Lamart LT1209 Iron liatinový hrniec – recenzia

Kuchynský riad vyrobený z liatiny so smaltovanou povrchovou úpravou je ideálnou výbavou do každej kuchyne. Hrniec odoláva vysokým teplotám a má veľmi trvácnu nepriľnavú vrstvu. Hrniec je jednoduchý na údržbu. Liatina disponuje perfektnými kvalitatívnymi vlastnosťami a má efektívnu tepelnú vodivosť.

Publikované: 11.10.2022
Aktualizované: 13.06.2023
Obsah článku:

Lamart LT1209 Iron

Liatinový hrniec so smaltovaným povrchom, objem 4,3 litra, priemer dna 25,5 cm, vhodný na pečenie v rúre, dodávaný je s pokrievkou, neodporúča sa čistenie v umývačke

Pozrieť najlepšiu ponuku

Veľký liatinový hrniec

Pri liatinových hrncoch platí, že čím majú väčší objem, tým sú drahšie. Pri výrobcovi Lamart to nie vždy je pravda. Vybraný hrniec ponúka objem až 4,3 litra a priemer dna až 25,5 cm. Napriek tomu je v ponuke za veľmi dostupnú cenu. Modelový rad Iron je vyrobený zo smaltovanej liatiny. Povrch je nepriľnavý a príprava pokrmov je tak veľmi komfortná, a to aj s minimálnym množstvom tuku. Výška stien hrnca je 12,5 cm a vhodný je aj na pečenie mäsa alebo iných pokrmov. Hrniec totiž možno používať na prípravu pečených pokrmov v rúre.

Lamart LT1209 Iron recenzia

Odolnosť a jednoduchá údržba

Mechanické a chemické vlastnosti liatiny v kombinácii so smaltom sú zárukou vysokej odolnosti a tvarovej nemennosti. Hrniec odolá teplotám až 280 °C a nedochádza k žiadnej deformácii. Riad je možné používať na sklokeramických alebo indukčných sporákoch. Súčasťou hrnca je aj praktická liatinová pokrievka s nerezovým držadlom. Vďaka vlastnostiam smaltu, ktorý má nízku priľnavosť, je údržba riadu a jeho umývanie veľmi jednoduché. Umývačku riadu výrobca neodporúča. Hrniec skvele kumuluje teplo aj po odstavení z varnej plochy.

Skúsenosti s Lamart LT1209 Iron

Pre tých, ktorí chcú svoju kuchyňu vybaviť liatinovým riadom a preferujú práve tento materiál, predstavujú hrnce série Lamart Iron veľmi rozumnú voľbu. Vybraný model ponúka kvalitatívne vlastnosti smaltovanej liatiny za dostupnú cenu. To oceňujú aj samotní zákazníci. Povrch hrnca je smaltovaný a je tak nepriľnavý. Vhodný je aj na používanie v rúre. Rukoväte a pokrievka sú takisto liatinové. Nie sú teda tepelne izolované. Hrniec má objem 4,3 litra. Jednoducho sa čistí a udržiava. Ak by ste chceli do sady hrncov aj menší model, vybrať si môžete aj 2,3 litra objemný liatinový hrniec Lamart LT1208 Iron.

Recenzie a skúsenosti s liatinovým hrncom Lamart LT1209 Iron
Zdroj: Hej.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Objem hrnca
Smaltovaný povrch
Vhodný aj do rúry a na indukciu

Negatíva

Bez výhrad

Typ: liatinový hrniec/smaltovaný povrch ● Objem: 4,3 l ● Priemer dna: 25,5 cm ● Pečenie v rúre: áno ● Hmotnosť: - kg ● Pokrievka: áno ● Rukoväte: liatina ● Varenie na indukcii: áno ● Umývanie v umývačke riadu: nie

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.4%)