Victrola VSC-580BT gramofón – recenzia

Gramofón tradičného vzhľadu s kufríkovým obalom je vhodným zariadením pre milovníkov vintage štýlu, ktorí sú však naklonení k moderným technológiám. Tento hudobný prehrávač totiž obsahuje Bluetooth prijímač, vďaka ktorému je naň možné sa pripojiť rozličnými zariadeniami a následne tak prehrávať hudbu aj bez použitia typických vinylových platní.

Publikované: 26.07.2023
Aktualizované: 26.04.2024
Obsah článku:

Victrola VSC-580BT

Hi-Fi gramofón s remienkovým pohonom, rovné ramienko, rýchlosti otáčok 33/45/78 ot./min., poloautomatické ovládanie

Pozrieť najlepšiu ponuku

Hi-Fi gramofón Victrola upúta pozornosť už hneď na prvý pohľad svojím dizajnom pripomínajúcim klasické gramofóny kufríkového charakteru. Z tohto hľadiska sa približuje modelu Crosley Voyager. Tento spôsob prevedenia dodáva zariadeniu nielen na šmrnci, ale aj na praktickosti, pretože jeho prenos z jedného miesta na druhé je týmto spôsobom oveľa jednoduchší. Na druhej strane je nevýhodou fakt, že gramofón nedisponuje priehľadným krytom proti prachu, ktorý by ho chránil pred nečistotami v čase prehrávania platní.

Možné pripojenie rozličných zariadení vďaka Bluetooth rozhraniu

Ako sme už vyššie spomenuli, ide o klasicky vyzerajúci gramofón, ktorý je obohatený o modernú technológiu v podobe Bluetooth prijímača, pričom sa naň možno pripojiť s akýmkoľvek zariadením podporujúcim toto rozhranie, a to až z diaľky 10 metrov. Aj v tomto aspekte sa zhoduje s ďalším modelom v našom teste, DJ gramofónom Crosley Voyager. Veľkou výhodou je, že v prípade aparátu nepodporujúceho Bluetooth rozhranie môže používateľ využiť 3,5 mm Jack konektor. Na rozdiel od gramofónov Pioneer PLX-500 a už menovaného Crosley Voyager však Victrola, žiaľ, nedisponuje USB vstupom.

Victrola VSC-580BT recenzia

Nižšia životnosť súčiastok, no s autentickým zážitkom

Nízka obstarávacia cena sa výrazným spôsobom odzrkadľuje na kvalite spracovania. Menovite na pohone, ktorý je remienkový (ako aj v prípade gramofónu Denon DP-400). Takýto spôsob náhonu si z hľadiska životnosti a dlhodobej funkčnosti zasluhuje negatívny prívlastok, pretože je veľmi pravdepodobné, že bude konkrétna súčiastka vyžadovať častú výmenu. To však, samozrejme, závisí od frekvencie používania gramofónu. Zariadenie tiež disponuje rovným ramienkom. Pre tvar konkrétneho komponentu je síce príznačná možnosť prehrávania starších a obohratejších platní, no z hľadiska kvality produkovaného zvuku sa opäť prejavuje vplyv nízkej cenovej hladiny, ku ktorej gramofón Victrola prislúcha. Pre bežných a najmä nenáročných používateľov môže byť veľkým plusom poloautomatické ovládanie, ktoré zjednodušuje nastavenie zariadenia, no tiež dopraje autentický zážitok z obsluhy prehrávača vinylových platní.

Skúsenosti s Victrola VSC-580BT

Z hľadiska pomeru ceny a kvality je zariadenie hodné kúpy, no aj to len v prípade, že ide o menej náročných používateľov, ktorí si nepotrpia na produkcii zvuku na vysokej úrovni. Aspekt poloautomatického ovládania tiež nie je taký ružový, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Gramofón síce disponuje možnosťou automatického štartu a autostopu, no zatiaľ čo autoštart roztočí platňu okamžite, autostop po skončení platne nezdvihne prenosku z platne, čo môže spôsobiť možné škrabance na prehrávanej platni a opotrebovanie samotnej ihly, ktorá prichádza z nosičmi do priameho kontaktu. Avšak v tom asi tkvie „čaro“ poloautomatického ovládania. Vzhľadom na nízku cenu je veľkým plusom široký výber otáčkových rýchlostí, no na druhej strane máme negatívum v podobe integrovaného predzosilňovača, ktorý evidentne preferuje výšky pred zdôraznením basov.

Gramofón Victrola VSC-580BT

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Praktický
Pomer ceny a kvality
Výstup pre slúchadlá

Negatíva

Zlé basy
Prenoska sa nezdvihne automaticky po skončení platne

Typ gramofónu: Hi-Fi gramofón ● Druh pohonu: remienkový ● Ramienko (tvar): rovné ● Rýchlosti otáčok: 33/45/78 ot./min. ● Ovládanie: poloautomatické ● Napojenie iných zariadení: áno ● USB: nie ● Bluetooth: áno (dosah 10 m) ● Protiprachový kryt: nie (len prenosný kufrík) ● Farebné prevedenie: čierne ● Rozmery: 353 x 256 x 127 mm ● Hmotnosť: 2,85 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81%)