Leader Fox Park City elektrobicykel – recenzia

Cenovo dostupný elektrický bicykel s praktickým dojazdom 80 až 115 km a 28-palcovými kolesami. Mestský bicykel je vybavený elektromotorm Bafang s maximálnym výkonom 350 W. Vhodný je svojou konštrukciou pre ženy i mužov. Maximálna nosnosť hliníkového rámu je 120 kg. Komfort jazdy zvyšuje aj odpružená predná vidlica. Inovatívnym prvkom je prehľadný čiernobiely LCD displej, ktorý funguje ako palubný počítač. Elektrobicykel umožňuje tiež voľbu niekoľkých prednastavených režimov. Bicykel je dodávaný s predným i zadným LED osvetlením a blatníkmi.

Publikované: 10.05.2022
Aktualizované: 10.05.2022
Obsah článku:

Leader Fox Park City

Unisex elektrobicykel s nosnosťou 120 kg a dojazdom do 115 km, Li-Ion batéria s kapacitou 468 Wh, 250 W motor, bohaté príslušenstvo.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Z hľadiska ceny ide o jeden z najdostupnejších elektrobicyklov, a to aj v pomere k výkonu. Leader Fox Park City je mestský bicykel s nosnosťou 120 kg a priemerom kolies 28 palcov. Komfort jazdy je zvýšený aj vďaka odpruženej prednej vidlici. Súčasťou dodávky je predné a zadné LED osvetlenie, ktoré plní praktický i bezpečnostný účel. Bicykel je vhodný pre mužov i ženy.

Dobrý dojazd i výkon

Elektrický bicykel disponuje 467 Wh – 13 Ah (36 V) LG akumulátorom, ktorý je umiestnený na zadnom nosiči bicykla. Elektromotor značky Bafang disponuje menovitým výkonom 250 W. Maximálny výkon je až 350 W. V praxi sa dojazd elektrobicykla líši podľa hmotnosti jazdca či typu terénu. Maximálny dojazd je 115 až 120 km, v praxi sa dostanete na úroveň 80 až 100 km, čo je v pomere k cene a výkonu naozaj perfektný parameter. Elektromotor disponuje plynulým ťahom a maximálne dosahuje otáčky 45 Nm. Motor je tichý a umiestnený je v zadnom náboji kolesa. Za výhodu považujeme, že elektromotor je vybavený voľnobežkou, takže nekladie žiadny odpor a preto, ak asistenciu elektromotora využívať nepotrebujete, môžete pohodlne bicyklovať.

Leader Fox Park City recenzia

Batériu môžete dobíjať priamo na bicykli. Súčasťou dodaného príslušenstva je rýchlonabíjačka s nabíjacím prúdom 3 A. Výdrž batérie je odhadovaná na 800 až 1 200 nabíjacích cyklov (plných). Z nuly na plný stav sa nabíja batéria približne 6 hodín na 80 % kapacity je čas o 2 až 3 hodiny kratší. Bicykel je dodávaný s blatníkmi či predným a zadným LED osvetlením. Hmotnosť celého bicykla aj s batériou je 24 kg. Maximálna nosnosť je 120 kg.

Solídne spracovanie, ale...

Rám bicykla je z hliníka. Aj preto nie je jeho hmotnosť bicykla taká vysoká. Z hliníka je aj predstavec a náboje kolesa, ktoré disponujú praktickým rýchloupínaním. Použité sú štandardné plášte na mestskú jazdu s priemerom 28 palcov. Čo sa týka ďalších mechanických dielov, použité sú diely Shimano série Tourney – prehadzovačka i radenie. Hliníkový je taktiež prevodník s troma ozubenými kolieskami značky Prowheel. Zadný pastorok má 7 rýchlostí. Celkovo tak je k dispozícii 21 prevodov. Hoci séria Tourney nepatrí k tým najlepším a nevyrovná sa sérii Acera alebo Altus, v danej cene ide o štandardne používané diely.

Veľmi oceňujeme aj LCD displej, ktorý sa nachádza na riadidlách. Umožňuje voľbu režimu pohonu, OFF, ECO, TOUR, SPORT, TURBO. Pri prudkom stúpaní výrobca odporúča používať režim Walk, ktorý obmedzí rýchlosť na 6 km/h, aby nedošlo k jeho preťaženiu. Displej zobrazuje aktuálnu rýchlosť, prejdené kilometre, stav batérie alebo čas. Displej má jednoduché ovládanie za pomoci klikacieho mechanizmu, ktorý je takisto na riadidlách. Menším sklamaním sú len klasické V-brake – ráfikové brzdy Tektro. Kotúčové brzdy by rozhodne boli lepším a praktickejším riešením. Sedlovka má priemer 30,9 mm a dĺžku 300 mm. Použité je pre komfortnú jazdu pružinové sedlo Selle Royal Wave.

Skúsenosti s Leader Fox Park City

Elektrobicykel určite nesklame, ak sa denne presúvate po meste a hľadáte alternatívu chôdze, auta či mestskej hromadnej dopravy, elektrický bicykel Leader Fox Park City je skvelá voľba. Vynikajúci dojazd 100 až 120 km je skvelým parametrom. Veľmi dobre používatelia hodnotia komfort jazdy. Obrovskou výhodou oproti iným mestským bicyklom je odpružená predná vidlica so zdvihom 45 mm. Elektromotoru Bafang, umiestnenom v zadnom náboji kolesa, výkon nechýba. Motor má dostatok otáčok. Ekonomika jazdy je navyše regulovateľná až 5-6 režimami, ktoré môžete nastavovať na praktickom čiernobielom LCD displeji. Ten zobrazuje stav batérie, rýchlosť a iné parametre. Ide tak o malý palubný počítač.

Recenzie a skúsenosti s elektrobicyklom Leader Fox Park City
Zdroj: Heureka.sk

Spotrebitelia uvádzajú, že bicykel má veľmi dobré jazdné vlastnosti, ľahko sa ovláda a nevýhodou nie je ani jeho hmotnosť, 24 kg spolu s batériou nie je žiadnou tragédiou. Kritiku vyjadrujeme smerom k menej účinným ráfikovým brzdám. Bicykel však nie je určený na agresívnejšiu jazdu, preto svoj účel splnia. Elektromotor disponuje senzorom šliapania a vybavený je aj voľnobežkou, takže jeho ťah nemusíte vôbec využívať. Aktivovať motor môžete až keď budete potrebovať pomoc, keďže nekladie odpor, šliapanie vám nijakým spôsobom nesťažuje. Elektrobicykel je dodávaný s LED osvetlením vpredu i vzadu, s blatníkmi i komfortným pružinovým sedlom. Tento bicykel pre jazdu v meste určite odporúčame a za dané peniaze ide o skvelú kúpu.

Klady a Zápory

Skvelý dojazd
Výkon elektrobicykla
Kvalitné spracovanie (diely)

Len ráfikové brzdy

Elektrobicykel Leader Fox Park City recenzia

Elektrobicykel Leader Fox Park City

Typ: mestský ● Nosnosť: 120 kg ● Maximálny dojazd: 80 – 115 km ● Batéria: vyberateľná/Panasonic Li-ion ● Kapacita batérie: 36 V/468 Wh/13 Ah ● Elektromotor: Bafang/250 W ● Max. otáčky motora: 45 Nm ● Umiestnenie motora: stredové ● Maximálny výkon: 350 W ● Priemer kolies: 28″ ● Plášte: CST, 42.622 ● Brzdy: Tektro V-brake/ráfikové


Hodnotenie:
(82.8%)