Olimpia Splendid Unico Air 8 SF nástenná klimatizácia – recenzia

Klimatizácia Olimpia Splendid Unico Air 8 SF funguje bez vonkajšej jednotky. Je preto ideálnym riešením do menších priestorov, kde nie je možné umiestniť vonkajšiu jednotku. Chladiaci výkon tejto nástennej klimatizácie dosahuje 1,8 kW. Zvládne teda ochladiť priestor s rozlohou do 25 m2.

Publikované: 14.07.2022
Aktualizované: 22.09.2023
Obsah článku:

Olimpia Splendid Unico Air 8 SF

Nástenná klimatizácia s chladiacim výkonom 1,8 kW je vhodná do miestností s veľkosťou 25 m2, k dispozícii je filtrácia vzduchu aj diaľkové ovládanie, hlučnosť dosahuje 27 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku

Klimatizácia bez vonkajšej jednotky

Klimatizácia funguje tak, že si nasáva vzduch z vonkajšieho prostredia a vyfukuje horúci vzduch výfukom, zatiaľ čo do miestnosti vháňa vychladený vzduch. Ako veľké plus vnímame, že pre inštaláciu tejto klimatizácie nepotrebujete inštalovať vonkajšiu jednotku, budú potrebné len dva otvory do steny. Disponuje funkciou ventilátora, odvlhčovania, automatickou funkciou a funkciou Sleep. Klimatizácia sa vyznačuje tenkým dizajnom a malými rozmermi. Vyniká tiež systémom čistenia vzduchu, o ktorý sa postará multifiltračný systém, ktorý kombinuje elektrostatický a aktívny uhlíkový filter. Ovládanie je jednoduché a zvládnete to prostredníctvom Wi-Fi, pomocou mobilu alebo tabletu. Nevýhodou je, že za takéto ovládanie si budete musieť priplatiť. Naopak, výhodou je nízka hlučnosť, ktorá dosahuje 27 dB.

Olimpia Splendid Unico Air 8 SF recenzia

Skúsenosti s Olimpia Splendid Unico Air 8 SF

Veľa zákazníkov siahne po tejto klimatizácií práve preto, že k nej nemusia alebo nemôžu inštalovať vonkajšiu jednotku. To je aj hlavnou výhodou u spotrebiteľov. Plusový bod získava aj za tichý chod a kvalitné prevedenieVýkon a plocha chladenia je v porovnaní s inými modelmi nižšia, čo môže byť nevýhodou. Taktiež cena je vyššia a za funkciu ovládania cez Wi-Fi je potrebné si priplatiť.

Recenzie a skúsenosti s nástennou klimatizáciou Olimpia Splendid Unico Air 8 SF
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Bez vonkajšej jednotky
Multifiltračný systém
Ventilátor a odvlhčovanie

Negatíva

Menší chladiaci výkon

Maximálna plocha chladenia: 25 m2 ● Chladiaci výkon: 1,8 kW ● Energetická trieda: A ● Hlučnosť: 27 dB ● Filtrácia vzduchu: áno ● Diaľkové ovládanie: áno ● Hmotnosť: 37 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(82%)