Spartan Magnetic 800 rotoped – recenzia

Publikované: 03.03.2021
Aktualizované: 08.03.2021

Spartan Magnetic 800

Magnetický rotoped Spartan je stroj určený na nenáročný domáci tréning - hmotnosť záťažového kolesa je 6 kg a nosnosť až 130 kg.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Rotoped Spartan by sme pokojne mohli označiť aj prívlastkom kompromis. Ide vo svojej podstate o jednoduchý rotoped s magnetickým brzdovým systém a záťažovým kolesom s hmotnosťou 6 kg. Pri danej cene treba povedať, že 1 až 2 kg navyše by hrali v jeho prospech. Odpor systému je možné manuálne regulovať a to vďaka 8 stupňom záťaže. Obrovskou výhodou oproti lacnejším modelom je kvalita konštrukcie. Nosnosť je 110 kg, no rám je masívny a stacionárny bicykel má perfektnú stabilitu. Zariadenie váži 27,5 kg.

Od programovej výbavy veľa čakať netreba. Spartan Magnetic 800 sa ani náhodou nepribližuje výbavou strojom ako inSPORTline inCondi UB600i, ktoré majú rôzne režimy, HRC či Watt programy. Stacionárny bicykel Spartan má jednoduchý počítač, ktorý zobrazuje čas, vzdialenosť, kalórie, tepovú frekvenciu a celkovo prejdenú vzdialenosť počas tréningov. Poteší však fakt, že nechýbajú snímače tepovej frekvencie. Škoda len, že nie je možnosť pripojiť aj hrudný pás.

Vyzdvihnúť však opäť musím konštrukciu a možnosť nastavenia výšky sedla i jeho vzdialenosti od riadidiel. Prispôsobiť možno i sklon riadidiel. Sedlo má pohodlný povrch, pokryté je penovou látkou. Maximálna výška cvičenca je 185 cm. Pre pohodlnejšie bicyklovanie oceňujeme aj možnosť fixácie chodidiel popruhmi na pedáloch. Chýba aj držiak na fľašu, držiak na mobil v prípade potreby určite využijete. Presun zariadenia v priestore uľahčujú transportné kolieska. Za danú cenu rotoped Spartan Magnetic 800 ponúka predovšetkým kvalitné vyhotovenie, a to nutné, čo pre kvalitný tréning potrebujete.

Klady a Zápory

Kvalitná konštrukcia
Jednoduché ovládanie
Tichý chod

Absencia programovej výbavy
Menšia hmotnosť zotrvačníka

Brzdový systém: magnetický ● Hmotnosť zotrvačníka: 6 kg ● Počet úrovní záťaže: 8 ● Max. nosnosť: 110 kg ● Hmotnosť: 27,5 kg ● Rozmery: 102 x 50 x 126 (DxŠxV)


Najlepšie rotopedy 2021 + recenzie

Hodnotené parametre Viac ako 40 hodín sme venovali výberu najlepších rotopedov , skúmaniu ich parametrov, aby sme ich následne dokázali porovnať a ohodnotiť. Ešte pred hodnotením a porovnávaním sme si však určili na základe odbornej metodiky primárne parametre, ktoré sme si všímali a porovnávali. Následne tieto parametre a vlastnosti mali na výsledné hodnotenie vybraných rotopedov... Prečítať článok

Hodnotenie:
(80.8%)