Niceboy ION Sonic sonická zubná kefka – recenzia

Lacná sonická zubná kefka so skvelou výdržou batérie na jedno nabitie a všetkým potrebným v balení. Kefka má štyri režimy čistenia a tri hlavice rôznych tvrdostí. Výhodou je časovač, ktorý po 30 sekundách upozorní vibráciami na zmenu oblúku. Chrup je kompletne vyčistený za dve minúty. Poteší veľmi dobrá ergonómia, praktická nabíjačka so stojanom v jednom, pekný dizajn aj tichý chod.

Publikované: 15.07.2022
Aktualizované: 26.10.2022
Obsah článku:

Niceboy ION Sonic

4 režimy čistenia zubov, 43 000 kmitov/min., časovač s 2-minútovým intervalom a 30-sekundovým vibračným upozornením.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Sonická zubná kefka Niceboy ION Sonic nás príjemne prekvapila nízkou obstarávacou cenou. Za túto cenu sme dostali všetko potrebné pre dokonalé vyčistenie chrupu. Kefka využíva 43-tisíc kmitov za minútu a pracovalo sa nám s ňou veľmi dobre vďaka ergonomickému tvaru rukoväte a materiálom, ktoré sú príjemné na dotyk.

V balení sme našli tri hlavice rôznych tvrdostí (soft, medium, hard). Nám najviac vyhovovala mäkká hlavica, ktorú ocenia všetci používatelia s citlivými zubami aj ďasnami. Hlavice sú špeciálne tvarované a pekne kopírujú tvar zubov i líniu ďasien. Štetiny vyzerajú byť pevné, kvalitné a sú nahusto osadené.

Niceboy ION Sonic recenzia

K dispozícii sú štyri automatické režimy pre efektívnejšie čistenie zubov. Sensitive a Clean sa hodia na každodenné používanie, režim White sa zameriava na odstraňovanie povrchových nečistôt a režim ExtraCare je veľmi jemný a slúži na ochranu a masáž ďasien.

Vyzdvihujeme inteligentný časovač, vďaka ktorému nám na vyčistenie chrupu stačili dve minúty. Chrup je rozdelený na štyri časti a 30 sekúnd je na každý oblúk. Na zmenu oblúka nás vždy upozornili vibrácie. Čisté sme mali nielen zuby, ale aj ďasná a medzizubné priestory. Sonická technológia je šetrná, preto je možné túto kefku bez problémov používať so strojčekmi, mostíkmi alebo implantátmi.

Akumulátor s kapacitou 800 mAh sa stará o skvelú výdrž na jedno nabitie. Kefka by mala vydržať až 40 dní pri každodennom používaní. V balení je aj indukčná nabíjacia stanica a stojan v jednom. Nabíjanie je tak maximálne pohodlné. Samotná kefka, ako aj nabíjačka disponujú vodotesnosťou s krytím IPX7. Plusom tejto kefky je tiež tichý chod.

Nevýhody produktu

Kefka sa nám používala výborne a nenašli sme žiadne zásadné nedostatky, ktoré by nás odradili od nákupu. Niekomu, kto má príliš citlivé zuby, môže vadiť, že v balení chýba super mäkká hlavica, je tu len bežná mäkká. Na druhej strane je čistenie so sonickou kefkou úplne iné ako s klasikou mechanickou kefkou. Možno vám mäkká hlavica bude vyhovovať a ešte mäkšia by bola pre vás zbytočná. Táto zubná sonická kefka má všetko potrebné pre pohodlné používanie.

Elektrická zubná kefka Niceboy ION Sonic

Parametre

Typ kefkysonická
Režimy čistenia4
Počet kmitov43 000 ot./min.
Časovačáno
VodotesnosťIPX7
Napájanieakumulátorové
Kapacita batérie800 mAh
Výdrž batérie40 dní
Doba nabíjania10 hodín
Bluetoothnie

Skúsenosti s Niceboy ION Sonic

Používatelia hodnotia túto kefku kladne. Vyzdvihujú tri náhradné hlavice v balení, viacero režimov čistenia aj nízku cenu. Podľa mnohých kefka čistí perfektne a nemajú proti nej žiadne výhrady. Spotrebitelia ocenili aj pekný dizajn, nízku hmotnosť či ideálnu tvrdosť čistiacej hlavice. Plus si kefka vyslúžila aj za dlhú výdrž batérie či za automatické sledovanie času čistenia. S negatívnymi reakciami na tento produkt sme sa nestretli.

Recenzie a skúsenosti so zubnou kefkou Niceboy ION Sonic
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti so zubnou kefkou Niceboy ION Sonic na Mall
Zdroj: Mall.sk

Alternatívy

Niceboy ION Sonic sa pýši nízkou cenou, tichým chodom a skvelou výdržou batérie. V podobnej cene nájdete na trhu aj kefku Philips Sonicare EasyClean HX6511/50, ktorá je síce o niečo menej výkonná (31-tisíc sterov za minútu), ale v balení má praktickú cestovnú nabíjačku a hlavica má unikátny sklon, vďaka ktorému je uľahčený prístup k zadným zubom. Častou voľbou používateľov je kefka Philips Sonicare ProtectiveClean Gum Health HX6859/29, ktorá je však podstatne drahšia. K jej výhodám patrí 62-tisíc pohybov za minútu, tri režimy čistenia či zabudovaný tlakový senzor. K nevýhodám zas vyššia hmotnosť a dlhá doba nabíjania. Ak máte radi smart riešenia, siahnuť môžete po Oclean X Pro Smart Elite. Ide o vydarenú kefku so zabudovaným dotykovým LCD displejom a aplikáciou, cez ktorú prepojíte kefku so svojim mobilom. Bluetooth technológiu ponúka aj TrueLife SonicBrush UV.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

43-tisíc kmitov za minútu
V balení 3 hlavice rôznych tvrdostí
Prevádzka až 40 dní na jedno nabitie
4 režimy čistenia zubov
Inteligentný časovač pre čistenie
Kefka aj nabíjacia stanica majú vodotesnosť IPX7

Negatíva

Nenašli sme žiadne zásadné

Typ kefky: sonická ● Počet čistiacich režimov: 4 ● Časovač: áno ● Počet kmitov: 43 000/min. ● Vodotesnosť: IPX7

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(80.8%)