Pioneer PLX-500 gramofón – recenzia

DJ gramofón Pioneer disponuje priamym pohonom a USB vstupom, ktorý z neho robí nielen vhodné zariadenie pre „dídžejovanie“, ale tiež na domáce prehrávanie obľúbených platní. Jeho robustná konštrukcia bráni akýmkoľvek externým vibráciám, čím vzniká veľmi čistý prenos zvuku. Kvalite produkovaného zvuku tiež prispieva stabilné zahnutie ramienka v tvare „S“.

Publikované: 26.07.2023
Aktualizované: 26.07.2023
Obsah článku:

Pioneer PLX-500

DJ gramofón s priamym pohonom, ramienko v tvare „S“, rýchlosti otáčok 33/45/78 ot./min., manuálne ovládanie

Pozrieť najlepšiu ponuku

DJ gramofón Pioneer je, samozrejme, vhodný na účely domáceho prehrávania platní, no z funkčného hľadiska je primárne stvorený skôr pre ľudí vykonávajúcich tzv. dídžejovanie. Aj z tohto dôvodu je umožnené prepojenie s DJ pultmi určenými na mixovanie hudby a ovládanie digitálnych skladieb. Na tejto funkcii má najväčšiu zásluhu USB vstup. Vďaka tomuto konektoru môže používateľ vytvárať digitalizované záznamy prehrávaných platní.

Vysoký krútiaci moment a bohaté príslušenstvo

Gramofón Pioneer disponuje priamym pohonom s vysokým krútiacim momentom, ktorý dopraje dokonalý rozbeh na rýchlosť 33 otáčok za minútu v priebehu jednej sekundy. Na výber sú tri možné rýchlosti prehrávania (33/45/78 ot./min.) ako v prípade všetkých modelov nášho testu. Čo poteší niektorých používateľov, je rozhodne adaptér pre EP platne so širším výrezom, ktorý je súčasťou balenia. V ňom nájdete aj podložku na gramofónový kryt či protiprachový kryt na ochranu gramofónu pred neželanými nečistotami. Niekoho môže odrádzať manuálny spôsob ovládania zariadenia, no vzhľadom na to, že je primárne určené pre DJ-ov, automatické ovládanie neprichádza logicky do úvahy.

Pioneer PLX-500 recenzia

Robustná konštrukcia s čistým produkovaným zvukom

Svojimi robustnými rozmermi mierne prevyšuje pre náročných používateľov určený model Technics SL-1500CEG, no tento konštrukčný parameter je podstatnou pomocou v eliminácii nežiaducich vibrácií počas prehrávania platní, čím používateľ dosahuje veľmi čistý zvukový prenos. Odolnosť gramofónu Pioneer však tkvie aj v hliníkovom tanieri s priemerom 332 milimetrov. Z hľadiska dizajnu je možné voliť spomedzi dvoch farebných prevedení, pričom obe pôsobia veľmi elegantne, takže výber záleží na preferencii samotného používateľa. Avšak rozdiely medzi dvomi ponúkanými farbami možno badať aj z aspektu ceny.

Skúsenosti s Pioneer PLX-500

Odborníci na DJ gramofóny model Pioneer považujú za akúsi vhodnú vstupnú bránu do sveta menovaného druhu gramofónov. Adekvátny je skôr pre menej náročných používateľov, no svojím všestranným využitím očarí nejedného náročnejšieho poslucháča. Veľkou výhodou je možnosť digitalizácie platní, čo umožňuje vyššie spomínané USB pripojenie. Za rozumnú cenu možno získať nielen kvalitné prevedenie, ale i čistý zvuk, intuitívne manuálne ovládanie, na pohľad elegantne vyzerajúci prístroj, široké možnosti nastavenia zariadenia, a k tomu všetkému ešte aj kryt proti prachovým časticiam.

Recenzie a skúsenosti s gramofónom Pioneer PLX-500
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalita za rozumnú cenu
Všestranne použiteľný
USB vstup

Negatíva

Väčšie rozmery

Typ gramofónu: DJ gramofón ● Druh pohonu: priamy ● Ramienko (tvar): tvar „S“ ● Rýchlosti otáčok: 33/45/78 ot./min. ● Ovládanie: manuálne ● Napojenie iných zariadení: áno ● USB: áno ● Bluetooth: nie ● Protiprachový kryt: áno ● Farebné prevedenie: čierne a biele ● Rozmery: 450 x 159 x 368 mm ● Hmotnosť: 10,7 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.2%)