Samsung Galaxy Watch Active 2 smart hodinky – recenzia

Smart hodinky Samsung Galaxy Watch Active 2 sú nielen pohodlné, ale disponujú aj zaujímavými funkciami. AMOLED displej reaguje rýchlo, je odolný a dobre čitateľný. Výdrž pri plnom vyťažení je 48 hodín. Poteší rýchle nabíjanie, možnosť telefonovania a odpovedania na notifikácie či 4 GB interné úložisko.

Publikované: 01.10.2021
Aktualizované: 28.11.2022
Obsah článku:

Samsung Galaxy Watch Active 2

Smart hodinky, dotykový AMOLED displej, uhlopriečka 1,4“, hmotnosť 30 g, kapacita batérie 340 mAh

Pozrieť najlepšiu ponuku

Smart hodinky Samsung Galaxy Watch Active 2 sú ďalším modelom s nadpriemerne vysokou kvalitou spracovania a zaujímavými funkciami. K ich odolnosti prispieva pevné hliníkové puzdro, ochrana proti mechanickým nečistotám a vodotesnosť do 50 m hĺbky. Hodinky pôsobia vyslovene elegantným dojmom. Z nášho pohľadu sú preto vhodné predovšetkým pre dámy.

Pohodlné a odolné

Nosenie Galaxy Watch Active 2 hodnotíme ako veľmi pohodlné. Majú nízku hmotnosť, len 30 g, ich kovová časť neprichádza do priameho kontaktu s pokožkou, senzor na meranie tepu je chránený plastovou krytkou a remienok z hypoalergénnej gumy nespôsobuje nadmerné potenie.

Samsung Galaxy Watch Active 2 recenzia

Ovládanie, ktoré je veľmi jednoduché a intuitívne, prebieha cez dotykový AMOLED displej s 1,4“ uhlopriečkou a rozlíšením 360 x 360 px, čo je porovnateľné s modelom Amazfit T-Rex. Displej má veľmi dobrú čitateľnosť, reaguje rýchlo, je chránený sklom Corning Gorilla Glass DX+ a v noci sa môžete tešiť aj na automatickú reguláciu jasu. Jeho „uspanie“ je automatické. Druhou možnosťou je dlhší dotyk prstom alebo pohyb zápästím. Aj tento model disponuje funkciou Always On, pri ktorej bude displej v pohotovosti neustále. Na hodinkách ďalej nájdete 2 fyzické tlačidlá a netradičnú digitálnu lunetu, ktorá funguje až prekvapivo dobre.

Úsporný režim i rýchle nabíjanie

Batéria s kapacitou 340 mAh vydrží pri plnom vyťažení v prevádzke cca 48 hodín. Ak budete hodinky šetriť, môžete, samozrejme, počítať s podstatne dlhšou výdržou. Ako plus vnímame prítomnosť úsporného režimu a vcelku rýchle nabíjanie, ktoré trvá cca 80 – 90 min. Galaxy Watch Active2 nabijete pomocou dodávanej kolísky alebo cez USB-A konektor, napr. cez notebook. Po dokúpení sieťového adaptéra môžete použiť aj klasickú zásuvku.

Hodinky sú kompatibilné s OS Android aj iOS. So zariadením ich prepojíte pomocou Bluetooth 5.0. Na následné ovládanie slúži aplikácia Galaxy Wearable. Zariadenie podporuje Wi-Fi a je vybavené NFC čítačkou. Bohužiaľ, ani v tomto prípade ňou nemôžete uskutočňovať bezkontaktné platby. Vďaka integrovanému mikrofónu a reproduktorom môžete Watch Active 2 využívať aj na telefonovanieSmart notifikácie a možnosť odpisovania na správy sú v tejto cenovej kategórii už akousi samozrejmosťou. Hodinky slúžia aj na ovládanie telefónu. Okrem spustenia hudobného prehrávača či zdvihnutia hovoru nimi môžete napr. „kliknúť“ na spúšť fotoaparátu.

Sledovanie videií na displeji

Operačný systém hodnotíme ako dostatočne rýchly. Hodinky sú, rovnako ako náš víťazný model Huawei Watch GT2 Pro, vybavené menším, 4 GB interným úložiskom, do ktorého môžete sťahovať hudbu a iné súbory. Netradičnou a veľmi zaujímavou je možnosť sledovania YouTube priamo na ich displeji.

Smart hodinky Samsung Galaxy Watch Active 2

Ponuka funkcií a režimov je viac než štedrá. Watch Active 2 disponujú budíkom, už spomínanými smart notifikáciami aj krokomerom. Dokážu monitorovať srdcový rytmus, úroveň stresu, spánok či vašu rýchlosť. K dispozícii máte 39 športových režimov, napr. chôdza, beh, cyklistika, plávanie, veslársky či eliptický trenažér. Sú vybavené aj viacerými senzormi vrátane GPS, Glonass a barometra.

Skúsenosti so Samsung Galaxy Watch Active 2

Inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch Active 2 spotrebitelia chvália. Páči sa im presnosť GPS, automatická detekcia zmeny pohybu, detekcia oddychu a spánku, notifikácie so slovenskou diakritikou či elegantný dizajn. Plusom je podľa nich taktiež možnosť pridávať aplikácie. Nepáči sa im, že viacero hlavných funkcií nie je dostupných v iPhonoch, výdrž je prikrátka, chýba fólia v balení a hoci hodinky disponujú NFC čipom, nemožno s nimi platiť na Slovensku.

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami Samsung Galaxy Watch Active 2
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami Samsung Galaxy Watch Active 2 na Mall
Zdroj: Mall.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dobrý pomer medzi cenou, kvalitou a výkonom
Možnosť ovládania telefónu
Dostatok praktických, športových aj zdravotných funkcií

Negatíva

Kratšia výdrž batérie, najmä v porovnaní s konkurenciou
Menšie interné úložisko

Kapacita batérie = 340 mAh ● Typ displeja = AMOLED ● Uhlopriečka displeja = 1,4“ ● Rozlíšenie displeja = 360 x 360 px ● Priemer ciferníka = 44 mm ● Interné úložisko = 4 GB ● Hmotnosť = 30 g ● Rozmery = 4,4 x 4,4 x 1,09 cm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.2%)