Bosch SMV6ECX69E umývačka riadu – recenzia

Inteligentná umývačka riadu Bosch SMV6ECX69E disponuje senzormi pre snímanie množstva náplne a pre snímanie úrovne znečistenia riadu. Nechýba WiFi pripojenie, poteší tichá prevádzka a efektívne umývanie aj sušenie.

Publikované: 04.11.2021
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

Bosch SMV6ECX69E

Vstavaná umývačka riadu s kapacitou 14 súprav riadu, 8 programami, spotrebou 9,5 l a hlučnosťou 39 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku

Mať v domácnosti šikovného pomocníka, ktorý vás zbaví špinavého riadu je naozaj výhrou. Nemusí to byť člen domácnosti, ale veľká a inteligentná umývačka riadu. Tento model patrí k 6. generácii umývačiek riadu Bosch. Okrem toho, že disponuje senzormi pre snímanie množstva náplne a takisto pre snímanie úrovne znečistenia riadu, poteší vás aj WiFi pripojením a tichou prevádzkou.

Efektivita a inovatívnosť

Výsledky umývania riadu a následného sušenia sú v prípade umývačky riady Bosch SMV6ECX69E veľmi priaznivé. Vysoký podiel na tom, že z umývačky vyberáte suchý riad má technológia EfficientDry, kedy po ukončení programu umývačka riadu sama otvorí dvere, čím vám dá zároveň aj najavo, že umývací cyklus skončil. O tom, že umývací cyklus beží vás informuje aj funkcia TimeLight, kedy je priamo na podlahu premietaný zostávajúci čas. Displej je totiž skrytý na hornej strane dverí. Umývačka riadu je plne zabudovateľná do kuchynskej linky. Má štandardnú šírku a pojme až 14 súprav riadu. Predvoliť si môžete aj vlastný program s vlastnou teplotou, celkovo je programov osem (aj program na sklo).

Bosch SMV6ECX69E recenzia

Efektivita umývania je istotou skrz technológie, IntensiveZone a ExtraClean Zone. V oboch prípadoch je výhodou, že si umývačka riadu poradí aj s extrémne zaschnutými nečistotami. Funkcie môžete veľmi ľahko vypnúť či zapnúť. O plné využitie umývacieho prostriedku sa postará aj dávkovací asistent. Cez aplikáciu HomeConnect môžete umývačku ovládať aj cez mobilnú aplikáciu a dokonca na diaľku alebo aktivovať odložený štart. Hlasové ovládanie je možné len v anglickom jazyku cez Amazon Alexa.

Variabilná a tichá umývačka riadu

Silnou stránkou umývačky riadu Bosch je aj vnútorný priestor. Veľmi sa nám páči prítomnosť príborovej zásuvky VarioDrawer. Do nej sa napríklad zmestia aj menšie espresso šálky. Zásuvka napríklad chýba umývačke riadu Bosch SMV2ITX16E, ktorá je však o polovicu lacnejšia. Horný kôš môžete výškovo polohovať. V spodnom koši je aj šesť radov sklopných tŕňov a dva rady výklopných etažérov. O tom, že umývačka je zapnutá vedieť budete, no 39 dB je naozaj hlučnosť, ktorá vám nebude prekážať aj keby si chcete zdriemnuť. EcoSilence Drive motory sú navyše aj veľmi úsporné – testovacie umývacie cykly ukázali priemernú spotrebu 9,5 litra.

Skúsenosti a recenzie

Umývačka riadu má aj samočistiaci filtračný systém a je vybavená aj AquaStop systémom. Nás veľmi potešila technologická výbava a takisto veľmi účinné sušenie riadu. Spotrebitelia si pochvaľujú veľmi tichý chod umývačky riadu, úspornosť a taktiež aj hornú zásuvku na príbory, do ktorej sa zmestia aj naberačky a iné kuchynské náradie. Ovládanie je maximálne jednoduché a intuitívne. Spotrebiteľa môže odradiť len vyššia cena.

Recenzie a skúsenosti s umývačkou riadu Bosch SMV6ECX69E

Otvorená umývačka riadu Bosch SMV6ECX69E

Bosch SMV6ECX69E dýzy

Bosch SMV6ECX69E energetický štítok

Bosch SMV6ECX69E ovládanie

Bosch SMV6ECX69E rozmery

Bosch SMV6ECX69E TimeLight

Umývačka riadu Bosch SMV6ECX69E

Umývačka riadu Bosch SMV6ECX69E recenzia

Bosch SMV6ECX69E zásuvka na poháre

Bosch SMV6ECX69E zásuvka na príbory

Bosch SMV6ECX69E zásuvka na taniere

Klady a Zápory

Veľmi tichý chod
Automatické otváranie dverí – efektívne sušenie
ExtraClean Zone

Vyššia cena

Typ: vstavaná umývačka riadu ● Šírka: 59,8 cm ● Hĺbka: 55 cm ● Počet súprav riadu: 14 ● Počet programov: 8 ● Energetická trieda: D ● Spotreba vody: 9,5 l ● Hlučnosť: 39 dB ● Odložený štart: áno ● Smart funkcie: áno


Testované produkty

Hodnotenie:
(81.4%)