Bosch AXT 25 TC drvič konárov – recenzia

Výkonný drvič konárov, na ktorý sa budete môcť spoľahnúť za každých okolností. Model Bosch AXT 25 TC disponuje šetrným elektrickým motorom s výkonom na úrovni 2 500 W a krútiacim momentom 650 Nm. Vďaka tomu dokáže vyprodukovať drvič výkon až 230 kilogramov za hodinu, pričom sa zvládne postarať o vetvy s maximálnym priemerom 45 milimetrov. Zberný kôš zasa zachytí až 53 litrov výsledného rozdrveného materiálu.

Publikované: 17.01.2022
Aktualizované: 22.04.2022
Obsah článku:

Bosch AXT 25 TC

Výkon 2 500 W, drviaci výkon 230 kg/h, max. priemer vetvy 45 mm, objem zberného koša 53 l

Pozrieť najlepšiu ponuku

Víťazom nášho porovnávacieho testu sa stal drvič konárov Bosch AXT 25 TC. Pod jeho robustným telom bije elektrický motor s výkonom 2 500 W, ktorý je schopný dosiahnuť krútiaci moment až 650 Nm. O vysokú efektivitu pri práci sa stará v kombinácii s drviacim výkonom na úrovni 230 kilogramov dreva za hodinu. Samotné telo si poradí s vetvami s priemerom do 45 milimetrov, pričom rozdrvené ich zozbiera do zberného koša s objemom 53 litrov. Zaujímavosťou je prítomnosť výkonnostného stupňa Turbine Cut. Zariadenie si pritom drevo do svojich útrob vťahuje automaticky, aby tak minimalizoval riziko akéhokoľvek zranenia používateľa. V tomto ohľade zohráva dôležitú úlohu bezpečnostný systém odoberateľnej násypky a jednoduchého uvoľnenia zablokovania. Rovnako tak bude zariadenie pracovať len za predpokladu, že je na ňom správne nasadený zberný kôš.

Odnímateľný lievik

Drvič konárov Bosch AXT 25 TC disponuje odnímateľným lievikom, vďaka ktorému je zariadenie o 30 % menšie ako jeho predchodca. Konečné rozmery sa zastavili na hodnotách 67 x 39,3 x 75,9 centimetrov, pričom váha dosahuje 30,5 kilogramov. To sa môže na prvý pohľad javiť ako veľa, pri presúvaní vám však významne dopomôže prítomnosť dvoch kolies. Pozor si dávajte na pomerne vysoko položené ťažisko, v opačnom prípade sa vám môže drvič preklopiť a telo zbytočne poškodiť.

Bosch AXT 25 TC recenzia

Skúsenosti s Bosch AXT 25 TC

Tento drvič konárov je mimoriadne obľúbený aj z pohľadu dlhodobých používateľov. Tí si na ňom pochvaľujú predovšetkým vysoký drviaci výkon. Podľa ich pozorovaní si drvič bez problémov poradí s konármi a vetvami do priemeru 35 milimetrov, v rozmedzí od 35 do 45 milimetrov je už niekedy potrebné systému automatického vťahovania pomôcť. Pozor si dávajte na vysoké zaťaženie motora, a to najmä v letných mesiacoch. Niektoré recenzie hovoria o potrebe častejších a kratších prestávok. Pri pohľade na objem zberného koša sa pohľady spotrebiteľov rozchádzajú – niektorým postačuje, iným nie. Tento parameter je však potrebné vždy vnímať subjektívne, keďže každý bude drviť iné množstvo záhradného odpadu. Ak však už teraz viete, že budete drviť veľa a často, neprehliadnite ani model Makita UD2500 s objemnejším zberným košom.

Recenzie a skúsenosti s drvičom konárov Bosch AXT 25 TC
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s drvičom konárov Bosch AXT 25 TC na Mall
Zdroj: Mall.sk

Recenzie a skúsenosti s drvičom konárov Bosch AXT 25 TC na Alza
Zdroj: Alza.sk

Klady a Zápory

Vysoký výkon
Tichý chod
Viacero bezpečnostných systémov

V lete má motor tendenciu sa rýchlejšie zahrievať

Drvič konárov Bosch AXT 25 TC

Drvič konárov Bosch AXT 25 TC recenzia

Bosch AXT 25 TC balenie

Bosch AXT 25 TC rozmery

Bosch AXT 25 TC plunžer

Typ pohonu: Elektrický ● Výkon: 2 500 W ● Drviaci výkon: 230 kg/h ● Maximálny priemer vetvy: 45 mm ● Objem zberného koša: 53 l ● Rozmery: 67 x 39,3 x 75,9 cm ● Hmotnosť: 30,5 kg


Testované produkty

Hodnotenie:
(80.6%)