Sana Juicer EUJ-707 šnekový odšťavovač – recenzia

Publikované: 10.01.2022
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

Sana Juicer EUJ-707

Horizontálny šnekový odšťavovač s príkonom 200 W, 70 ot./min., objem nádoby na šťavu 1 000 ml

Pozrieť najlepšiu ponuku

Počas prieskumu trhu sme nevynechali ani jeden z najpredávanejších odšťavovačov na slovenskom trhu. Tento model je veľmi obľúbený a má nespočetné množstvo pozitívnych recenzií. Výhodou je jeho multifunkčnosť, pretože okrem kvalitnej šťavy môžete pripraviť aj smoothie, cestoviny alebo kvalitné orechové maslo. Súčasťou príslušenstva sú sitá s rôznou jemnosťou. Elektromotor má skvelý záber a sústavný tlak sa postará o dokonalé odšťavenie ovocia i zeleniny.

Šťava, cestoviny aj orechové maslo

Hoci odšťavovač nikdy plnohodnotne nenahradí kuchynského robota, Sana Juicer EUJ-707 je niečo na rozmedzí. Dokonalá ovocná či zeleninová šťava je samozrejmosťou vďaka výkonu 200 W a 70 ot./min. Šnekový odšťavovač spracúva potraviny pod sústavným tlakom. Hrdlo so šnekom sú pomerne úzke a vďaka tomu je vhodný odšťavovač na citrusy, jablká, bylinky či listovú a koreňovú zeleninu. V balení sú až tri sitká, určené na prípravu šťavysmoothie alebo pyré – príkrmu. Šťava sa nezahrieva a obsahuje tak všetky náležité živiny. Nízka rýchlosť odšťavovania niekomu nemusí vyhovovať, no vysoká hodnota výťažnosti je nesporná.

Sana Juicer EUJ-707 recenzia

Lisovaním cez jemné alebo hrubé sito docielite to, že šťava obsahuje želané množstvo dužiny. Súčasťou príslušenstva je takisto zatláčacia zátka i kefa na čistenie. Údržba je jednoduchá a demontáž rýchla, všetky komponenty stačí umyť v teplej vode. Hriadeľový odšťavovač však môžete použiť aj na výrobu cestovín alebo ako zmrzlinovač. Multifunkčnosť je veľkou výhodou. Sklenená nádoba na šťavu má objem 1 000 ml. Nám a rovnako aj spotrebiteľom sa páči takisto dizajn odšťavovača SanaHorizontálna konštrukcia sa ľahšie skladuje. Vyhotovenie je veľmi kvalitné a pôsobí hodnotne.

Skúsenosti so Sana Juicer EUJ-707

K najpredávanejším modelom, napriek vyššej cene, patrí horizontálny odšťavovač Sana. Vysokou výťažnosťou sa môže porovnávať s prémiovým šnekovým odšťavovačom Hurom H200, ktorý je však ešte drahší. Kvalita sa preukazuje na kvalite šťavy. Potraviny môžete lisovať cez jemné alebo hrubé sito, podľa toho, koľko dužiny chcete. Výrobca dodáva aj nadstavec na prípravu orechového masla alebo zmrzliny. Sana tak funguje aj ako zmrzlinovač alebo kuchynský robot na výrobu cestovín (tri nadstavce na cestoviny). Odšťavovač Sana je vyrobený z kvalitných plastov – BPA free.

Recenzie a skúsenosti s odšťavovačom Sana Juicer EUJ-707
Zdroj: Heureka.sk

Klady a Zápory

Množstvo pozitívnych hodnotení
Multifunkčné využitie – zmrzlinovač, výroba cestovín...
Tichý chod a rýchle čistenie

Vyššia cena
Menší priemer plniaceho hrdla

Šnekový odšťavovač Sana Juicer EUJ-707

Sana Juicer EUJ-707 príslušenstvo

Sana Juicer EUJ-707 hriadeľ

Sana Juicer EUJ-707 plniaci otvor

Typ: horizontálny šnekový odšťavovač ● Príkon: 200 W ● Počet otáčok: 70 ot./min. ● Objem nádoby na šťavu: 1 000 ml ● Priemer plniaceho otvoru: - cm ● Hmotnosť: 5,7 kg


Testované produkty

Hodnotenie:
(83.2%)