, chýba integrovaný popolník.

Pozrieť najlepšiu ponuku

S množstvom pozitívnych recenzií sme sa stretli pri menšom súrodencovi hybridného grilu Jamestown Drake. Kombinovaný gril Jamestown Dean patrí k cenovo dostupnejším zariadeniam, pritom ponúkne solídny grilovací priestor a veľmi kvalitnú konštrukciu zo smaltovanej ocele. Na grilovanie sú k dispozícii tri nezávislé ohniská. Časť poháňaná plynom je vybavená tromi plynovými horákmi z nerezovej ocele a Jamstown Dean má vo výbave takisto bočný plynový varič určený na ohrev omáčok či štiav. Hlavný rošt z liatiny má rozmery 49 x 47 cm, k dispozícii je aj menší rošt na ohrev, ktorý sa odklápa spolu s vekom. V odklápacom veku je takisto integrovaný teplomer. Samozrejmosťou je elektrické piezo zapaľovanie. Vďaka otočným regulátorom môžete plynule nastaviť intenzitu horenia horákov a regulovať tak teplotu. Zaujímavosťou je zberná miska na tuk.

Regulovateľná výška ohniska

Druhé nezávislé ohnisko s rovnako veľkým hlavným roštom a takisto roštom na ohrev je určené na použitie dreva, brikiet či dreveného uhlia. Ohnisko nemá integrovaný popolník, výšku ohniska však môžete regulovať v 4 úrovniach. K dispozícii nie sú predné dvierka pre doplnenie paliva. To však nie je také veľké mínus, pri doplnení je nutné vybrať rošt a palivo doplniť zhora. K dispozícii je bočné ohnisko v tvare valca, kde môžete dodatočne grilovať ďalšie pokrmy, prípade pokrmy údiť. Poklop grilu v časti na uhlie má k dispozícii komín, takže je možné aj údenie.

Jamestown Dean recenzia

Vetracie otvory z hliníka

Menšia časť určená na grilovanie pevným palivom má vetracie otvory z hliníka, aby bolo zabezpečené prúdenie vzduchu. Na čele grilu sa nachádza priehradka na uloženie grilovacieho príslušenstva. Gril má úložnú plochu aj pod ohniskami. Určená je napríklad na ďalšie príslušenstvo alebo samotné palivo. Konštrukcia váži 42 kg a pre lepšiu mobilitu je gril vybavený transportnými kolieskami.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Možnosť údenia
Veľkosť grilovacej plochy
Kvalita spracovania a roštu

Negatíva

Nemá integrovaný popolník
Chýbajú dvierka na doplnenie pevného paliva

Rozmery grilovacej plochy: 49 x 47 cm + 49 x 47 cm ● Počet plynových horákov: 3+1 ● Materiál roštu: liatina ● Materiál konštrukcie: smaltovaná oceľ ● Rozmery konštrukcie: 117,5 x 173,5 x 60,5 cm (VxŠxH) ● Hmotnosť: 42 kg ● Integrovaný teplomer: áno/2x

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(82.2%)