Spartan Jumbo recenzia kolobežky pre dospelých

Mestská kolobežka Spartan Jumbo s nosnosťou do 100 kg je vybavená skladacím mechanizmom. Rám kolobežky jez odľahčeného hliníka, podvozok je oceľový. Kolesá sú vybavené ložiskami ABEC 5, riadidlá majú šírku 35 cm, sú výškovo nastaviteľné, a to v rozmedzí od 79 do 99 cm.

Publikované: 14.07.2021
Aktualizované: 14.07.2021

Spartan Jumbo

Mestská skladacia kolobežka, nosnosť 100 kg, polyuretánové kolesá s priemerom 205 mm, ložiská ABEC 5, hmotnosť 3,7 kg, nášľapná brzda.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Spartan Jumbo hodnotíme ako normálnu mestskú kolobežku za dobrú cenu, ktorá zodpovedá jej kvalite. To je pravdepodobne dôvod, prečo patrí k najpredávanejším. Táto kolobežka má nosnosť do 100 kg a je vybavená skladacím mechanizmom. Rozkladanie a skladanie sa ukazuje ako trochu problematické, vzhľadom na spomínanú obstarávaciu cenu však ide skôr o drobnosť.

Rám kolobežky je vyrobený z odľahčeného hliníka. Jej podvozok je oceľový. To je dôvod jej nízkej hmotnosti, ktorá sa pohybuje okolo 3,5 kg. Kolesá z polyuretánu majú priemer 205 mm, čo je porovnateľné s našim cenovým trhákom, modelom Master Cruiser. Tento parameter oceníte najmä pri jazde po rôznych nerovnostiach, napr. mačacích hlavách. Zároveň vás musíme upozorniť, že Spartan Jumbo nie je uspôsobená na jazdenie mimo asfaltových ciest či iných pevných a rovných povrchov.

Kolesá sú vybavené ložiskami ABEC 5, čo tento model opäť radí k tým, takpovediac, normálnym, ktoré sú vhodné pre nenáročných spotrebiteľov. Riadidlá so šírkou 35 cm, čo je dosť málo,  výškovo nastaviteľné, a to v rozmedzí od 79 do 99 cm. Túto kolobežku preto odporúčame osobám s výškou nad 160 cm. Nášľap s dĺžkou 32 a šírkou 12 cm je taktiež akousi klasikou, čo platí aj o nášľapnej brzde na zadnom kolese.

Spartan Jumbo recenzia

Kolobežka pre dospelých Spartan Jumbo

Skladacia kolobežka Spartan Jumbo

Spartan Jumbo kolesá

Klady a Zápory

Dobrý pomer medzi cenou a kvalitou
Pevná konštrukcia
Skladacia a kompaktná

Vhodná len na nenáročné jazdenie v nenáročnom teréne
Náročnejšie skladanie/rozkladanie
Užšie riadidlá

Nosnosť = 100 kg ● Výška/šírka riadidiel = 78 - 98/35 cm ● Rozmery nášľapu = 32 x 12 cm ● Celkové rozmery rozloženej/zloženej kolobežky = 80 x 81 cm x 35/80 x 34 x 13 cm ● Typ kolies = polyuretánové ● Priemer kolies = 205 mm ● Ložiská = ABEC 5 ● Materiál rámu = 80 % odľahčený hliník ● Brzda = nášľapná ● Hmotnosť = 3,7 kg


Najlepšie kolobežky pre dospelých 2021 + recenzie

Hodnotené parametre Výber vhodnej kolobežky pre dospelých  by sa nemal odvíjať  len od technických parametrov, ale taktiež od toho, na čo presne ju chcete používať. Kolobežky sa dajú rozdeliť do 3 základných kategórií, a to na tie  freestyleové na triky, mestské na bežné jazdenie a  športové  na dlhšie trate, ktoré sú vhodné aj do náročnejšieho terénu. V našom teste kolobežiek nájdete... Prečítať článok

Hodnotenie:
(81.6%)