Navitel AR250 NV kamera do auta – recenzia

Kamera do auta s veľmi dobrým pomerom ceny a výkonu. Poteší slovenské menu a intuitívne ovládanie. Kamere nechýba nočné videnie, záznam so zvukom, nahrávanie v slučke či automatické spustenie pri naštartovaní motora automobilu. Rozlíšenie videa je dostatočné (Full HD) a vyzdvihujeme široký uhol záberu 140°. Mínusom kamery je slabá výdrž batérie a nutnosť mať ju neustále pripojenú na zdroji. Treba dodať, že hoci je video záznam kvalitný, čitateľnosť EČV je horšia, pokiaľ je vozidlo v pohybe.

Publikované: 30.08.2022
Aktualizované: 30.08.2022
Obsah článku:

Navitel AR250 NV

Full HD autokamera s pozorovacím uhlom 140°, G-senzor, nočný a parkovací režim, max. 64 GB micro-SD

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Kamera do auta Navitel AR250 NV sa pýši štvorvrstvovou sklenenou šošovkou vďaka čomu vie nahrávať a zhotovovať kvalitné video záznamy aj snímky. Oceňujeme široký uhol záberu 140° aj uspokojivé rozlíšenie 1920 x 1080 p. Široký zorný uhol umožňuje vidieť vedľajšie jazdné pruhy aj okraje cesty. Kamera si veľmi dobre počínala za dobrých svetelných podmienok. Nechýba funkcia nočného videnia, ktorá poskytuje obstojné záznamy aj v noci.

Navitel AR250 NV recenzia

Plus dávame za G-senzor, ktorý vníma otrasy. Výhodou je parkovací režimdetekcia pohybu či funkcia automatického štartu po naštartovaní motora automobilu. Autokamera sa nám veľmi dobre ovládala. Slúžia na to tlačidlá vedľa 2-palcového LCD displeja. Všetky záznamy sa nahrávajú do slučky, čím sa premazávajú najstaršie videá. Kamera podporuje microSD karty do veľkosti až 64 GB.

Kamera má dostatočne dlhý kábel a jej prísavky veľmi dobre držia na skle. Používateľov môže potešiť aj to, že po zakúpení kamery získajú darčekový poukaz na navigačnú aplikáciu Navitel Navigator. Licenčný kľúč je potom platný jeden rok. Aplikácia má predinštalované mapy takmer 50 krajín.

Nevýhody produktu

Autokamera má zabudovanú batériu s kapacitou 100 mAh, čo je naozaj málo a to sa nepekne odráža na jej výdrži. Kameru sme mali radšej neustále zapojenú v zdroji napájania, aby sa nám počas jazdy nestalo, že sa vypne. Kábel je príliš dlhý, to ocenia majitelia väčších áut, no v menších autách môže vyslovene jeho dĺžka prekážať. Hoci má kamera veľmi dobrý záznam počas dňa aj noci, keď ide auto rýchlejšie, EČV majú horšiu čitateľnosť. Prekážalo nám, že kontrolka na adaptéri príliš svieti, a tak sme to vyriešili jej prelepením.

Kamera do auta Navitel AR250 NV

Parametre

Veľkosť obrazovky2 palce
Typ displejaLCD
Rozlíšenie displeja320 x 240
Nočné videnieáno
Rozlíšenie videa1920 x 1080
Objektív s uhlom140°
Formát videaMOV
Formát fotografieJPG
Slučkové nahrávanieáno
Prepisovanie nahrávokáno
Automatické spustenieáno
G-senzoráno
Detekcia pohybuáno
Režim parkovaniaáno
Snímanie zvukuáno
Podpora microSD karietáno (do 64 GB)
Spôsob montážeprísavky
Reproduktoráno
Mikrofónáno
BatériaLi-Pol (100 mAh)

Skúsenosti s Navitel AR250 NV

Kamera do auta si vyslúžila pozitívne aj negatívne reakcie. Používatelia ocenili nízku cenukvalitný obraz aj dostatočne dlhý kábel na napájanie. Plusom je podľa nich taktiež slovenské a intuitívne menu, jednoduché ovládanie či veľmi dobrý obraz aj v noci. Vyzdvihli, že kamera dobre drží na skle, má dostatočný uhol záberu a široké možnosti rôznych nastavení. Ako mínusy vnímajú horšiu čitateľnosť EČV v pohybe, slabšiu výdrž batérie či fakt, že za ostrého slnka je obloha prepálená a biela. Vadilo im, že kontrolka adaptéra príliš svieti a museli ju prelepiť, aby nepôsobila rušivo. Spotrebitelia dodali, že pre horšiu výdrž batérie je nutné kameru napájať celú dobu.

Recenzie a skúsenosti s kamerou do auta Navitel AR250 NV
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s kamerou do auta Navitel AR250 NV na Alze
Zdroj: Alza.sk

Alternatívy

Navitel AR250 NV je lacná kamera s dobrým pomerom ceny a kvality. Hodí sa menej náročným používateľom, ktorí sa uspokoja so základnými funkciami. Chýba jej detekcia radarov, ktorú ponúka napríklad Niceboy Pilot XR Radar. Za túto autokameru si zaplatíte viac, no dostanete špičkové zariadenie s podporou WiFi, GPS modulom a magnetickým držiakom. Čo sa týka obstarávacej ceny, konkurentom Navitelu by mohla byť 70Mai 1S. Je to šikovná malá a nenápadná kamera so širokouhlým objektívom, Full HD obrazom a hlasovým ovládaním. Za zmienku stojí aj Mio MiVue 733 WIFI. Medzi používateľmi sa teší obľube a vyzdvihujú najmä jej optiku, odolné a pevné plasty, radary aj WiFi prenos videí priamo do mobilu. Praktická autokamera, ktorá môže konkurovať Navitelu, je aj TrueCam M9. Táto kamera ponúka rozlíšenie videa 2,5 K, čiže obraz by mal byť detailnejší. Nechýba jej praktické magnetické uchytenie, nočné videnie, G-senzor či parkovací režim.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dobrý pomer ceny a kvality
Kvalitný video záznam
Intuitívne ovládanie
Veľmi dobrý nočný režim
Dostatočne dlhý kábel
Podpora microSD kariet
Automatické spustenie

Negatíva

Slabá výdrž batérie
Horšia čitateľnosť EČV

Displej: 2 palce ● Rozlíšenie videa: 1 920 x 1 080 ● Uhol záberu: 140° ● Automatické spustenie: áno ● Detekcia pohybu: áno ● MicroSD karta: do 64 GB ● Batéria: 100 mAh

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.6%)