Foresto antiparazitný obojok – recenzia

Antiparazitický obojok Foresto (nad 8 kg, 70 cm) sa stal Produktom roka niekoľkokrát po sebe. Chráni proti kliešťom, blchám i proti všenkám, jeho účinnosť je až 8 mesiacov, čo značí, že vydrží na celú sezónu. Vzhľadom na jeho účinnosť, ale aj výborné recenzie zo strany spotrebiteľov, sme sa ho rozhodli vyskúšať. Obojky Foresto obsahujú špeciálnu polymérovú matricu, uvoľňujúcu účinné látky imidacloprid a flumethrin postupne v malých dávkach, vďaka čomu predstavujú dlhodobú ochranu pre psíka.

Publikované: 08.04.2021
Aktualizované: 14.10.2021

Foresto obojok

Chráni proti kliešťomblchám i proti všenkám, jeho účinnosť je až 8 mesiacov, obsahuje špeciálnu polymérovú matricu, uvoľňujúcu účinné látky postupne v malých dávkach.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Antiparazitický obojok Foresto (nad 8 kg, 70 cm) sa stal Produktom roka niekoľkokrát po sebe. Chráni proti kliešťomblchám i proti všenkám, jeho účinnosť je až 8 mesiacov, čo značí, že vydrží na celú sezónu. Vzhľadom na jeho účinnosť, ale aj výborné recenzie zo strany spotrebiteľov, sme sa ho rozhodli vyskúšať. Obojky Foresto obsahujú špeciálnu polymérovú matricu, uvoľňujúcu účinné látky imidacloprid a flumethrin postupne v malých dávkach, vďaka čomu predstavujú dlhodobú ochranu pre psíka.

Z vlastnej skúsenosti môžeme potvrdiť, že antiparazitický obojok funguje ako repelent. Kliešte sa psovi vyhýbajú, nelezú po koži, tým pádom sa ani neprisávajú. Ak sa tak stane, kliešť alebo blcha zahynú. Uvoľňované látky sa vstrebávajú do lipidovej vrstvy pokožky zvieraťa, pre psa sú neškodné, zároveň nezaťažujú životné prostredie.

Ako plus vnímame vodoodolnosť obojka, zviera sa môže v lete kúpať bez toho, aby sa ohrozila účinnosť produktu. Foresto nepáchne a je neškodný pri dotyku, čiže je vhodnou voľbou aj pre psíkov žijúcich v byte.

Obojky Foresto sa radia do vyššej cenovej kategórie, vzhľadom na účinnosť je však cena primeraná.

Klady a Zápory

Dlhodobá účinnosť
Proti kliešťom, komárom a všenkám
Neškodný voči psíkovi i ľuďom

Môže vyvolať alergickú reakciu

Typ: Obojokm ● Účinnosť: 8 mesiacov ● Proti kliešťom: áno ● Proti blchám: áno ● Proti všenkám: áno ● Vhodný pre gravidné a dojčiace sučky: nie


Najlepšie obojky, pipety a tablety pre psov proti kliešťom

Obojok vs. pipeta vs. tabletka pre psov proti kliešťom K najčastejším produktom, ktoré majitelia psov v boji proti kliešťom používajú, patria obojky, pipety a tablety. K menej častým voľbam, najmä kvôli krátkodobej účinnosti, sa radia repelenty/spreje a šampóny. Obojok proti kliešťom Antiparazitné obojky sú spolu pipetami a tabletami najrozšírenejším spôsobom ochrany psíkov pred... Prečítať článok

Hodnotenie:
(79%)