Medela Freestyle Flex elektrická odsávačka mlieka – recenzia

Dvojfázovú odsávačku mlieka Medela Freestyle Flex s technológiou 2-Phase-Expression®, ktorá simuluje prirodzené satie dieťatka, ocenia všetky náročnejšie mamičky, pre ktoré je dôležité šetrné, no najmä rýchle odsávanie mlieka. Ide o nabíjateľný duálny akumulátorový model, ktorý je určený na odsávanie mlieka z oboch prsníkov súčasne.  

Publikované: 01.02.2022
Aktualizované: 13.10.2022
Obsah článku:

Medela Freestyle Flex

Elektrická dvojfázová odsávačka mlieka, objem fľaše/zásobníka 150 ml, napájanie akumulátorové, regulácia odsávania od -2 do 39 kPa, hmotnosť 370 g

Pozrieť najlepšiu ponuku

Medela Freestyle Flex patrí rovnako ako odsávačka TrueLife Nutrio BP Electric k modelom s integrovaným nabíjateľným akumulátorom, ktorý nabijete prostredníctvom USB kábla. Na 1 nabitie vydrží v prevádzke až počas 8 cyklov odsávaní z oboch prsníkov. Výdrž preto hodnotíme na jednotku s hviezdičkou. Odsávačka je ľahká a kompaktná, takže aj tento kúsok môžeme odporučiť ako vhodnú alternatívu na cesty.

Odložený štart

Odsávačka Freestyle Flex je určená na odsávanie mlieka z oboch prsníkov naraz. Vďaka tzv. uzavretému systému ju môžete použiť aj na 1 prsník. Stačí, ak nepoužívanú hadičku zasuniete do pevnej plastovej strednej časti zariadenia. Freestyle Flex disponuje funkciou odloženého štartu na 10 s, čo oceníte najmä pri duálnom odsávaní mlieka. Má presnú a širokú reguláciu odsávania aj stimulácie laktácie. Intenzitu podtlaku na nej môžete nastaviť v 9 stupňoch.

Medela Freestyle Flex recenzia

Pokroková odsávačka mlieka s bohatým príslušenstvom

Ovládanie odsávačky zabezpečuje podsvietený digitálny panel, ktorý slúži na jej zapnutie a vypnutie, pozastavenie odsávania a jeho reguláciu. Z doplnkových funkcií stojí za spomenutie ochrana proti pretečeniu, ktorá predchádza vniknutiu mlieka do hadičky alebo motora počas procesu odsávania. Tento model tvorí len niekoľko častí, jej montáž a demontáž sú preto veľmi jednoduché. Použité výrobné materiály neobsahujú BPA, čo pokladáme za veľké pozitívum.

K benefitom tohto modelu zaraďujeme taktiež veľký počet doplnkov. Okrem samotnej odsávačky a motora, v balení nájdete príslušenstvo na skladovanie odsatého mlieka, 1 obyčajnú tašku na prenos a chladiacu tašku na krátkodobé uskladnenie mlieka mimo domácnosti, 2 prsníkové nadstavce Medela PersonalFit Flex™ s priemerom 21 mm a 2 nadstavce s priemerom 24 mm, 4 fľaše/zásobníky s obsahom 150 ml4 viečka a 2 stojany na fľaše a adaptér na nabíjanie s USB konektorom.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Možnosť odsávania mlieka z 2 alebo 1 prsníka
Vysoký výkon a presná regulácia
Bohaté príslušenstvo a jednoduchá obsluha

Negatíva

Vysoká obstarávacia cena

Počet fáz = 2 ● Objem fľašky = 150 ml ● Regulácia odsávania = 9-stupňová ● Napájanie = akumulátorové ● Hmotnosť = 370 g

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.2%)