Lenovo IdeaPad M100 RGB Gaming Mouse – recenzia

Či hľadáte hernú myš alebo elegantného spoločníka do kancelárie, Lenovo IdeaPad M100 určite neurazí ani v jednom prípade. Výrobca túto drôtovú myš štandardizuje ako hernú počítačovú myš, no jej vzhľad i funkcionalita má svoje využitie nielen pri hraní hier, ale aj pri práci v kancelárii. Zaujme nielen nízkou cenou, ale taktiež príjemným RGB podsvietením.

Publikované: 20.06.2022
Aktualizované: 20.06.2022
Obsah článku:

Lenovo IdeaPad M100 RGB Gaming Mouse

Drôtová optická herná myš so 7 tlačidlami, RGB podsvietenie, Rozlíšenie senzoru 3 200 DPI

Pozrieť najlepšiu ponuku

Elegantná herná myš

Profesionálni hráči sa po tejto myši s veľkou pravdepodobnosťou nepozrú už len z dôvodu maximálneho rozlíšenie optického snímača. Hodnota je maximálne 3 200 DPI a je regulovateľná samostatnými tlačidlami na myške. Pri herných myšiach nie je výnimkou rozlíšenie snímača na úrovni 18 000 až 36 000 DPI, čo výrazne zvyšuje reakčnú schopnosť. Takým prípadom je napríklad aj herná myš Razer Naga Pro.

Lenovo IdeaPad M100 RGB Gaming Mouse recenzia

To však z Lenova nerobí horšieho adepta. Daný model odporúčame skôr do kancelárie a pre nenáročných hráčov, vďaka veľkosti aj pre ľudí s väčšou dlaňou. Myška je na dotyk veľmi príjemná. Tlačidlá reagujú veľmi rýchlo a vo vysokej polohe. Hmotnosť je približne 91 g. Eleganciu myši dodáva konzervatívny dizajn a čierna farba.

7 tlačidiel na ovládanie a RGB podsvietenie

Ako pri hraní, tak i v kancelárii určite oceníte prítomnosť siedmich tlačidiel. Vynímajúc pravé a ľavé tlačidlo, funkciu kliku má taktiež samotné scrollovacie koliesko a dve bočné tlačidlá. K dispozícii sú i dve tlačidlá +/- pre reguláciu hodnoty citlivosti snímača (DPI). Myš sa do počítača pripája za pomoci USB kábla s dĺžkou 1,8 metra. Ten je trocha nepoddajný a človek by prijal pri hernej myši skôr opletený kábel.

Lenovo IdeaPad M100 RGB Gaming Mouse podsvietenie

Optická myš nás oslovila aj spôsobom podsvietenia. Po zapojení si všimnete efektné podsvietenie loga „ideapadGAMING“. Mierne podsvietené je tiež scrollovacie koliesko. Podsvietenie má efekt „dýchania“. Ten nemožno vypnúť, čo však za nedostatok nepovažujeme. Nečakajte žiadne možnosti nastavenia. Myš neponúka žiadny softvér, farbu nemožno cielene meniť ani nastaviť jednofarebnú indikáciu. Zhruba každých päť sekúnd sa farba mení (bledomodrá, tmavá modrá, zelená, červená, fialová).

Skúsenosti s Lenovo IdeaPad M100 RGB Gaming Mouse

Počítačová herná myš Lenovo IdeaPad M100 RGB Gaming Mouse bola v porovnávacom teste podrobená nášmu detailnému redakčnému testovaniu. Vzhľadom na cenu počítačovej myši nemáme žiadne väčšie výhrady k jej funkčnosti, hoci množstvo hráčov ju nebude považovať za voľbu číslo jedna, keďže rozlíšenie optického snímača je maximálne 3 200 DPI, čo je pre náročnejších hráčov veľmi nízka hodnota. Táto drôtová myš z nášho pohľadu ponúkne pridanú hodnotu práve v kancelárii. Chlapov poteší jej rozmer, vynikajúco padne do ruky. Tlačidlá majú skvelé reakčné schopnosti vo vysokej polohe. Pri kancelárskych prácach a rovnako pri hraní hier určite vítame 7 ovládacích tlačidiel. Funkciu má scrollovacie tlačidlo i dve bočné tlačidlá. V našom prípade využívané na ovládanie kroku vpred/späť v prehliadači.

Recenzie a skúsenosti s hernou myšou Lenovo IdeaPad M100 RGB Gaming Mouse
Zdroj: Heureka.sk

RGB podsvietenie je príjemným spestrením. Hoci okrem toho, že myš svieti si viac neužijete. RGB farby sa menia, svieti logo i scrollovacie koliesko, no žiadne iné nastavenia robiť nemôžete. Farby sa menia v systematickom slede a nemožno túto funkciu vypnúť ani zvoliť jednu aktívnu farbu. Toto nám pri testovaní vôbec neprekážalo. Ako lacná herná myš Lenovo IdeaPad M100 určite nesklame a do kancelárskej výbavy zapadne viac ako dokonale. Myška je presná, ľahká a chválime aj triezvy elegantný dizajn bez výstrelkov. Čím zaboduje ešte viac, je nízka cena. Náročnejší hráči však budú zrejme hľadať ďalej.

Klady a Zápory

Nízka cena
7 tlačidiel
RGB podsvietenie

Nemožno regulovať podsvietenie

Lenovo IdeaPad M100 RGB Gaming Mouse tlačidlá

Lenovo IdeaPad M100 RGB Gaming Mouse zelené podsvietenie

Lenovo IdeaPad M100 RGB Gaming Mouse modré podsvietenie

Lenovo IdeaPad M100 RGB Gaming Mouse hmotnosť

Herná myš

Lenovo IdeaPad M100 RGB Gaming Mouse fialové podsvietenie

Lenovo IdeaPad M100 RGB Gaming Mouse balenie

Určenie počítačovej myši: herná ● Typ: optická ● Pripojenie: drôtové ● Počet tlačidiel: 7 ● Max. rozlíšenie senzoru: 3 200 DPI ● Podsvietenie: áno/RGB ● Hmotnosť: 91 g ● Dĺžka kábla: 180 cm


Testované produkty

Hodnotenie:
(82%)