Dyson Pure Cool TP04 čistička vzduchu – recenzia

Dyson Pure Cool TP04 je prístroj 2 v 1. Primárne ide o čističku vzduchu, funkcia ventilátora z neho robí praktického pomocníka aj počas leta. Úspešnosť čistenia vzduchu je 99,95 %. Prístroj monitoruje ovzdušie nepretržite. Ovládanie je možné tromi spôsobmi.

Publikované: 07.05.2021
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

Dyson Pure Cool TP04

Prietok vzduchu 350 litrov za sekundu, oscilácia na úrovniach 45 °, 90 °, 180 ° a 350 °, detekcia častíc PM10, VOC, NO2, nepretržitý monitoring ovzdušia. 

Pozrieť najlepšiu ponuku

Pre náročných používateľov sa stane víťazom nášho porovnania nepochybne čistička vzduchu Dyson Pure Cool TP04. Tá ponúka popri svojej primárnej funkcii a príkone na úrovni 40 W aj funkciu ventilátora, čo nepochybne oceníte počas horúcich letných mesiacov. Tešiť sa môžete na prietok vzduchu na úrovni 350 litrov za sekundu či osciláciu na úrovniach 45 °90 °180 ° 350 °. Je tak len na vás, či necháte zariadenie distribuovať vyčistený vzduch do celej miestnosti, alebo len do jej časti. V každom prípade si môžete podľa svojich preferencií vybrať medzi prúdením vzduchu dopredu alebo dozadu.

Režim automatického čistenia

Samotná klimatizácia dokáže detegovať prítomnosť častíc PM10VOCNO2 vo vzduchu a automaticky tak spustiť režim čistenia. Prítomný HEPA filter dokáže zachytiť 99,95 % mikročastíc a alergénov už s veľkosťou 0,3 mikróna. Uhlíkové filtre sa zasa postarajú o odstránenie plynov z ovzdušia. Používatelia oceňujú v prípade tohto zariadenia najmä nepretržitý monitoring ovzdušia, ktorý môže reagovať úpravami v nastaveniach už v prípade drobných zmien kvality vzduchu. Veľkou výhodou zariadenia je jeho kompaktnosť. Dyson Pure Cool TP04 váži len 4,98 kilogramov, vďaka čomu ho môžete bez problémov presúvať tak, ako sa vám to práve hodí. Atypické sú aj rozmery 106 x 22,5 x 22,5, ktoré značia, že dizajnový model TP04 je v porovnaní so svojimi konkurentmi vyšší a užší, vďaka čomu lepšie zapadne do priestoru. Ak je však pre vás v porovnaní s dizajnom podstatnejší výkon, svoju pozornosť zamerajte na model Winix Zero Pro.

Dyson Pure Cool TP04 recenzia

Ovládanie tromi spôsobmi

Dyson Pure Cool TP04 je možné ovládať vďaka LCD navigačnému panelu na tele zariadenia, pomocou diaľkového ovládača, prípadne prostredníctvom mobilnej aplikácie. Výhodou oproti konkurenčným modelom je aj podpora hlasového asistenta Amazon Alexa.

Skúsenosti s Dyson Pure Cool TP04

Ovládanie čističky vzduchu Dyson Pure Cool TP04 je podľa používateľov jednoduché. Stači stiahnuť aplikáciu, zadať heslá a všetko fungujú tak, ako má. Pocit čistého vzduchu sa dostaví rýchlo, chvália aj možnosti regulácie intenzity. Modelu vyčítajú chýbajúci ionizátor alebo aspoň UVC lampu, pri danej cene by mal byť ionizátor samozrejmosťou.

Recenzie a skúsenosti s čističkou vzduchu Dyson Pure Cool TP04
Zdroj: Heureka.sk

Klady a Zápory

Vysoký prietok vzduchu
HEPA filter
Hlasový asistent

Vyššia obstarávacia cena

Dyson Pure Cool TP04 prúdenie vzduchu

Dyson Pure Cool TP04 ovládanie

Dyson Pure Cool TP04 otáčanie

Dyson Pure Cool TP04 filter

Čistička vzduchu Dyson Pure Cool TP04 prúdenie vzduchu

Čistička vzduchu Dyson Pure Cool TP04

Dyson Pure Cool TP04 čistenie vzduchu

Dyson Pure Cool TP04 čistenie

Dyson Pure Cool TP04 automatický režim

Dyson Pure Cool TP04 aplikácia

Príkon: 40 W ● Typ filtra: HEPA filter ● Prietok vzduchu: 350 l/s ● Hmotnosť: 4,98 kg


Testované produkty

Hodnotenie:
(80.8%)