Lamax S9 Dual kamera do auta – recenzia

Kamera do auta, s ktorou bude s určitosťou spokojný aj náročnejší spotrebiteľ. Dodávaná je so zadnou – cúvacou kamerou. Oba objektívy majú Full HD rozlíšenie. Zariadenie podporuje WiFi pripojenie a nahráva aj zvukovú stopu. Kamera je zároveň spätným zrkadlom.

Publikované: 18.11.2021
Aktualizované: 30.08.2022
Obsah článku:

Lamax S9 Dual

Full HD autokamera s pozorovacím uhlom 150°/130°, GPS, WiFi, G-senzor, nočný a parkovací režim, max. 64 GB micro-SD

Pozrieť najlepšiu ponuku

Lamax S9 Dual potvrdzuje svoju prvotriednu kvalitu nielen Full HD rozlíšením prednej kamery a záberom v uhle až 150°, ale takisto skvelými zábermi v noci. Za to vďačí objektív clone s hodnotou f= 1,4. Svetelnosť objektívu je tak vysoká a bez problémov na obraz budete vidieť ŠPZ vozidiel, značky a aj široký záber krajnice. Zadná kamera má pozorovací uhol 130°, čo je takisto veľmi dobrá hodnota. Kvalitných záberov sa dočkáte aj v noci. Škoda len, že Full HD netočí kamera pri 60 FPS, ako je to napríklad v prípade autokamery Niceboy Pilot XR Radar.

Videá i snímky

Zadná kamera je veľmi funkčná, pretože v spätnom zrkadle vidíte aj pri cúvaní dostatočne veľký obraz. Veď displej v tvare zrkadla má až 9,66 palca a navyše je celý dotykový, takže orientácia a ovládanie v menu je úplne jednoduché. Po zaparkovaní sa aktivuje parkovací režim a detektor pohybu a G-senzor sa postarajú o to, že vaše auto je strážené aj vo vašej neprítomnosti. Oboma kamerami môžete vyhotovovať taktiež snímky. Zadná kamera ja vhodná primárne pre osobné vozidlá a je konštruovaná na umiestnenie v interiéri vozidla.

Lamax S9 Dual recenzia

Dotykové aj hlasové ovládanie

Lamax S9 Dual možno ovládať i bez dotykov, pretože ovládacie centrum pri aktívnom režime ovláda 12 povelov, ktorými môžete ovládať jednotlivé funkcie. Predovšetkým ich zapínať a vypínať. Autokamera má zabudovanú WiFi, stiahnuť si môžete aplikáciu, ktorá je však podľa nás tak trochu zbytočná, keďže všetko dokážete robiť na samotnej navigácii, vrátane nastavení samotnej kamery alebo pozerania záznamov. Cez WiFi a aplikáciu však rýchlejšie dostanete zábery do smartfónu. Zábery môžete aj uzamknúť, aby nedošlo k ich premazaniu. Kamera podporuje SD kartu s maximálnou kapacitou 64 GB.

Praktické funkcie

Lamax má v sebe databázu rýchlostných radarov, vďaka externej GPS má navigácia perfektný príjem signálu a údaje o rýchlosti, polohe či čase zobrazuje vodoznakom priamo na obrazovke. Na limity rýchlostí vás bude kamera pravidelne upozorňovať. Z asistenčných systémov je prítomný asistent pre sledovanie jazdy v jazdnom pruhu a takisto systém, ktorý vás upozorní na približujúce sa auto pred vami. Môžete ich vypnúť, ale predovšetkým druhá menovaná funkcia funguje vcelku spoľahlivo. Kamera sa jednoducho pripevňuje na spätné zrkadlo, stačí ju nacvaknúť na vaše zrkadlo, prípadne stiahnuť pásikmi v balení.

Kamera do auta Lamax S9 Dual

Skúsenosti s Lamax S9 Dual

Lamax S9 Dual GPS patrí k veľmi obľúbeným kamerám do auta. Vďačí za to predovšetkým dizajnu spätného zrkadla a faktu, že ide o duálnu kameru, pretože pripojiť môžete aj dodávanú zadnú kameru a využiť ju tak pri cúvaní. Aj tá má Full HD rozlíšenie. Zákazníci chvália nielen kvalitu záberov, ale taktiež hlasové ovládanie, parkovací režim a pozitívne ohlasy smerujú aj k asistenčným systémom – systém sledovania jazdných pruhov a antikolízny systém. Odradiť môže vyššia cena zložitejšie zapájanie zadnej kamery. Montáž by sme odporučili prenechať na odborníkov.

Recenzie a skúsenosti s kamerou do auta Lamax S9 Dual
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s kamerou do auta Lamax S9 Dual na Mall
Zdroj: Mall.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dizajn spätného zrkadla
Duálna autokamera
Hlasové ovládanie

Negatíva

Vyššia cena
Aplikácia bez pridanej hodnoty

Výrobca: Lamax ● Rozlíšenie videa: 1 920 x 1 080 px/Full HD ● Pozorovací uhol: 150°/130° ● Pamäťová karta: max. 64 GB micro-SD ● GPS: áno ● WiFi: áno ● G-senzor: áno ● Nočný režim: áno ● Parkovací režim: áno ● Displej: áno/9,66 palca

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(83.4%)