Petite&Mars Prime II Isofix recenzia autosedačky

Tip našej redakcie predstavuje sedačka kombinovanej skupiny I/II/III Petite&Mars Prime II Isofix, ktorá aj napriek staršej certifikácií R44/04 vyniká systémom ISOFIX. Polstrovaný model s umiestnením v smere jazdy je vhodný pre deti 9 – 36 kg a na výber ponúka 5 úrovní sklonu chrbtovej opierky a 9 výškových stupňov opierky hlavy. Disponuje tiež 5-bodovým pásom pre deti 9 – 18 kg, pridržiavačmi pásov pre usadzovanie a vyberanie dieťaťa i systémom bočnej ochrany.

Publikované: 13.08.2021
Aktualizované: 13.08.2021

Petite&Mars Prime II Isofix

Autosedačka pre deti s hmotnosťou 9 až 36 kg s ISOFIX-om, nastavením 5 úrovní sklonu chrbtovej opierky a 9 výškových stupňov opierky hlavy, systémom bočnej ochrany.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Do kvalitnej sedačky sa oplatí zainvestovať. Podobne ako lacnejšia Kinderkraft Comfort Up aj autosedačka Petite&Mars Prime II Isofix podlieha staršej certifikácií R44/04, no v tomto prípade je veľkou výhodou systém ISOFIX. Opäť ide o model z kombinovanej skupiny I/II/III vhodnej pre deti od 9 kg do 36 kg s umiestnením v smere jazdy. Napriek tomu, že sedačka vyniká systémom ISOFIX, v prípade vozidla bez ISOFIX-ových kotiev je možnosť upevnenia pomocou bezpečnostných pásov automobilu. Vyniká aj integrovaným 5-bodovým pásom pre deti od 9 kg do 18 kg, pričom väčšie deti sú už pásané klasickým 3-bodovým pásom vozidla.

Mnohí tiež ocenia pridržiavače pásov pre jednoduché usadzovanie i vyberanie dieťaťa a tiež systém bočnej ochrany Side Armor, ktorý pri náraze absorbuje sily skôr, ako sa dostanú k dieťaťu. Testovaný a schválený model umožňuje 5 pozícií pre nastavenie sklonu chrbtovej opierky a 9 výškových pozícií pre nastavenie opierky hlavy, pričom pre porovnanie víťazný model Cybex Solution S i-Fix disponuje až 12 úrovňami výšky. Pohodlnú jazdu zabezpečí správne polstrovanie sedačky a praktickú výhodu predstavuje aj odnímateľný a prateľný poťah. Viacerí spotrebitelia ocenili robustnosť a väčšiu hmotnosť sedačky, ktorú tak vnímali ako stabilnú a bezpečnú.

Petite&Mars Prime II Isofix recenzia

Autosedačka Petite&Mars Prime II Isofix

Autosedačka Petite&Mars Prime II Isofix recenzia

Petite&Mars Prime II Isofix opierka hlavy

Klady a Zápory

ISOFIX, no možnosť fixovania aj bez systému
5-bodový pás pre deti od 9 kg do 18 kg
Systém bočnej ochrany

Vyššia cena
Staršia certifikácia R44/04
Ťažšia a robustnejšia konštrukcia nemusí pasovať do menších áut

Rozmery: 50-55 x 50 x 64-75 cm (DxŠxV) ● Hmotnosť sedačky: 11,5 kg ● Certifikácia: R44/04 ● Skupina: I/II/III ● Hmotnostná kategória: 9 – 36 kg ● ISOFIX: áno ● Umiestnenie: v smere jazdy


Najlepšie autosedačky 2021 + recenzie

Hodnotené parametre Či už plánujete autosedačku využívať krátkodobo alebo dlhodobo,  bezpečnosť  musí byť na prvom mieste. Aj preto sa pri výbere  odporúča zohľadniť  nie tak cenu, ako práve  parametre  a vlastnosti produktu. Viete teda, ktoré parametre sú pri kúpe  dôležité ? Ponúkame vám  prehľad  tých vlastností autosedačiek, ktoré majú význam z hľadiska  kvality, bezpečnosti  i... Prečítať článok

Hodnotenie:
(81.4%)