Kugoo G2 PRO elektrická kolobežka – recenzia

Ide o špičkovo vybavenú offroad kolobežku, ktorá uspokojí požiadavky aj náročnejších používateľov. Hoci cena nie je najnižšia, zainvestovať sa oplatí. Výkon 800 W nesklame v žiadnej situácii. Tri jazdné režimy v kombinácii s maximálnou rýchlosťou 50 km/h a dojazdom do 50 km robia z tejto kolobežky skvelú voľbu na dlhšie trasy.

Publikované: 06.05.2022
Aktualizované: 28.06.2022
Obsah článku:

Kugoo G2 PRO

Elektromotor s výkonom 800 W, batéria s kapacitou 15 000 mAh, maximálna rýchlosť 50 km/h, dojazd do 50 km, nosnosť 130 kg, LED pásik na boku.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Kolobežka Kugoo G2 PRO je nástupcom modelu Kugoo G-Booster. Zaujala nás už na prvý pohľad jednoduchou, no premyslenou konštrukciou. Tá je pevná a odolná proti opotrebeniu. Napriek tomu si výrobca dokázal postrážiť hmotnosť, ktorá sa zastavila na čísle 23 kg. Nie je to najmenej, no pri takomto type kolobežky neprekáža.

Najväčšími prednosťami tejto kolobežky sú špičkový výkon 800 W, maximálna rýchlosť 50 km/h a dojazd až do 50 km. Na ten má, samozrejme, vplyv viacero faktorov, napríklad hmotnosť jazdca, jazdný terén a podobne. Nám sa podarilo priblížiť k papierovo uvádzanému dojazdu, pričom kolobežku sme nešetrili a išli sme po rovnom aj mierne kopcovitom teréne.

Kugoo G2 PRO recenzia

Pri jazde sme mali k dispozícii tri režimy (EKO, NORMAL, FAST). Potešil nás systém tlmenia nárazov, ktorý je prepracovaný a jazdilo sa nám pohodlne aj po nerovnostiach. Offroadové pneumatiky s veľkosťou 25,5 cm sú stabilné, preto je kolobežka ideálnou voľbou na náročnejšie výlety.

Oceňujeme taktiež duálny brzdový systém. Na prednom kolese je dvojitá kotúčová brzda, ktorá si poradí aj s prudším brzdením. V rámci bezpečnosti tu nechýba predné LED svetlo a výstražné zadné svetlá. Integrovaný je tu aj LED displej, ktorý informuje o aktuálnej rýchlosti, stave batérie a podobne. Poteší nosnosť 130 kilogramov.

Nevýhody produktu

Na kolobežke sa nám jazdilo veľmi príjemne. Odpružené telo s dvojitým tlmením a dostatočne veľké pneumatiky si poradili s akýmkoľvek terénom. Kolobežka zvládla blato, nerovný terén, kopce aj mokré chodníky. Na žiadne výrazne nedostatky sme počas testu neprišli. Vadilo nám len, že tu chýba akýkoľvek uzamykací mechanizmus pri zložení a tiež to, že nabíjací port je umiestnený vedľa pneumatiky a môže veľmi ľahko prísť do styku s vodou či rôznymi nečistotami. Od nákupu môže odradiť aj vyššia obstarávacia cena. Tú však dokáže vyvážiť poskytovaný výkon.

Elektrická kolobežka Kugoo G2 PRO

Parametre

Výkon800 W
Maximálna rýchlosť50 km/h
Dojazd50 km
Kapacita batérie15 000 mAh
Skladacia konštrukciaáno
Nosnosť130 kg
Hmotnosť23 kg
Displejáno
Pneumatiky25,5 cm
Brzdadvojitá kotúčová
Mobilná aplikáciaáno (Kugoo)

Skúsenosti s Kugoo G2 PRO

Kolobežka sa teší obľube a na negatívne reakcie používateľov sme nenarazili. Spokojní zákazníci ocenili dobré odpruženie, rýchlosť aj vhodnosť pre začiatočníkov i pokročilých. Plus si kolobežka vyslúžila za to, že unesie aj mohutnejších mužov a tiež za výkon a stabilitu počas jazdy. Používatelia vyzdvihli aj celkové dobré spracovanie.

Recenzie a skúsenosti s Kugoo G2 Pro
Zdroj: Heureka.sk

Alternatívy

Ak hľadáte podobne vybavenú kolobežku, ktorá sa hodí aj do náročnejšieho terénu, vhodnou voľbou je napríklad Ninebot Segway MAX G30, tá je navyše vodoodolná a má bezdušové pneumatiky pre minimalizovanie defektu. Pre tých, ktorí počas jazdy preferujú sedenie namiesto státia, odporúčame Kugoo Kirin M4 PRO s integrovaným sedadlom. Je to špičkovo vybavená kolobežka, ktorej jediným výraznejším neduhom je zle čitateľný displej na priamom slnku.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dojazd do 50 km
Maximálna rýchlosť 50 km/h
Robustná a odolná konštrukcia
Duálny brzdový systém
Dobré tlmenie nárazov
Široká nášľapná plocha

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena
Nabíjací port blízko pneumatiky
Bez uzamykacieho mechanizmu

Približný dojazd: 50 km ● Max. rýchlosť: 50 km/h ● Kapacita batérie: 15 000 mAh ● Výkon elektromotora: 800 W ● Doba nabíjania: 8 hod. ● Hmotnosť: 22 kg ● Nosnosť: 130 kg ● Tempomat: áno

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(80.8%)