AL-KO Classic 4.66 P-A benzínová kosačka – recenzia

Benzínová kosačka AL-KO Classic 4.66 P-A edition sa môže pochváliť oceľovým šasi, 4-taktným motorom s výkonom 2,0 kW a objemom 123 cm3. Plastový zberný kôš s indikátorom stavu plnosti má objem 65 litrov, výšku strihu je možné nastaviť v 7 úrovniach. Plusom je mulčovanie, ale chýba bočné vyhadzovanie.

Publikované: 19.07.2021
Aktualizované: 27.09.2023
Obsah článku:

AL-KO Classic 4.66 P-A

4-taktný motor (2,0 kW) s objemom 125 cm3, záber 46 cm, zberný kôš (plast) s kapacitou 65 litrov, Výška kosenia 25 – 75 mm.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Robustná benzínová kosačka s oceľovým šasi je určená pre stredne veľké záhrady. Na úvod prezradíme, že kosačka nemá pojazd, čo pre niekoho môže byť zásadný problém. Členitý – kopcovitý terén tak nie je prostredie, ktoré by tejto kosačke vyhovovalo. Štvortaktný motor má výkon 2,0 kW a objem motora je 123 cm3. Motor prenáša trocha viac vibrácií. Benzínová kosačka AL-KO má veľmi dobré hodnotenia a aj preto sme sa rozhodli spotrebiteľovi poskytnúť náš pohľad na tento produkt. V pomere ceny a výkonu kosačka rozhodne nestráca.

AL-KO Classic 4.66 P-A edition recenzia

Objemný zberný kôš

Kvalita materiálov nie je zlá, no sťažnosť smeruje smerom k plastovému zbernému košu a jeho uchyteniu. Výhrady mali aj viacerí spotrebitelia. Plastové drážky nepôsobia dvakrát trvácne a zároveň je potrebné kôš nasadzovať pod trochu neštandardným uhlom. Zberný kôš má inak solídny objem 65 litrov, výšku strihu je možné nastaviť v 7 úrovniach od 25 do 75 mm. Kôš má tiež praktický indikátor stavu plnosti. Tráva v koši ostáva a nikam nevypadáva. Kosačka zvládne mulčovanie, ale nemá bočné vyhadzovanie. Štartovacie lanko je uchytené na rukoväti.

Jednoduchá manipulácia

S kosačkou sa v priestore veľmi dobre manévruje. Dôvodom je jednak ergonomická rukoväť, ale tiež veľké kolesá. Vpredu s priemerom 18 cm a vzadu 20 cm. Tento detail veľmi citeľne napomáha pohybu kosačky a uľahčuje manipuláciu aj samotnému používateľovi. Inak je konštrukcia pomerne ťažká, váži 28,2 kg. Štartovanie kosačky nerobilo problém pri studenom ani horúcom motore. Celkovo kosačka AL-KO Classic 4.66 P-A uspokojí nároky menej náročných záhradkárov. Odporúčame ju skôr na rovinatý terén alebo do priestoru s prekážkami. S kosačkou sa dobre manipuluje, no v kopcovitom teréne bez pojazdu by bolo kosenie príliš náročné, keďže nie je najľahšia.

Benzínová kosačka AL-KO Classic 4.66 P-A edition

Skúsenosti s AL-KO Classic 4.66 P-A

Benzínová kosačka AL-KO Classic 4.66 P-A sa podľa spotrebiteľov vyznačuje bezproblémovým chodom. Poteší ľahké štartovanie i jednoduchá montáž. Plastový kôš nepôsobí kvalitne.

Recenzie a skúsenosti s benzínovou kosačkou AL-KO Classic 4.66 P-A

Benzínová kosačka AL-KO Classic 4.66 P-A edition recenzia

Benzínová kosačka AL-KO Classic 4.66 P-A edition zberný kôš

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Pomer cena/výkon
Veľké kolesá
Dobré recenzie

Negatíva

Bez pojazdu
Viac plastových častí
Úchyt zberného koša

Objem motora: 123 cm3 ● Prevádzkový výkon motora: 2,0 kW ● Šírka záberu: 46 cm ● Pojazd: nie ● Objem zberného koša: 65 litrov ● Výška kosenia: 25 – 75 mm ● Počet úrovní výšky kosenia: 7 ● Hmotnosť: 28,2 kg


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(80.4%)

Komentáre
Milan 02.May.2023

Benzinova kosačka Alko Classic 4,68 nevydržala ani rok. Nejde naštartovať. Servisné autorizované strediska pre Alko 0 bodov. Neochota naťahovanie času niektoré vôbec nechcú prevziať kosačku na opravu z dôvodu že kosačka nebola zakúpená u nich. Tak načo sú autorizovaný servis? Už by som značku Alko nikdy nechcel po týchto skúsenostiach so servisom. Nerozhodovala by značka ale kvalitný servis. Darmo že ma motor Briggs & Stratton keď je to šrot a záručný servis ktorý nezodpovedá kvalite.

Odpovedať

Dávid 11.Sep.2023

Benzínová kosačka Alko Premium 520 VS-B. Pojazd sa pokazil po roku, zhadzuje remeň. Napínanie je riešené malou šubkou ktorá je montovaná do plastu, nehovoriac o remeničkách pojazdu ktoré sú 80% plastové. Vyzerá to ako doslova navrhnuté na max 5 použití.

Odpovedať