QCY T2C BassFix bezdrôtové slúchadlá do uší – recenzia

Lacné slúchadlá so slušným zvukovým výstupom, ktoré sa hodia na rôzne aktivity. Poteší zabudovaný mikrofón, jednoduché a intuitívne ovládanie aj odolnosť proti vode, potu a prachu. Slúchadlá sa pýšia slušným výkonom batérie, spolu s puzdrom si môžete vychutnávať až 32 hodín hudby alebo hovoreného slova. Veľmi dobre sedia v ušiach a neprišli sme na žiadne výrazné nedostatky. Pomer ceny a kvality je výborný.

Publikované: 09.09.2022
Aktualizované: 09.09.2022
Obsah článku:

QCY T2C BassFix

Štupľové slúchadlá bez ANC technológie, 6 mm menič, Bluetooth 5.0, 4-hodinová výdrž na jedno nabitie.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Slúchadlá QCY T2C BassFix patria k lacným a obľúbeným modelom. Vzhľadom na cenu oceňujeme dobrý zvuk, ktorý poteší nenáročných používateľov. Na občasné používanie sú skvelou voľbou. Bluetooth pripojenie je stabilné a počas testu sme nezaznamenali žiaden výpadok. Slúchadlá majú oválny tvar, preto držia veľmi dobre v ušiach. Dizajn je diskrétny a hodia sa ako ženám, tak aj mužom.

Oceňujeme šikovné a praktické puzdro, z ktorého sa slúchadlá ľahko vyberajú von. Bez neho majú slušnú výdrž 4 hodiny a s ním dokopy až 32 hodín. Za takúto výdrž by sa nemuseli hanbiť ani drahšie modely. Po nabíjacom kábli sme tak nemuseli siahať celý deň. Puzdro má pekný dizajn a slúchadlá nielen nabije, ale ich aj ochráni počas prenosu. Nabíjanie trvá 2 hodiny.

QCY T2C BassFix recenzia

Páči sa nám, že slúchadlá majú nenápadný nízkoprofilový dizajn bez blikajúcich diód. Preto pôsobia naozaj diskrétne a vôbec nie rušivo. Ovládanie slúchadiel je nenáročné. Prehrávanie a prijímanie hovorov prebieha jediným tlačidlom, ktoré je priamo na slúchadlách.

Vyzdvihujeme automatický režim párovania, ktorý sa spustí po vytiahnutí slúchadiel z puzdra. Milo nás prekvapilo, že napriek nízkej cene výrobca nezabudol ani na odolnosť. Sú odolné proti vode, potu aj prachu a majú krytie podľa normy IPX4. Súčasťou balenia sú tri páry kvalitných penových nadstavcov vo veľkostiach S, M a L. Tieto slúchadlá sú vhodnou voľbou na počúvanie hudby, prijímanie telefonických hovorov, ale aj na hranie počítačových hier alebo športovanie.

Nevýhody produktu

Počas nášho testu sme neprišli na žiadne výrazné nedostatky. Pri kúpe treba prihliadať aj na pomer ceny a výkonu a tieto slúchadlá majú výborný pomer. Treba dodať, že v balení nie je návod na obsluhu v slovenčine ani v češtine, no obsluha slúchadiel je jednoduchá a intuitívna. Pri používaní sme boli spokojní po všetkých stránkach.

Bezdrôtové slúchadlá do uší QCY T2C BassFix

Parametre

Konštrukciado uší
Citlivosť110 dB/mW
Kmitočet20 Hz – 20 000 Hz
KonektormicroUSB
Typ slúchadielštuple
Mikrofónáno
Veľkosť meniča6 mm
Prenos signálubezdrôtový
Bluetooth5.0
Ovládanie hlasitostiáno
ANCnie
Max. doba prevádzky32 hodín

Skúsenosti s QCY T2C BassFix

Používatelia ocenili najmä nízku obstarávaciu cenu, kvalitný zvuk aj pomerne dlhú výdrž na jedno nabitie. Plus dali za bezdrôtové nabíjanie, čisté basy a veľmi dobré držanie v ušiach. Ako uviedli niektorí spotrebitelia, z lacnejších slúchadiel patria práve tieto k tým najlepším a majú top zvuk. Negatívne reakcie na produkt sme nenašli, no jednému zákazníkovi prekážalo, že v balení nebol návod v slovenčine ani v češtine. Tento fakt nemá žiaden vplyv na kvalitu samotného produktu.

Recenzie a skúsenosti so slúchadlami QCY T2C BassFix
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti so slúchadlami QCY T2C BassFix
Zdroj: Mall.sk

Alternatívy

Slúchadlá QCY T2C BassFix majú skvelý pomer ceny a kvality a slušnú výdrž batérie spolu s nabíjacím puzdrom. Ich konkurenciou môže byť starší model QCY T1C, ktorý ponúka moderný dizajn aj redukciu okolitého šumu. Za sympatickú cenu tak dostanete veľmi dobré slúchadlá. Za alternatívu môžeme považovať aj Blow BTE100. Ide o bezdrôtové slúchadlá na občasné počúvanie hudby, ktoré uspokoja nenáročných používateľov. Nevýhodou týchto slúchadiel je krátka výdrž batérie, tá sa bez puzdra pohybuje len okolo 3 hodín. Ak sa držíme v cenovej kategórii do 20 eur, za zmienku stoja aj Intezze Zero Basic. Slúchadlá majú ergonomický tvar a okrem počúvania hudby umožňuje aj handsfree telefonovanie. Plusom je elegantné nabíjacie puzdro s LED indikáciu stavu nabitia. Tento výrobca ponúka taktiež ďalšie lacné slúchadlá, model Intezze EGO 2 sa pýši zaujímavým dizajnom a spolu s puzdrom aj veľmi dobrou výdržou až 30 hodín. Výhodou je moderný USB-C konektor na nabíjanie.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Výborný pomer ceny a kvality
Slušná výdrž batérie s puzdrom
Odolnosť proti vode, potu a prachu
Ergonomický tvar slúchadiel
Nenápadný nízkoprofilový dizajn
Jednoduché a intuitívne ovládanie

Negatíva

Nenašli sme žiadne

Konštrukcia: do uší ● Citlivosť: 110 dB/mW ● Rozsah: 20 Hz – 20 000 Hz ● Mikrofón: áno ● Ovládanie hlasitosti: áno ● ANC: nie ● Doba prehrávania: 32 hodín

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(82.2%)