Bosch SMV46KX01E vstavaná umývačka riadu – recenzia

Umývačka riadu Bosch SMV46KX01E pojme až 13 súprav riadu. Využíva technológiu ActiveWater, nechýba jej funkcia detekcie znečistenia. Plusom je dávkovací asistent, senzor naplnenia a tichý chod umývačky riadu. Vo vnútri sa nachádzajú koše VarioFlex, ponúkajúce bohatý priestor a vynikajúcu flexibilitu.

Publikované: 01.07.2021
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

Bosch SMV46KX01E

Svetelná LED funkcia InfoLIght, štedrý vnútorný priestor, technológia ActiveWater, tichý chod, 6 programov.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Napriek tomu, že umývačka riadu Bosch SMV46KX01E patrí do menej úspornej energetickej triedy E, patrí medzi najobľúbenejšie produkty na našom trhu. Umývačka je na trhu už niekoľko rokov a patrí medzi najpredávanejšie modely vstavaných umývačiek riadu. Vďaka svojim rozmerom pojme pohodlne až 13 súprav riadu. Spotreba vody pri umývacom programe Eco 50 je 9,5 litra, no pri ostatných programoch je spotreba vody vyššia. Umývačka riadu využíva technológiu ActiveWater a takisto je vybavená funkciu detekcie znečistenia a dokáže tak regulovať čas umývacieho cyklu automaticky. Nechýba ani dávkovací asistent či senzor naplnenia. Veľkým plusom umývačky riadu je množstvo pozitívnych referencií od ostatných spotrebiteľov.

Bosch SMV46KX01E recenzia

6 programov, umývanie pri vysokých teplotách

Aktivovať je možné aj funkciu ExtraDry, ktorá dopomáha k sušeniu riadu oplachom horúcou vodou. Množstvo spotrebiteľov pozitívne hodnotí tichý chod umývačky riadu, čo je zásluhou prepracovaného bezuhlíkového elektromotora EcoSilence Drive. Hlučnosť je na úrovni 46 dB. Vnútro umývačky je nerezové, menej kvalitne však podľa odborných testov i recenzií zákazníkov pôsobia plastové časti. Lacnejší plast je cítiť aj po prvých umývacích cykloch. Vo vnútri sa nachádzajú koše VarioFlex, ktoré tradične ponúknu bohatý priestor a vynikajúcu flexibilitu. Horný  kôš je výškovo nastaviteľný. Na príbory je v hornej časti praktická zásuvka. Na výber máte až 6 programov s rôznou dĺžkou a teplotou, okrem najvýkonnejšieho intenzívneho, ktorý umýva pri teplote 70 °C si obľúbite aj hodinový 65 °C program alebo rýchly oplach. Často využívaný je automatický program, ktorého dĺžka je však niekedy prehnaná.

Šetrne umýva aj sklo

Špecifikom je aj program určený na umývanie jemného skla. Umývačke Bosch SMV46KX01E nechýba ani program HygienaPlus, ktorý má pri teplote 70 °C antibakteriálny efekt. Pre údržbu umývačky riadu môžete využiť aj umývací program starostlivosti o umývačku. Z hľadiska bezpečnosti je umývačka chránená bezpečnostným ventilom AquaStop. O tom, či umývačka ešte umýva, vás informuje bodové osvetlenie premietané na podlahu InfoLight. Inak je na ovládacom paneli k dispozícii aj 7-segmentový digitálny displej, ktorý zobrazuje zostávajúci čas alebo nedostatok soli. Umývačka riadu má aj výrazný akustický signál ukončenia programu. Povinnosťou je dnes aj funkcia odloženého štartu. Umývačka nedisponuje žiadnymi smart funkciami, takže na telefón vám nezavolá. Hmotnosť spotrebiča je 44 kg a spredu má výškovo nastaviteľné nožičky.

Vstavaná umývačka riadu Bosch SMV46KX01E

Skúsenosti a recenzie

Umývačka riadu Bosch SMV46KX01E sa podľa spotrebiteľov vyznačuje tichým chodom a kvalitným spracovaním. Páči sa im možnosť ovládania cez Wi-Fi, nastaviteľný stredný kôš do 3 pôloh a aj kvalita umývania. Sušenie je o niečo slabšie.

Recenzie a skúsenosti s umývačkou riadu Bosch SMV46KX01E

Umývačka riadu Bosch SMV46KX01E recenzia

Bosch SMV46KX01E kôš VarioFlex na taniere

Bosch SMV46KX01E kôš VarioFlex na poháre

Vstavaná umývačka riadu Bosch SMV46KX01E recenzia

Bosch SMV46KX01E rozmery

Bosch SMV46KX01E ovládanie

Bosch SMV46KX01E LED svetlo InfoLight

Bosch SMV46KX01E energetický štítok

Klady a Zápory

Pozitívne referencie spotrebiteľov
Tichý chod
Výsledná kvalita umývania

Nemá automatické otváranie dverí
Energetická trieda E
Menej kvalitné plasty

Šírka: 59,8 cm ● Hĺbka: 55 cm ● Počet súprav riadu: 13 ● Počet programov: 6 ● Energetická trieda: E ● Spotreba vody: 9,5 l ● Hlučnosť: 46 dB ● Odložený štart: áno ● Detská poistka: nie ● Smart funkcie: nie


Testované produkty

Hodnotenie:
(81.4%)