Silvercrest inteligentná zásuvka Zigbee Smart Home – recenzia

Smart zásuvka Silvercrest Zigbee Smart Home disponuje niekoľkými funkciami vrátane časového spínania. Na jej fungovanie je potrebné príslušenstvo v podobe centrálnej jednotky. Ovládanie prebieha cez Wi-Fi – cez Zigbee 3.0 protokol, možné je taktiež ovládanie hlasom.

Publikované: 31.01.2022
Aktualizované: 29.06.2022
Obsah článku:

Silvercrest Zigbee Smart Home

Maximálne zaťaženie 3 840 W, ovládanie cez Zigbee protokol alebo hlasom, kompatibilná s Android a iOS, prítomný je časový spínač

Pozrieť najlepšiu ponuku

Ide o špecifický medziprvok, ktorý však dokáže z bežnej domácnosti vytvoriť smart domácnosť, ktorú môžete kompletne ovládať cez smartfón. Disponuje niekoľkými funkciami vrátane časového spínania, automatickej zmeny času a takisto je vhodné aj pre zapojenie vysoko energeticky náročných spotrebičov.

Potrebné je príslušenstvo

Dôležité je v prípade tejto inteligentnej zásuvky to, že pre jej fungovanie je nutné príslušenstvo v podobe centrálnej jednotky (routera) Silvercrest Gateway Zigbee Smart Home. Cez tento prvok je možné do tejto siete, zapájať spotrebiče kompatibilné so Zigbee 3.0, hlásiče pohybu či lampy. Práve toto zariadenie je napojené priamo do internetovej siete pomocou LAN vstupu. Bez centrálnej jednotky zásuvka nedokáže komunikovať prostredníctvom štandardnej Wi-Fi siete. Ovládať možno elektrospotrebiče a ďalšie zariadenia len prostredníctvom aplikácie Lidl Home. Nevýhodou však je práve slabšia kompatibilita.

Silvercrest Zigbee Smart Home recenzia

Zákazníci najčastejšie využívajú tieto zásuvky na ovládanie svietidiel, žalúzií alebo garážových brán. Možné je tiež ovládanie hlasom cez Google Assistant alebo Amazon Alexa. Smart zásuvka má aj manuálne tlačidlo zapnutia a vypnutia. Maximálne zaťaženie zásuvky je až 3 840 W/16 A. Výrobca má v ponuke takisto exteriérový zástrčkový adaptér Silvercrest Zigbee 3.0, ktorý vydrží aj v náročnejších podmienkach.

Nefunguje ako samostatné zariadenie

Zákazníci tento druh zásuviek preferujú ako komplexné riešenie v domácnosti. Určené je totiž pre vzájomnú komunikáciu vybraných zásuviek, hlásičov, senzorov a elektrospotrebičov. Potrebné je zakúpiť si práve centrálnu jednotku, vďaka ktorej môžete cez zásuvku ovládať akékoľvek spotrebiče. Komunikácia prebieha cez Zigbee 3.0 protokol. Nevýhodou samotnej zásuvky teda je, že nedokáže fungovať ako samostatné zariadenie. Zároveň, pri správnom používaní je ovládanie cez aplikáciu veľmi rýchle a pohodlné. Plusom je tiež možnosť zapojenia energeticky náročných spotrebičov.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Perfektné rekcie a možnosti ovládania
Väčšie maximálne zaťaženie
Komplexné riešenie

Negatíva

Horšia kompatibilita
Zložitejšie zapájanie
Nefunguje ako samostatné zariadenie

Maximálne zaťaženie: 3 840 W ● Maximálny elektrický prúd: 16 A ● Wi-Fi: nie/Zigbee protokol ● Bluetooth: nie ● Hlasové ovládanie: áno ● Časový spínač: áno ● Kompatibilita: Android, iOS ● LED osvetlenie: nie

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(83.8%)