Makita UD2500 drvič konárov – recenzia

Záhradný drvič konárov Makita UD2500 s elektrickým motorom s výkonom 2 500 W ponúka možnosť prepnutia chodu stroja aj automatický bezpečnostný anti-blok systém. Záchytný kôš je nadpriemerne veľkorysý a ponúka objem až 67 litrov. Produkt je pomerne kompaktný a s váhou 27,5 kilogramov aj relatívne ľahký. Na to, aby ste ho však dokázali v rámci pozemku dopraviť kamkoľvek, vám najlepšie poslúžia veľké pogumované kolesá.

Publikované: 17.01.2022
Aktualizované: 22.04.2022
Obsah článku:

Makita UD2500

Výkon 2 500 W, max. priemer vetvy 45 mm, objem zberného koša 67 l, anti-blok systém

Pozrieť najlepšiu ponuku

Záhradný drvič konárov Makita UD2500 pripomína v mnohých ohľadoch víťazný produkt Bosch AXT 25 TC, je však výrazne lacnejší. Aj v tomto prípade bije pod jeho telom výkonný elektrický motor, ktorý ponúka výkon až 2 500 W. Podobná je aj rýchlosť rezu, vďaka čomu sa môžete tešiť na bezproblémovú a efektívnu prácu. Drvič si poradí s vetvami s maximálnym priemerom 45 milimetrov, pričom výsledný produkt uskladní do nadštandardne veľkého zberného koša s objemom 67 litrov.

Makita UD2500 recenzia

Možnosť prepnutia smeru chodu

Aj v tomto prípade sa môžete tešiť na jednoduché ovládanie a automatický anti-blok systém, ktorý zariadenie zastaví v prípade neočakávaného zaseknutia vetvy. Prítomná je taktiež tepelná poistka, tá zasa zabráni prehriatiu motora a prístroj automaticky vypne v momente, keď si bude potrebovať odpočinúť. Zaujímavosťou je možnosť prepnutia smeru chodu stroja. V porovnaní s podobne výkonnými konkurentmi má Makita UD2500 miernu výhodu vo váhe. Tá sa zastavila na hodnote 27,6 kilogramov a vďaka dvojici veľkých pogumovaných kolies je možné zariadenie odtlačiť kamkoľvek aj po náročnom termíne.

Skúsenosti s Makita UD2500

Podľa skúseností používateľov je možné drviču Makita UD2500 vytknúť skutočne len máločo. Za zmienku stojí snáď len komplikované upevnenie zbernej nádoby, ktorú je potrebné zabezpečiť pomocou poistky a matice. Zdĺhavejší tak môže byť proces nasádzania aj odoberania samotného zberného koša. Na druhej strane však stojí spoľahlivý motor s vysokým výkonom, kvalitné oceľové nože a tichý chod. Prístroj si hravo poradí s vlhkým aj suchým drevom, a to aj v prípade náletových drevín či hrubšieho dreva s maximálnym priemerom do 45 milimetrov. Napriek tomu je možné, že bude niekomu väčší zberný kôš skôr zbytočný. V takom prípade je lepšie siahnuť po kompaktnejšom modeli Fieldmann FZD 4020-E.

Recenzie a skúsenosti s drvičom konárov Makita UD2500
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vysoký výkon
Veľká zberná nádoba

Negatíva

Vyššia hmotnosť zariadenia

Typ pohonu: Elektrický ● Výkon: 2 500 W ● Maximálny priemer vetvy: 45 mm ● Objem zberného koša: 67 l ● Hmotnosť: 27,6 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.2%)