Connect IT Premium CI-45 klávesnica – recenzia

Štandardná membránová klávesnica značky Connect IT patrí k cenovo dostupným alternatívam v segmente kancelárskych klávesníc. Ide o drôtový model s USB napájacím káblom. Výhodou je jednofarebné modré podsvietenie. Nami testovaný model bol vybavený českou i slovenskou lokalizáciou kláves.

Publikované: 20.06.2022
Aktualizované: 20.06.2022
Obsah článku:

Connect IT Premium CI-45

Drôtová kancelárska klávesnica s vysokoprofilovými klávesami, podsvietenie, multimediálne klávesy

Pozrieť najlepšiu ponuku

Príjemný zdvih kláves

Jednoduchosť je niekedy nadovšetko a platí to aj o klávesnici Connect IT Premium CI-45. Ide o membránovú klávesnicu s USB káblovým pripojením. Výrobca v charakteristike uvádza, že ide o vysokoprofilové klávesy, no už na prvý pohľad po vybalení nejde o štandardný vysoký zdvih kláves. Práve naopak. Profil kláves je nižší ako štandard a sú veľmi príjemné na dotyk. Predovšetkým, ak na klávesnici urobíte denne tisíce až desaťtisíce úderov. Klávesy sú oproti vysokému zdvihu omnoho tichšie a na stlačenie nemusíte vyvinúť extra tlak. Klávesy sa nezasekávajú a poteší aj prítomnosť dvojriadkového „Enter“. Niekomu môže prekážať premiestnenie klávesy „Windows“ z ľavej na pravú stranu. Vľavo sa objavila klávesa „Fn“.

Conncet IT Premium CI-45 recenzia

Veľmi príjemným dizajnovým prvkom je strieborné lemovanie okrajov a klavírové plochy po stranách. Hoci rátajte s tým, že prach či otlačky prstov tam uvidíte okamžite. Zo zadnej strany nájdete aj nožičky s jednou výškovou polohou. Oproti mnohým konkurentom v tejto cenovej kategórii klávesnica pôsobí robustnejšie a plasty nepôsobia takým labilným dojmom. Pritom je však stále reč o lacnej klávesnici do kancelárie.

Podsvietenie a multimediálne klávesy

Ak je klávesnica s podsvietením jednou z vašich podmienok, potom Conncet IT ani v tomto prípade nesklame. Pri testovaní klávesnice sa nám podsvietenie veľmi pozdávalo z hľadiska sýtosti i jasu. V noci modré LED podsvietenie vôbec neťahá oči, čo je veľké plus. Podsvietené sú aj samotné znaky na klávesoch, nielen ich obrys, čo je neduhom niektorých lacnejších modelov. Faktom je, že ak na klávesnicu pri písaní častejšie pozeráte, podsvietenie oceníte aj cez deň, pretože samotná farebnosť znakov je menej výrazná. Farbu podsvietenia nemožno meniť.

Klávesnica Connect IT Premium CI-45

Opomenúť nemôžeme ani multimediálne klávesy, ktoré sa už pri „desktopových“ klávesniciach stali štandardom a sú veľmi žiadané. Conncet IT Premium CI-45 ich má celkovo 12. Tento model však nedisponuje samostatnými multimediálnymi klávesami, nutné je používať tlačidlo „FN“ a jednotlivé miltimediálne klávesy sú rozmiestnené v hornom rade kláves „F1 až F12“. Ovládať môžete napríklad hlasitosť, zastavovať hudobný prehrávač, presunúť sa na domovskú kartu alebo otvoriť záložky a mnoho iného.

Skúsenosti s Conncet IT Premium CI-45

Celková skúsenosť s klávesnicou Conncet IT Premium CI-45 je pozitívna. Rozhodne ju odporúčame ľuďom, ktorí obľubujú nižší zdvih kláves. Pre kancelárske účely, predovšetkým objemové písanie, je klávesnica vhodná aj na základe nášho testovania. Z nášho pohľadu má klávesnica veľmi príjemný zdvih kláves, hoci ide vždy o preferencie samotného spotrebiteľa. Niektorí zákazníci uvádzajú, že klávesy majú väčšiu vôľu. V našom prípade sa tento nedostatok klávesnice neprejavil. Pozdávalo sa nám aj neutrálne modré LED podsvietenie kláves. Bez podsvietenie je čitateľnosť kláves o poznanie horšia. Praktický je aj dvojriadkový „Enter“.

Recenzie a skúsenosti s klávesnicou Conncet IT Premium CI-45
Zdroj: Heureka.sk

Pripojenie za pomoci kábla s USB je bezproblémové. Ak požadujete aj multimediálne klávesy, k dispozícii ich máte až 12. Nejde však o samostatné klávesy. Aktivovať je možné ich funkcie za pomoci tlačidla „FN“, ktoré je lokalizované vpravo namiesto klávesu „Windows“. Hoci ide o malý nedostatok, prijali by sme, aby bolo vyobrazenie multimediálnych znakov väčšie. V pomere ceny a kvality daný model určite odporúčame, ideálne pre štandardné nenáročné kancelárske účely.

Recenzie a skúsenosti s klávesnicou Conncet IT Premium CI-45
Zdroj: Mall.sk

Klady a Zápory

Príjemný zdvih kláves na písanie
Príjemné LED podsvietenie
Multimediálne funkcie

Multimediálne klávesy nie sú samostatné (tlačidlo FN)
Bez podsvietenia horšia čitateľnosť kláves

Connect IT Premium CI-45 podsvietenie

Connect IT Premium CI-45 balenie

Určenie klávesnice: kancelárska ● Pripojenie: drôtové ● Typ klávesnice: membránová ● Zdvih kláves: vysokoprofilové klávesy ● Podsvietenie: áno ● Multimediálne klávesy: áno (12) ● Dĺžka kábla: 180 cm ● Polohovateľná klávesnica: áno


Testované produkty

Hodnotenie:
(81%)