Klarstein Hotrod liatinový hrniec – recenzia

Na výber máte štyri rôzne objemy hrnca. Stredne veľký model Hotrod 85 ponúka kapacitu 8,5 litra. Od neho menší je Hotrod 60 s kapacitou 5,7 litra a Hotrod 45 s objemom 4 litre. Najväčší model je Hotrod 145, ktorý ponúka až 11,4 litrov. Všetky modely disponujú rúčkou na zavesenie na trojnožku. Umiestniť ich môžete priamo do ohňa a pripraviť v nich akékoľvek jedlá. Na tesne priliehajúce veko s vysokým okrajom môžete umiestniť horúce uhlie, ktoré zabezpečí ohrev aj zhora.

Publikované: 08.08.2022
Aktualizované: 10.11.2022
Obsah článku:

Klarstein Hotrod

Hrniec na pečenie, vyprážanie alebo pečenie na otvorenom ohni, objem 8,5 l, hmotnosť 8,8 kg

Pozrieť najlepšiu ponuku

Klasický liatinový hrniec Klarstein Hotrod máte na výber v 4 veľkostiach. Do nášho testu sme vybrali stredne veľký model Hotrod 85 s kapacitou 8,5 litra. Modely sa od seba odlišujú len veľkosťou, hmotnosťou a objemom.

Klarstein Hotrod recenzia

Príprava jedla v prírode

Tieto hrnce využijete v domácej záhrade, pri kempovaní, táboráku alebo grilovaní. Hrniec sa umiestňuje priamo do otvoreného ohňa, či už na gril alebo do nádoby na oheň. Liatina zaisťuje optimálne rozloženie tepla aj v nepravidelne horiacom ohni. Hrniec je vhodný na praženie, pečenie alebo varenie. Tesne priliehajúce veko s vysokým okrajom môžete využiť na naukladanie horúceho uhlia, ktoré vám zabezpečí vyhrievanie aj zhora. Hmotnosť stredného modelu Hotrod 85 dosahuje cca 9 kg. Na hrnci je aj úchytka, ktorú zavesíte na trojnožku nad oheň. Tento model nedisponuje nôžkami. Ľahko sa čistí a udržiava. Po prvotnom vypálení sa všetky riady z liatiny udržiavajú jednoducho.

Skúsenosti s Klarstein Hotrod

Prvý spomenutý liatinový hrniec Klarstein je spotrebiteľmi veľmi obľúbený. Napriek svojej vyššej hmotnosti si zákazníci chvália robustnosť a spracovanie hrnca. Výhodou je, že ho môžete tiež využívať na otvorenom ohni, ale aj na keramickom či plynovom grile. Podľa vašej potreby si môžete vybrať, ktorá veľkosť vám bude v domácnosti najviac vyhovovať. Ťažšie čistenie je len prvotný problém. Pri dobrej údržbe vám tieto kvalitné hrnce vydržia niekoľko rokov. Mínusom je, že v balení sa nenachádza príslušenstvo, ako napríklad zdvihák a stojan na pokrievku. V pomere cena/kvalita si však vedie veľmi dobre.

Recenzie a skúsenosti s liatinovým hrncom  Klarstein Hotrod
Zdroj: Electronic-star.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Rôzne veľkosti na výber
Kvalitný materiál
Ľahké čistenie

Negatíva

Chýba príslušenstvo
Vyššia hmotnosť

Kapacita: 8,5 l ● Hmotnosť: 8,8 kg ● Rozmery (Š x V x H): 36 x 31 x 34 ● Vnútorné rozmery (ØxV): 29 x 12,5 cm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(82.4%)