Klarstein Windflower stojanový ventilátor – recenzia

Vo výbere Klarstein ventilátorov sa nachádza aj tento klasický model s 5-lopatkovým rotorom a priemerom 38,5 cm. Stojanový ventilátor je cenovo dostupný a ide o štandardnú konštrukciu s podstavcom. Ovládanie rýchlostí sa nachádza na zadnej strane, rovnako tak aj nastavenie oscilácie.

Publikované: 20.07.2022
Aktualizované: 20.07.2022
Obsah článku:

Klarstein Windflower

Stojanový ventilátor, 3 rýchlostí, nastaviteľná výška, hlučnosť max. 62 dB, bez diaľkového ovládania a časovača

Pozrieť najlepšiu ponuku

Splní to, čo očakávate

Klarstein Windflower predstavuje zástupcu segmentu klasických ventilátorov, ktoré na prvý aj druhý pohľad ponúknu presne to, čo sa od nich očakáva. Model disponuje rotorom s priemerom 38,5 cm, pritom vrtuľa má 5 lopatiek. Prístroj umožňuje jednoduché nastavenie stupňa rýchlosti otočným regulátorom na zadnej strane ventilátora. Celkovo máte na výber z 3 rýchlostí prúdenia vzduchu. Na hlave rotora sa nachádza taktiež aj mechanické tlačidlo pre aktiváciu oscilácie. Výkon zariadenia je 50 W.

Klarstein Windflower recenzia

Tichý ventilátor – nevibruje a nepraská

Oceniť musíme tichý chod ventilátora. Výrobca uvádza maximálnu mieru hluku pri najvyššej rýchlosti okolo 62 dB. Teší nás aj fakt, že Klarstein nepodcenil ani vyhotovenie ventilátora, pretože zariadenie neprenáša žiadne vibrácie a ani počas oscilácie nič nepraská. Zariadenie je jednoduché a praktické. Konštrukcia je navyše výškovo nastaviteľná. Nejde síce o teleskop, ale je možné pridať stredovú tyč a dosiahnuť tak výšku 130 cm. Základná výška je 90 cm. Chválime robustný podstavec, vďaka ktorému je ventilátor stabilný. Hmotnosť je 5,8 kg.

Skúsenosti s Klarstein Windflower

Klasika, ktorou nič nepokazíte. Klarstein Windflower je zástupcom štandardnej triedy, po ktorej siahne veľké percento zákazníkov. Lacný ventilátor chvália spotrebitelia pre dostatočný výkon i relatívne tichý chod. Nedisponuje žiadnymi špeciálnymi funkciami a neupúta ani dizajnom.

Recenzie a skúsenosti so stojanovým ventilátorom Klarstein Windflower
Zdroj: Klarstein.sk

Ovládanie na zadnej hlave rotora je praktické a nenápadné. Ventilátor nepôsobí lacno ako niektorá lacnejšia konkurencia. Do veľkej miery si je daný model podobný s lacným ventilátorom Klarstein Summer Vibe. Windflower však disponuje vyšším maximálnym objemom prietoku vzduchu napriek menšiemu rotoru. Po jeho kúpe s určitosťou nebudete sklamaní.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dostupná cena
Dostatočný výkon prúdenia vzduchu
Jednoduché ovládanie

Negatíva

Žiadne

Príkon: 50 W ● Objem prietoku vzduchu: max. 3 090 m3/h ● Úroveň hluku: max. 62 dB ● Priemer rotora: 15“ – 38,5 cm ● Počet rýchlostí: 3 ● Časovač: nie ● Diaľkové ovládanie: nie ● Rozmery (V x Š): 130 x 46,5 cm ● Hmotnosť: 5,8 kg ● Dĺžka prívod. kábla: 1,5 m

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(82.2%)